Ana Sayfa İrtibat Sık Kullananlara Ekle     www.İslamÜstündür.Com       Biz Kimiz ? İlkelerimiz
  Hanımlara Özel

                                                                SAPIKLARA DİKKAT!

Artık internet " başörtülü, türbanlı, tesettürlü..." diye başlayıp, sonu sex, fantazi...diye biten yazı, resim, videolarla dolu. Psikopat olmadan dikkatli olmayı öğrenmeli, özel resimlerimizi sosyal medyada paylaşmamalıyız!


 

        

                              Bağırın, çığlık atın, çantayı kafasına geçirin, polisi arayın, kameraları gözlemleyin...!

 


                                                                                 Olay
Olay 1- Çarşaflı kızımız yolda yürümektedir. Arkasında gelen sapık terbiyesizce sözler ile onu taciz eder. Kızımız değil böyle sözler duymak, kadın sesinin yabancı erkeklere  namahrem olduğu kabul edilen ortamda büyümüştür. Kendini yakındaki markete zor atar.Yardım ister, ağlar, telefonlar edilir.... Ailesi gelir, kızımızı alıp evine götürecekken, kızımız  sapığı yine görür. Tüm olaylar olurken o   sapık herif  hala marketin kapısındadır. Kızımız ağzını açtığında ahlaksız  kaybolur. Aramalar fayda vermez !

Olay 2- Metod: Mafya genç, yakışıklı delikanlıları giydirir, cebine para atar, park, sokaklara salar." Babalarının- analarının yanında" kaş, göz, kızı ayartırlar. Bir iki... Edepli davranışlar, bol paralar ...- çoğunlukla annenin de gözüne girdikten sonra - kızla gizli görüşmeler... 2-3 ay sonra evde buluşmalar, bir hafta sonra tecavüze uğramış ve tehdit- şantajla - çoğunlukla da gizli çekilen görüntülerle - kız bir geneleve satılır...Olay:
       Tesettürlü kızımız parkta anne-babası ve kucağında ablasının oğlu ile oturur. Karşısında bir genç durmadan kaş göz işareti, cep telefonunu göstermeler... Kızı askıntı olamaya başlar. Kız tarikatçı, annesine sorar:" Bu bana mı işaretler atıyor ?" , şaşırır, anne bakar " evet" der. Baba hala ayakta uyumaktadır. Genç etrafta döner... Sonra defolup gider !

Olay 3-Şehir içi otobüsü kalabalıktır. Şehir içi yolda trafik vardır.Otobüs iki de bir ani fren yapmaktadır. Ve her frende tesettürlü kıza arkasındaki sapık yetişkin erkek arkadan çarpmaktadır. Kız şaşkın, ikilemdedir. Sonunda olaya şahit olan İslamcı delikanlımızda sapıklıktan emin olunca bağırmaya başlar...!

Olay 4-Tesettürlü anne, ilkokul üçüncü sınıftaki kızını okula götürecektir. Çöpü atmak için bir kaç saniye oyalanır, kızı 15 metre önden gitmektedir. Birden biri kızının yanına yaklaşır, " Ben babanın arkadaşıyım, hadi seni yayına götüreyim. " der. Elinden tutar. Anne arkadan olayı izlemektedir,  çığlığı basar. Rezil herif ortadan kaybolur. İki gün sonra bir okulda erkek çocuğa tecavüzde tutuklanır.

Olay 5- Kadın çocuğunu bakıcıya bırakır. Kısa bir süre sonra çocuk sürekli kusmaya, ağzında yaralar çıkmaya başlar. Anne çocuğu doktora götürür, doktor çocukta zührevi hastalık olduğunu tespit eder. Bakıcının kocası hayvan, çocuğa sapıkça ilişkide bulunmuştur. Sonuçta bakıcı, hayvan kocasından ayrılır, kocasının annesi kafayı sıyırır...
                                                                             Çıkarım- Ders
Olay 1- Çarşaflı kızımız neden " Sapık var, yakalayın..." diye bağırmadı ilk anda ! Çantasını kafasına geçirmedi şerrefsizin, etraftakiler hallederdi geri kalanını  zaten...! Kızlarımızı , o temiz ahlak abidesi kızlarımızı bu konularda uyaralım, - Allah göstermesin- bir şey olursa ne yapacaklarını önceden kafalarında tasarlasınlar!
Olay 2- Babalar ! Uyumayın. Etraf pislik dolu, zaman kötü. Ekonomi, toplum, psikoloji...kadar listeye bu gibi olayları da alın, uyanık olun. Anne kız olaya duygusal bakıp, büyütmek istemeyebilirler, siz uyarın, kızın, polis çağırın , üzerine atlayın, ... ama önce her yönde gözünüz olsun !
Olay 3- Kızımız neden ilk olayda " Dikkat etsene, sapık mısın?, ..." diye bağırmadı. Cevabı hazırdır sapığın ama en azından ikincisine yeltenemezdi...! Unutmayalım sapıklar korkak- pisliğin tekidirler.
Onları akıllandırmayı manevi (İslami) bütünlüğü ve fiziki gücü olan erkeklere bırakalım, ilk adımı atalım yeter...!
Olay 4- Sadece kızlarımızı değil, erkek bebelerimizi de sapıklara ve hayata karşı seviyeli şekilde uyarmalı, hayata hazırlamalıyız!
Olay 5- Kötü olaylar sadece başkalarının başına gelmez! İlişki-iletişim halinde olduklarımız kadar, onlarında çevresine dikkat !
                                                                                Sonuç
       Bebelerimizi ahlaklı, namuslu, temiz düşünceli...ama aynı zamanda uyanık yetiştirelim. Zaman kötü, ortam bozuk...! Eğer kızımız  "sevgi sözcüklerini " evden duymazsa ona ilk bu sözcükleri söyleyenin peşine takılabilir !


                                                  
                  ÇOCUKLARIMIZA  DİKKAT!
   Müslüman ebeveynler din eğitiminde orta yolu bulamıyorlar. Çocukları çok sıkıyorlar sonuç ta çok sıkılan çocuk ergenlik- ve sonrasında -  elde sıkılan sabun misali sınır tanımaz oluyor, çığırdan çıkıyorlar.Eskiler otoriter aile yöntemiyle çocuk yetiştirdiler, çocuklara söz hakkı tanımadan, sıkarak çocuk büyüttüler ama istenen sonucu elde edemediler.Sonraki nesil ise  çocuğuna sınırsız özgürlük tanıdı, sonuçta çocuk anne babayı yönetir hale geldi, doyumsuz, idealsiz nesiller oluştu. Bir türlü olması gereken orta yolu takip eden  aile düzenine geçilemedi. Ya Çocuklarına uydu oluyorlar ya da çocuklarını kendine uydu yapmaya çabalıyor anne babalar. Kısaca; çocuğun bir birey olduğunu ve hakları olduğunu ebeveynler kabullenemiyorlar. Haftada bir kere toplantı yapıp, haftanın genel kurallar, geçmişin değerlendirmesi yapılıp, gelecekle ilgili hedefler  , çocuklara da söz vererek konuşulmalı. Ceza verilmiş ise nedeni açıklanmalı, söz hakkı- kabul edilmese de - verilmeli.Çocuk bir birey olduğunun farkına varmalı, kendine değer verildiğini görmesine yardım etmeli…!
     Ebeveynler  çocuklarının gelişim basamaklarını bilmiyorlar. Ergenlik öncesi ve sonrasını sabırlı ve daha dikkatli olmaları gerektiğinin farkında değiller.
     Ayrı bir sorunda çocukların giyim kuşamı meselesi: Anne baba  çocuklarının büyüdüğünü, yetişkin, genç olduğunu fark edemiyorlar. Ergenlik yaşından itibaren çocukların sadece boyları değil, iç dünyaları da değişiyor. Giyimleri değiştikçe tanımayanlarca artık yetişkin biri gibi çocuklarının görüldüğünün farkında değil anne babalar…Önce iç dünya, sevgi dünyaları göz ardı edilmemeli, sonra dış görünüşleri, tavırları terbiye edilmeli çocuklarımızın…
     Unutmayalım, çocuğu olanın artık iki işi vardır hem mamur- işçi,... ev hanımı hem anne- baba'dır mesleği.Artık " Ebeveyn olmak ek bir iş sahibi olmaktır !" Bu önemli işini 5-10  sene titiz yapmayan 50-60 sene çeker! Okuyacağız, araştıracağız, soracağız. Sonu emin olun hayır olacak, İnşa-e Allah !
    Allah Yar ve Yardımcımız olsun, AMİN !
 

 

 

                  

 

 

 

 

                                                  

               
                             

                                       

                                 


                                                       
            bacIlarImIn dikkatine!
                                                                       Eş seçerken dikkat !

                   Bilgi, hitabet, yakışıklılık bir yere kadar. Önce İslamî yaşantı ve ahlaklı eşleri tercih ediniz !
    Örnek 1- Erkek radikaldir, çok okur, konuşması, dini bilgisi harikadır...Ama bir o kadar ütopiktir; Evlenir, çoluk çocuğa karışır yıllar geçer ama hala; evi, ailesi, çocukları ile gereken seviyede ilgilenemez, sorumluluklarından kaçar... O hala konuşuyor, kendini dinlettiriyor ama hayatın içinde değil, hayal dünyasındadır... Evi çekip çeviren ise çoğunlukla kadındır, hem de çalıştığı halde...! Acaba nerede hata yapmıştır...?!
    Örnek 2-  Delikanlı yakışıklı, işi olan biridir. Ama gençliği ve yakışıklılığı onun ayaklarını o kadar yerden kesmiştir ki, evlendikten sonra bile eşi ile bir koca, eşini emanet olarak alan bir sorumlu kişi gibi davranamamakta, evliliğe, evliliğin getirdiği yükü bir türlü kaldıramamakta, bir türlü evlilik moduna girememektedir.Hanımının hakları ve ona karşı olan sorumlulukları konusunda yeterli aktif değildir.Eşinin kendi gibi bir kocası olması ona yetmemekte midir ki, bir de eşinin sorunları ile ilgilensin...? Dünyanın kendi etrafında döndüğünü zannetmektedir damadımız...
    Örnek 3- Günümüzde bazı genç bacılarımız özellikle msn, mesajlaşma esnasında karşısındaki muhatabının ayet, hadis veya fetvalarla konuşmalarından hemen etkilenmektedirler. Halbuki bilgiden daha önemli olan uygulama- ameldir. Bilgi sahibi olan o kadar anti Müslüman vardır ki.Önemli olan kurulan kelimeler, sanatsal cümleler değil, fiiliyat, yaşam, eylemdir. Bacılarımıza tavsiyemiz  sanal aleme kapılmamaları, direk-ciddi ise bacılarımızın, konuşmaları reel hayata aktarıp, ailelerle olayı resmi ve meşru yola sokmalıdırlar. Sonra çok pişman olurlar, Allah korusun böyle durumlar sonra çok ama çok hayal kırıklılığı dolu evliliklere neden olmaktadır! Unutmayalım, mutlu evliliklerin temeli  msn veya telefon mesajları ile kurulamaz!