Ana Sayfa İrtibat Sık Kullananlara Ekle Sitemizin Tanıtımına Katkıda Bulunun Biz Kimiz ? İlkelerimiz
AKRABA EVLİLİĞİ
 
 

                     Akraba evliliği sakat doğumlara sebep oluyorsa İslâm akraba evliliğine neden izin vermiştir?

Sakat doğuma akraba evliliği değil, hastalık (kan uyuşmazlığı, irsi hastalıklar...) neden olur. Yani her akraba evliliği sakat doğuma neden olmaz, sakat doğuma neden olan hastalıklardır, hastalık akrabada olsun veya olmasın fark etmez.
 

  Akraba olmazsa bile hastalık nedeni taşıyan her insan sakat doğuma neden olur. Ama akraba olduğu halde hastalık nedeni taşımayan insan sakat doğuma neden olmaz. O halde yasak olan hastalık nedenleridir (kan uyuşmazlığı...), akraba evliliği değil.
 

    Kur'an'ın ayetlerinden  herkesin ilk planda anlayacağı tek şey şudur: “Eğer istiyorsan ve münasip ise amcanın, halanın yada teyzenin kızı ile evlenebilirsin” yok eğer istemiyorsan Allah'ın emrettiği evlilik talimatlarının dışına çıkmış olmazsın...
 

    Akıl sahibi her insanın fark edeceği ve bakanların da gayet açık ve net şekilde görebileceği gibi Ayette illa da Akraba ile evleneceksiniz diye bir kayıt yok... Böyle bir kayıt olmadığı gibi evlenmeyin diye bir kayıt yok...Zaten her akraba evliliği de sakat doğma neden olmaz !ilginçtir " Kanal 7 " adlı TV kanalında (15.02.2001 Tarihinde ) Türkiye'deki bir köyden haber yapılır : Tüm köy akrabadır ve hiç saat doğum yoktur, bir sakat doğum vardır o da dışarıdan bir kızla evlenen gencin çocuğu !
 

     Kaldı ki bize göre insanlar bir kadın ve bir erkekten türemiş ve temelde bir çekirdek aileye dayanır. Ve hepsi uzun zaman geriye gidildiğinde akraba çıkar. Akraba evliliklerinde %100 problem çıkacak diye bir kayıt yok ki Rasulullah da yaptığı evliliklerinde akraba evliliğinden ziyade yabancılarla evlilik gerçekleştirmiştir.

 

                                                 HZ.ADEM- HAVA VE ÇOCUKLARI

     ALLAH'U  TEALA NEDEN HZ. ADEM VE HAVVA'NIN  ÇOCUKLARININ  BİRBİRLERİ İLE EVLENMESİNE- BİR KERELİĞİNE BİLE OLSA-  İZİN   VERMİŞTİR...?
 

     ALLAH ( C.C.) İSTESE İDİ BİRDEN FAZLA ADEM VE HAVVA YARATAMAZ MI  İDİ ?YERLERİ VE GÖKLERİ YOKTAN VAR EDİP ONLARI EN SON TEKNOLOJİ HARİKASI OLARAK YARATAN ALLAH  (C.C.) - MÜRACAAT ALLAH'IN VARLIĞININ  İSPATI DOSYASI -ELBETTE İSTESE İDİ İKİ TANE DAHA ADEM VE HAVVA YARATIR VE  O  İKİ  AİLENİN  ÇOCUKLARININ  BİRBİRLERİ İLE EVLENMELERİNİ İSTEYEBİLİRDİ ?
 

    AMA  ALLAH (C.C.)  , HZ. ADEM  VE HAVVA'NIN HER DOĞUMDA  KIZ VE ERKEK  İKİZ OLAN ÇOCUKLARIN BİRBİRİ İLE EVLENMESİNE DEĞİL BİR SONRA Kİ DOĞAN KIZ-ERKEK  İKİZ ÇOCUKLARLA EVLENMELERİNE İZİN VERMİŞTİR ÇÜNKÜ ;
 

    " EY  İNSANLAR AYNI  ATADAN GELDİNİZ , IRKÇILIK YAPMAYIN " DİYELİM DİYE ALLAH ( C.C. ) BİZLERİ TEK ATADAN YARATMIŞTIR. AMA HALA DAHA IRKÇILIK DÜNYAYI SARMIŞ VE DÜNYA SAVAŞLARININ  ÇIKMASINA BİLE NEDEN OLACAK KADAR AHTAPOT GİBİ DÜNYAYI SARMIŞTIR.  YA  ALLAH (C.C.) BİZLERİ İKİ ATADAN YARATSA İDİ DÜNYANIN  HALİ  NE OLURDU ACABA ...???VARIN  GERİSİNİ SİZLER DÜŞÜNÜN  !