Ana Sayfa İrtibat Sık Kullananlara Ekle Sitemizin Tanıtımına Katkıda Bulunun Biz Kimiz ? İlkelerimiz
 İNSAN, MEDENİYET, ÇAĞDAŞLIK

                                                      İNSAN,MEDENİYET,ÇAĞDAŞLIK

          Öncelikle tanımları yerli yerine oturtmak gerekir!...İnsan  bazılarına göre “ Akıllı,konuşan hayvan “ bazılarına göre “ Omurgalı – memeli hayvan” , bazılarına göre ise Libido  eksenli hareket eden hayvan” tanımları ile insanları tarif etmeye çalışmaktadırlar.

         İçlerinde kısmı doğruları barındıran bu tanımlar sonuçta insanı hayvan olmaktan kurtaramamakta ve tanımlarını darwinizm’in çerçevesinde oluşturmaktadırlar.

        İnsan K. Kerim’e  göre ise “ İyilik meleke-özelliklerini  kullanıp Melekte olabilme kabiliyetine sahip fakat aynı zamanda , içindeki nefsinin  isteklerine uyup kötü işler yaparsa hayvandan da aşağı olabilme ,  kabiliyetine-yetisine  sahip akıllı ve hür canlıdır.”

      Dar çerçeveli  ve sığ tanımlardan hareket ederek  düşünce eksenini oluşturan  bazı insanlar şöyle görüşler ileri sürebilmektedirler:”Medeni – çağdaş yaşamı benimseyince Açık giyinmek, içki içmek gibi konular artık herkesçe benimsenecektir…!”

         Batı filmlerinde sık sık duyarız :” İyi erkekler ya evli ya da homodur!”

         Sinema “hayatın ekrana aktarılmış halidir”  tarifinden hareket edersek  medeni ve çağdaş hayatın ulaştığı son nokta gözler önündedir.Eğitim , teknoloji onlarda ama ulaştıkları son nokta :Homo-lezbiyen ,ensest ilişkinin had safhada olduğu,satanizm,sapık tarikatların cirit attığı,ahlaksızlık içinde yüzen mutsuz ve huzursuz bir toplum!

        İnsanların içindeki iyilik yetilerini ortaya çıkaracak , kötülük yapmasına ise engel olacak bir sistem ortaya konmalıdır.İçinde teşhircilik gizli bir açıklık,sonucu ; kaza,cinayet,huzursuzluk,hastalılara ulaşan içki,kumar,sigara…alışkanlıklarının ön plana çıkarıldığı bir toplum  sonunda bizi batının ulaştığı sonuca ulaştırır!

          Ondan sonra “ nerede hata yaptık “ demek bir işe yaramaz!