Ana Sayfa İrtibat Sık Kullananlara Ekle Sitemizin Tanıtımına Katkıda Bulunun Biz Kimiz ? İlkelerimiz
 TEK DİN İSLAM'DIR !

                                                                    SAYIN  AYDIN'IN  MESAJI
    Saygıya değer arkadaşım. öncelikle davan ve amacın için kurduğun mevkindeki evrenselliğine hayran kaldım. kendi doğrularınla değilde evrensel doğrularla konuşman çok güzel ama bazı noktaları kısa geçip ihmal niteliğinde atlıyorsun. sizinle uzun bir birlikteliğim yok yani sitenizi incelemeye başlıyalı daha 1 hafta oluyor ve yanılmıyorsam yazılarınızın hemen hemen tamamını okudum demek istediğim şu ki benim size yazdığım şeyler size karşı sadece eleştiri ve hatırlatma yani ne sizinle polemiye girmek ne de sadece tartışma ortamı yaratmak için yazışmıyoru. ihmal ettiğiniz noktayı üstüne basa basa yaıyorum:Ben diyarbakırda doğup büyüdüm, aile yapım sola karşı olmasına rağmen ilkokulda bana okutulan kitaplarda bulduğum saçmalıklar beni siyasete doğru sürükledi. ben ailemden Allah inancını ve dinimin gereğini öğrenirken diğer yandan TKP- TİP bürolarında sol öğrenilerle uğraştım. kendim gibi yüzlerce inanan solcuyla tanıştım ve görüşlerimizin sivrilerek komünizmden KOPARAK İSLAM\'a yaklaştığı çok noktada hemfikir olduk ama şu da muhakkak ki islamdan koparak sosyalizmi yaşattığımız çok nokta da oldu. Solun veya KOMÜN yönetimin oluşturucuları, bulgucularıyla eleştirmenler bir araya gelerek insanlıkla solu tamamen bağdaştırabildiler ama önderin Ateist olması arkasından gideninde inançsal birliğini şart kılmaz. benim hocam ne olursa ne söylerse söylesin ben ondan sadece doğruları alıp yanılsamalarını yüzüne vurmasını bilen bir kişiyim.. her solcunun allahsız olmayacağını bildiğinizi söyledikten sonra deniz gezmiş için inanmadığı cennete göndermeyi düşünmüyeyin demişsiniz ki siz benden daha iyi bilirsiniz cüzi iradeyle verilen külli kararlar kulu şirke iter ve cehennemin kor odunlarına çevirir. lütfen cennet cehennem yolcuları hakkında yorumdan kaçının, sözlerinizin doğruluğu ve kişilerin size güvenini bir anda yıkabilirsinz benim anlayışım herkesimi yaşayıp; Sağı, solu, milliyetçiliği, ırkçılığı... yani her görüşü kapılarından geçerek kendi penceremi oluştumak ve dünyayı kendi yorumlarımla şekillenmiş bir şekilde görmek ki ;( bunu lütfen şekilceilik veya kalıplaşmışgörüş olarak nitelendirmeyesiniz) lütfen bundan sonra görüş ve din birliğinin solda olmadığını onaylarken  solun islame karşı bir görüş olmadığını ama islam yanlısı olmadığını belirtin... saygılarımla sitenizde cevap bekliyorum...
    Kardeşim; "İhmal ettiğimiz nokta "Sol'un İslam'a karsı değil ,ama İslam yanlısı da olmadığı ..." anladığımız kadarı ile!" polemik-tartışma" yok,hatırlatma ve yapıcı eleştiri " var , güzel ama anlamadığım sizin şu an durduğunuz nokta. Sağ-ki İslam ile aynı değildir-, sol, faşizm,... bunların doğrularını alıp - ki her fikir sisteminin  doğru tarafı vardır ve o nedenle insanları cezbeder - kendi fikir dünyanızı oluşturmuşsunuz, güzel ama bir önemli nokta ile güzel:
     İslam  her yönü ile insanlara hitap eden bir kitap ile gönderilmiştir, iman, Ahlak, hukuk, Toplum,... ve tüm bunlara hitap eden az ve öz ayetler bütünü Kur'an'da vardır! Eğer siz Kur'an'ın bazı konularda öz olarak sınırlarını çizdiği hükümlerin içini doldurmada - Kur'an'ın esas hükümlerine aykırı olmayan sağ-sol... sistemlerden , İslam'ı yaşamak - için fikirler alıyorsanız, buna  eyvallah deriz, okeyleriz  ama her ideolojiden biraz alıp kendi dininizi kurmaya karar verirseniz - "dininizi" sözüne dikkat ediniz lütfen !- o zaman yanlış yoldasınız demektir! Bunlar bir itham değil , size yöneltilmiş sorularımızdır, cevabınız gelene dek lütfen sizin hakkınızda bir yargıya vardığımızı düşünmeyiniz lütfen!
    "cüzi iradeyle verilen külli kararlar kulu şirke iter ve cehennemin kor odunlarına çevirir. " demişsiniz lütfen bu cümleyi Deniz gezmiş içinde düşünün ve O'nun yaptıklarını , yapmak istediklerini , hedef ve amaçlarını Kur'an ölçüsünde bir tartın...! Bakın bu satırları yazan da belki cehennemlik olacak - Allah Korusun -  ben asla kendimin kesin Cennetlik olacağı kanaatinde değilim ama Deniz Gezmiş'in amaçları ve ideallari ortada , Cennet'e gitmenin yolu Kur'an'da var ve o yol Deniz'inki ile aynı değil , en azından O'nun yolu Cennet yolu değildi...! Tekrar yazıyorum , " Ben Cennet-Cehennem bekçisi değilim " benim sonum beni bile ürkütüyor , bu yol üzerinde olmaya çalışıyorum ama yine de eksik amel, riya, iman... sonumun kesin cennet olacağını asla söyleyemiyorum, Ama şu da bir gerçek , " nasıl yaşanılırsa öyle ölünür ve nasıl ölünürse öyle DİRİLİNİR " ..., Allah bizi İslam yolundan ayırmasın , Amin ! Bu arada idamdan önce son dini telkini de Deniz'in reddettiğini belirtelim !
     " solun İslam'a karşı bir görüş olmadığını ama İslam yanlısı olmadığını belirtin " : Canım kardesim , sol İslam'a karşı değil , - Eğer soldan kastınız - Komünizm, sosyalizm,...ise - onlar tüm dinlere karşı , eğer soldan kastınız demokratik sol ,...vs ise onlar da tüm dinlere hem aynı yakınlıkta hem aynı uzaklıkta... Aşırı sol kendi başına bir DİNDİR, kitapları , Das kapital, kırmızı kitap,...peygamberleri , K. Marx , halifeleri ,Lenin , Mao,... ılımlı sol- demokratik sol - ise İslam ile bir değildir ayrılan bir çok nokta vardır !
   Ama biz diyoruz ki her türlüsünden - Komünizm hariç- İslam ile Sol bir çok noktada ortak yönleri olan İKİ AYRI  FİKİR sistemidir fakat  bir arada hareket edebilirler ...! En azından solcuların korktuğu kadar çok sorun yok arada..., Bu bizim acizane kendi görüşümüz yorum ve eleştiriye açıktır!
   Not : Genellikle böyle değilizdir ama sizin durduğunuz noktayı tam anlayamadık, sağ değil, sol mu , İslam mı, İslam Sosyalizmi mi , yoksa kendi dünya görüşünüz mü - ki dünya görüşü, hayat tarzı ; Dindir ! - Cevabınızı önyargısızca bekliyoruz, Selamlar.

                                                                                 2
    Merhaba...daha önce de kısa bir tartışma yaşamıştık (sitenizde kayıtlı-ilk mesaj)öncelikli olarak bir \"ZİYARETÇİ DEFTERİ \"açmanızı talep etmekteyim, nedeni de OBJEKTİFLİK OLGUSUDUR Z. DEFTERİ İLE OBJEKTİF OLUNACAKSA; BİR ZAMANLAR OBJEKTİFTİK AMA BIR SAATTE 300-400 KUFUR MESAJI ÇEKEN BIR YARATIK BİZİ BU ALIŞKANLIKTAN ALIKOYDU...! Z. DEFTERİNİ KALDIRMA SEBEBİMİZ KISACA BU.MAZOŞİST DEĞİLİZ KARDEŞ, NEE DELİM. SONRA FORM MAIL EKLEDIK... BAKTIK O DA OLMADI...ASLINDA SEVİYELİ OLUNSA FORUM EKLEMEK HAYALIMIZ HALA VAR AMA ADI ÜSTÜNDE HAYAL...
 GELELİM MESELEYE....1-Aslında islamı YETERİNCE tanımıyorsunuz (bunları bir SOSYALİSTİN Kaleminden okumak şaşırtıcı gelebilir belki ama gerçek olan da bu ...) tanımıyorsunuz çünkü İslami bilimlere yabancısınız Fıkıh Hadis Kelam  bunlar size oldukça yabancı konular sizin yaptığınız Sitelerden özellikle \"Harun yahya\"(Adnan oktar...köşklerde sefalet süren manken hocası!!!) gibi BİLGİ HIRSIZLARININ ÇALDIKLARINI sorgulamadan siteye yüklemişsiniz....İslamı tanımıyorsunuz, BİZİ TANIMADAN 12 YILLIK MEDRESE VÂRI ALDIGIMIZ ARAPÇA, FIKIH, KELAM, TEFSİR, HADİS...DERSLERİNİ BİLMEDEN BİZİ " CAHİLLİKLE " SUÇLAMANIZ ÜZÜCÜ ...! IHL , İLAHIYAT EĞİTİMİMİZE  HİÇ GİRMİYORUZ! DEMEK SOLCU OLMADAN BU BİLGİLER İŞE YARAMIYO... HARUN YAHYA'NIN DARWİNİZM VE KURAN VE BİLİM, GİBİ KONULARA YAKLAŞIMLARIMIZ AYNI.NEDEN SİTEMİZE ALMAYALIM Kİ...FİKİR, İLİM, SONUÇTE TOPLANAN BİLGİLERİN BEYİNDE SÜZÜLMESİ İLE ELDE EDİLEN SON HALLERİ DEĞİL Mİ. BAKTIK VARDIĞIMIZ NOKTA AYNI - ALLAH RAZI OLSUN DEYİP, ALDIK SİTEMİZE. AMACIMIZ BİLGİÇLİK TASLAMA DIIL, İLİM PAYLAŞIMI!
Çünkü Sünneti Seniyyeyi bilmiyorsunuz,E\'şari ekolünün temsilcisi olan Gazali ve onun sorgulama kabul etmeyen Dogmatik tavrını sürdürüyorsunuz... O ELEŞTİRDİĞİNİZ GAZALİ NE DİYOR BİLİYOR MUSUNUZ : BİR FİKRE KARŞI İSENİZ SİZ O FİKRİ SAVUNANLARDAN DAHA ÇOK O  FİKİR UZERİNE BİLGİ SAHİBİ OLMALISINIZ KI   O FİKİRLERİNDE YANLIŞLARINI  FARK EDEBİLESİNİZ... GAZALİ FELSEFİ DÜŞÜNCEYE  SEKTE UĞRATTTI MI EVET AMA  İNSAFSIZDA OLMAMAK LAZIM... O FELSEFEYİ, FELSEFE İLE BİTİRDİ. NEYSE KEŞKE GAZALİ KADAR FİLOZOF OLABİLSEK. AMA YİNE DE DOGMATİK ASLA DİİLİZ!
Öncelikli olarak İslamda Hadis boyutuyla  (Sünneti değerlendireceksek eğer Kıstas hadis olmalıdır ) ORTADA BİR NETLİK yoktur... Hadislerin birçoğu UYDURMADIR ,hatta Bir çoğu Allah\'a Hakaret unsuru taşımaktadır.
UYDURMA HADİSLERİN ÇOĞUNDA  ALLAH'A İFTİRA BOYUTU VARDIR AMA HADİSLERİN ÇOĞU UYDURMADIR SÖZÜ YANLIŞ. UYDURMA HADİSLERİN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU İSE "MEVZUAT " KİTAPLARINDA TOPLANMIŞTIR. HAA DESENİZ, ZAYIF, MUDAL,...HADİSLER YAYGIN, BİR YERDE..AMA UYDURMA ASLA !
Sahabi desem \"GÖKTEKİ YILDIZLAR \"diyeceksiniz oysa ki araştırsanız .
O  HADİS UYDURMADIR , YANİ DERSİNİZ DEDİĞİNİZİ DEMİYOR ZITTINI IDDIA EDİYORUZ...BU AYRI BIR KONU !
İÇTİHATLARIYLA ,Birbirlerine karşı olan tavırlarıyla ,Birbirlerini suçlamalarıyla,dahası peygamberin de ASHABINA YÖNELİK olarak ......\"ya rabbi onlar benim ASHABIM \"diyeceğim .Bana :senden  SONRA onlar ne Bid\'atlar işlediler bilmezsin denilecek bende onlardan bazılarını \"RAHMETTEN UZAK OLSUNLAR\"diyerek KEVSER HAVUZUNDAN KOVACAĞIM....\" ifadelerini İçeren DÖRT HADİSİ SAHİH-İ SİTTEDE mevcuttur. SAHABİ İSMET, MASUM DEĞİLDİR, HATALARI VARDIR , BUNA İTİRAZ EDEN YOK , AMA İTİRAZ EDECEĞİMİZİ ZANNEDEN ÖNYARGILI E-MAİL'DAŞLARIMIZ VAR  !
2-SAHTE RAVİLER (ravi , rivayet eden demektir islami literatürde HADİS rivayet edenler için kullanılır çoğunlukla) bahsi ki KİTAPLARI DOLDURUR... RAVİLERİN SIHHAT DERECELERİNİ YANİ MEVZU ,ZAYIF, SAHİH HADİS RİVAYETLERİ , RAVİLERİN HAYATLARINI ARAŞTIRIP ONLARIN HAYAT HİKAYELERİNİ ANLATACAK KİTAPLAR YAZMAYA İTMİŞTİR MUHADDİSLERİ , YANİ KİM YALANCI KİM SAHİH HADİS RAVİSİ BUNLAR HADİS KİTAPLARINDA BELİRLİDİR ! KISACA; HADİS RAVİLERİNİN HAYATLARI TEK TEK INCELENMİŞ,  TÜMÜ BİR KRİTERDEN GEÇİRİLİP, AYRI AYRI DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMUŞLAR VE CİLTLER DOLUSU BU KONUDA KİTAPLAR YAZILMIŞTIR.
3-Sahabiden sayılan ve DURUMU TARTIŞMALI OLAN  Ebu Hureyre ve onu aktardığı iddia edilen  5374 tane hadis!... EBU HURAYRE ( ALLAH ONDAN RAZI OLSUN ) HADİS RİVAYETİNDE TARTIŞMALI BİR KONUMDADIR , BUNUN FARKINDAYIZ VE BUNLARI DA BILIYORUZ ! AMA TÜMÜNÜ İNKAR BÜYÜK HAKSIZLIK OLUR!
4-İslami kesimde MU\'TEZİLE-E\'ŞARİYE   ekolleri arasındaki çekişme ve bunun temelini oluşturan AKIL-NAKİL öncelik polemiğidir...
BU İKİ EKOL ARASINDA FAZLA BİR FARK YOK , FARK DETAYLARDA , ONLARDA ÖNEMLİ KONULAR DEĞİL , AMA İSLAM ALİMLERİ ARASINDAKİ AKIL - NAKİL TARTIŞMASI ÜZERİNDE DURULMASI GEREKEN BİR KONU !
5-peygamberin vefatından önce yaşanan PERŞEMBE VAKASI, vefatından sonraki HİLAFET KAVGASI (kızı fatımanın yaralanmasına ve EVİNİN YAKILMASIYLA tehdit edilmesine kadar varan) ve OKULLARDA OKUTULAN YUMUŞATILMIŞ!!!TARİHİN çelişkileri....Bunlar  SADECE bir kaç konu başlığı olsun!....detayına istediğiniz an DELİLLERİYLE girebiliriz...(tabi objektifliğiniz ne kadarını kaldırabilir bilinmez!) PERŞEMBE OLAYINDAN KASTINIZ G. HUM OLAYI İSE ONUN Şİİ UYDURMASI OLDUĞUNDA İTTİFAK  VARDIR, KONU SITEMIZDE DE İŞLENMİŞTİR. HİLAFET OLAYINA GELİNCE BU  KONU COK ÖNEMLİ VE GEREKLİ BİR KONUDUR SADECE USUL KONUSUNDA ELEŞTİRİLEBİLİR. YOKSA BAŞSIZ BİR İSLAM TOPLUMUNUN HALİNİN NE OLACAĞI GÜNÜMÜZ İSLAM TOPLUMUNUN HALİ İLE ORTADADIR ! EVET ACELE HALİFE SEÇİLMELİ İDİ AMA METOTLARI  BİRAZ ACEMİCE İDİ ! YOKSA HZ ÖMER'DE , FATIMA'DA ÖNDER İKİ ŞAHSİYETTİR.
Gelelim SOSYALİZME.... Dostum siz Sosyalizmi  TANIYAMAMIŞSINIZ tanıdığınız FRANKSİYONEL YAPILANMALAR Olmuş...(bırakın \"14 sene içeriden -dışarıdan araştırdığım\"masalını ben 30 senedir İÇİNDEYİM ve hala da öyleyim  )Tanısaydınız En basitinden Yılmaz Güneyin bile Sovyet Rusyayı Cezaevinde yaptığı tartışmalarda (1970 lerde bilmem o zaman varmıydınız!) SOSYAL EMPERYALİST olarak tanımladığını ve Sosyalist Aydınlarında Birçoğunun Fikrinin  bu yönde olduğunu ya duymadınız yada belirtmek işinişze gelmiyor.
80 İHTİLALİ ÖNCESİ MAOİST GRUPLAR ARASINA , ARNAVUTLUK TARAFTARLARI ARASINDA VE -günümüzdeki - İŞÇİ PARTİSİ NİN BİR BÖLÜMÜNDE BU FİKİR HAKİM İDİ AMA YA ÇOĞUNLUĞU OLUŞTURAN SOL GRUPLAR ARASINDA DURUM NASILDI...? LÜTFEN BİRAZ DAHA OBJEKTİF OLUN , AZINLIK OLAN GRUBU, SOL'UN  SÖZCÜSÜ İLAN ETMEYİNİZ ! ZEKERİYA SERTEL'İN KIZI YILDIZ SERTEL ANILARINDA DİYORKİ : "BAŞTA AZIZI NESIN, BİR ÇOK AYDIN (!), SOVYETLERİ ZİYARET EDİP DÖNDÜKTEN SONRA GERÇEĞİ GÖRDÜKLERİ HALDE BUNLARI HALKTAN GİZLEDİLER VR BU NEDNEL ONLARLA HEP TARTIŞTIM..." AAHH TAASSUP AH! SOSLAZIM ILE FRANKSIYONLARI ARASINDAKI FARK ISE , BİR UTOPYA ILE , O UTOPYA ICIN DUNYAYI KANA BULAYANLAR ARASINDAKI FARK KADARDIR. SAHI MANEVI-METAFİZİĞİ REDDEDIP, MATERYALİZM ILE DUNYAYA BAKMAYI TAVSIYE EDEN BIR IMGE IDEOLOJININ TAKIPCILERI BAŞKA NE YAPABİLİRDİ Kİ..!?
Sosyalizmi tahlil etmemişsiniz etseydiniz KEMALİZMLE SOLU KARIŞTIRMAZDINIZ!...
BUNU YAPAN BEN DEĞİL , ÇOĞUNLUĞU MAOİST OLAN  GRUP İLE - AYDINLIK GRUBU İLE ; MDD - YÖN GRUBU İDİ . ORTADA KARIŞTIRMA EYLEMİ VARSA O BEN DİİLİM YANİ. BU ARADA HALA İŞÇİ PARTİSİ, TÜRK SOLU ... GİBİ ÇEVRELER HALA BU İDDİADA...
NOT: YAZILARIMI BÜTÜNSEL OLARAK VERMENİZ ŞARTIYLA Soluda İslamı da Milliyetçiliği de Liberalizmi de Doktirnlerine varıncaya kadar tartışırım.ama dediğim gibi Dürüst olacaksınız daha önce yaptığınız gibi (2.mesajımı kesip kuşa çevirmenizden bahsetmekteyim) yapmayacaksanız ufkunuzun yırtılacağını ve Birçok gerçeğe tanık olacağınızı garanti edebilirim,Yeterki o adımı atın...
KUŞA ÇEVİRMEDİK , KISALTTIK ! ANLAM BOZULMASI, HEDEF ŞAŞIRTMASI YAPMADIK!
 NOT 1: S
OL ZATEN PRATİKTE   FRANKSİYONLARI İLE HAYAT BULMUYOR MU?... HA! PRATİKTE HEP BERBATTILAR, TEORİYİ SAVUNUYORUZ  DİYORSANIZ, UYGULANMAMIŞ-UYGULANAMAMIŞ PRATİĞİ İLE VE TEORİSİNDE BİRÇOK EKSİK OLAN BU İDEOLOJİYİ,   TARİHTE (BELLİ DİLİMLERDE) UYGULANMIŞ VE TEORİSİ TAM OLAN İSLAM İLE KIYASLAYIP  SONRA SOSYALİZMİ SEÇMENİZ HAYLİ İLGİNÇ BİR DURUM ORTAYA ÇIKARMAKTADIR... AYRICA MESAJINIZI KUŞA ÇEVİRMEDİK. YAZI UZUN OLMASIN DİYE, İNTERNETTE UZUN YAZILAR OKUNMUYOR DİYE SADECE YAZINIZI KISALTTIK.
 NOT 2: BU ARADA DİKKAT; SİZDE HEP FRANKSİYONLARI - MEZHEP, HADİS YORUMLAMA MANTALİTESİ... - İLE İSLAM'I DEĞERLENDİRİYORSUNUZ !
 

                                                                              BAŞKA Bİ MAIL
  Slm arkadaşlar.İşimle ilgili bir araştırma yapıyorken, tesadüfen sitenize girme şerefine nail oldum. Sitenizi İNCELEDİM ekran karşısından baktığınızda gayet samimi gibi görünüyorsunuz. Ancak ne yazık ki bu samimiyetiniz 1400 yıl önceki arap cahiliyesi yada oy kaygısı taşıyan, siyasetin gölgesinde kalmış, İslamiyetin özünden uzak söylemlerin ötesine geçemiyor. NASUH BEY, UMARIM BİZİ YENİDEN ZİYARET EDER VE ARAP CAHİLİYESİ VE OY KAYGISI (!) KAVRAMLARINI BİRAZ DAHA AÇARSINIZ; BİZ PARTİ TARAFTARI DEĞİL , İSLAM TARAFTARIYIZ, AYRICA ARAP KARDEŞLERİMİZ GİBİ TÜRK KARDEŞLERİMİZDE HATALAR YAPMIŞLARDIR...  Sosyalistler ilgili açıklamalarınız onların içerisindeki ateistler kadar itici. SOSYALİSTLERLE İLGİLİ BELGESİZ BİR SEY SÖYLEMİŞ İSEK LUTFEN BİZİ UYARINIZ ! USLUBUMUZDA HATA VARSA TABII KI  BEGENMEYEBİLİRSİNİZ, O  BİZİM KUSURUMUZ, LÜTFEN SÖYLEDİKLERİMİZE BAKINIZ ... Aleviler ile ilgili kucaklamanız sanki onları siz yaratmışşınızda sizin gibi düşündükleri sürece iyi birer KULUNUZ olacakları izlemini veriyor. ALEVİLERİ - FARKLI DUSUNEN INSANLAR OLARAK - OLDUKLARI GIBI KABUL EDIYORUZ, YETER Kİ , ALİ'SİZ BİR YOLA SAPMASINLAR VE KUR'AN'A  İTİRAZLARI OLMASIN... KUR'AN'DAN ANLADIKLARI İSE KENDİLERİNE AİTTİR SAYGI DUYARIZ! YOKSA HEPIMIZ ALLAH'IN KULUYUZ. AMAMCIMIZ KULA KULLUKTAN INSANLARI KURTARMAK !- ÖNCE KENDİMİZİ -
 T. Dursun, S.Tanilli vs gibi yazarları muhatap almak hele ki sitenizdeki gibi çok düşündürücü. O ŞAHISLAR TOPLUMU YANILTIYORLAR VE BİZE DE DUŞEN HALKIMIZI UYARMAK...KARAR ONLARA AİT!
 İnançları ve kendilerinden başka insanlar için mücadele etmiş ve şu an hayatta olmayan insanlar ile ilgili düşünceleriniz korkutucu....
AYNI ŞEYİ LENİN, STALIN, HİTLER...İÇİNDE SÖYLEYEBİLİRİZ! ELEŞTİRMEK VE ELEŞTİRİLMEK BİR REALİTE HELE DE DELİLLERİ İLE OLURSA...
ALLAH\'IN KELAMI\'NDAKİ İNSAN SEVGİSİ VE PEYGAMBER EFENDİMİZİN YAPMIŞ OLDUĞU FEDAKARLIKLAR ÇERÇEVESİNDE YAŞAMANIZ DİLEĞİYLE. - TÜM KALBİMİZLE - AMİN !
 

                                                                             BAŞKA Bİ TANE
  Ben bir sosyalistim ancak inancımda tam. siz bu konuda ne  düsünüyorsunuz. materyalizt degilim anck mateyalist bilim adamlarının bilime olan katkısının gözardı edilemeyecegi gecegini de kanul etmek lazım. sizce insan hem müslüman hemde sosyalist olamaz mı. saygılarımla cevap yazarsanız sevinirim .
 
  DENİZ BEY , ÖNCELİKLE ŞUNU BELİRTMEK İSTERİM , MATERYALİST BİLİM ADAMLARI BİLİME OLUMLU OLDUĞU KADAR OLUMSUZ , NEGATİF KATKILARDA DA BULUNMUŞLARDIR , EN BASİT ÖRNEĞİ ; DARWİNİZM İLE İLGİLİ İNATÇI TUTUMLARI...! AMA BU AYRI BİR KONU. BİR İNSAN HEM MÜ'MİN HEM SOSYALİST OLABİLİR Mİ , TABİİ Kİ , AMA ONA SOSYALİST DEĞİL," İSLAMCI (...!)  VEYA ŞERİAT'ÇI "
DENİR, BİZ KISACA KUR'AN'IN TERİMİ İLE " HİZBULLAH " DİYELİM - TABİİ Kİ AYRILDIKLARI NOKTALAR VAR, BU AYRI KONU!-

                                                                                 SON
    " Madem o kadar Müslümansınız, neden ırak'takilere yardım etmiyorsunuz?"
   SolcularIn beni uyuz eden en büyük özellikleri önyargıları. Ne ederseniz edin, mutlaka sizi eleştirecekler! "Cihad farz, fiili, sözlü- tebliğ-, manevi - tasavvuf-, ... boyutlar var, deseniz, başlarlar - öncelikle fiili OLANINI kastederek- " siz an dökücü, bizi keseceniz,..." falan diye CIYAK CIYAK BAĞIRMAYA. Biz "müslümanım  diyene niye FİİLİ cihat ilan edelim, biz kafirle savaşırız" açıklamasını ise görmezden gelirler! Irak'ta ABD ile mücadele kurtuluş savaşçılarını, mücahidleri de önce kendileri aşırı dinci ilan etmeleri de cabası...! Ülkemizden kalkıp oaray savaşa gidenleri el-kaide'ci, Usame'ci deyip dışlayanlarda onlar, " Oranın maddi yardıma, ilaca ihtiyacı var, oralara savaşa değil, maddi-manevi yardıma ihtiyacı var" diyen bizleri de pasifist olarak suçlayanlarda onlar.Yani Müslümanlar kalksa da, otursa da- biz oturun demiyoz ya, onu da öyle anlıyolar!- suçluyuz.Neden? Çünkü amaç anlama, samimiyet, ... üzüm yemek diil, labidiğince dincileri (!) pataklamak, suçlamak, karalamak, çamur atıp iz bıraktırma gayretleri. Kurtuluş savaşını kazandırttıran ruh olan " cihad" bilincine de karşıdır onlar, manevi cihadı ön plana çıkarıp, nefislerini temizlemeye çalışan, ülkenin ruhunu ayakta diri tutan tasavvuf kurumlarına da karşı olan onlar!
      Peki bizim cihad'a bakışımız nedir? İşgal altında olanların fiili cihat etmeleri farzdır, fiili işgal altında olmayIP , KÜLTÜREL EROZYONA UĞRAMIŞ, HAKKI YANLIŞ BİLENLERE KARŞI ISE sözlü, tebliğ metodu ile fikri mücadele etmeleri en uygun cihat metodu OLDUĞUNU SAVUNUYORUZ! Unutmayın cihad kan dökmek deĞil, "gayret göstermek " anlamına gelen c-h-d kökünden türemiştir. Gayreti ELDEN BIRAKMAYAN, " en güzel ŞEKİL  ile " mücadele eDEN, GÖREVİNİ YERİNE GETİRMİŞ OLUR!