Ana Sayfa İrtibat Sık Kullananlara Ekle Sitemizin Tanıtımına Katkıda Bulunun Biz Kimiz ? İlkelerimiz
   DİNSİZ FAŞİSTE CEVAPLAR ! *

 HEYHAT! SITEMIZI ATEIST, MISYONERLERE CEVAP VERMEK UZERE KURMUSTUK AMA BIR GUN MİLLİYETÇİLİĞİN ONDERLERINDEN BİRİNE CEVAP VERECEGIMIZ AKLIMIZIN UCUNDAN GECMEZDI. BAKALIM GELECEK NE GOSTERECEK. ALLAH'U EKBAR !

 “Türkçülüğe Karşı Yobazlık” adlı yazım (Ötüken, 1970 Martı), cevap değil, birbirini tutmaz avâmi tekerlemeler ve örtülmek istenen küfürlerle karşılık gördü. Konya’daki “Oku” dergisi yazarı Hasan Bağcı, Ziya Gökalp’ın Türkçülüğü islamiyete karşı çıkardığını, Türkçülüğün büyük Yahudi himayesi gördüğünü, fakat bundan Gökalp’ın habersiz olduğunu yazarak bir de kehanet savuruyordu: “Dünyalar arası büyük muhasebede ölüm dönemecini kıvrılamayan ve inkâr uçurumuna yuvarlanan Ziya Gökalp….” Sanki Hasan Bağcı o dönemeçte bekçilik ediyormuşçasına söylenen bu sözlere karşı Gökalp’ın Müslüman olduğunu, Yahudiliğin Türkçülüğü hiçbir zaman istismar edemediğini açıklamış, Türkçülüğü Gökalp’ın icad etmediğini söylemiş, kendisine bazı sorular sormuştuk. Bu sorular şunlardı: 1) Ölüm dönemeci ile kasdolunan nedir? 2) Gökalp Türkçülük yolunda hangi himayeyi görmüştür? 3) Yahudilere açılan istismar kapısı nedir? Hasan Bağcı bunların hiçbirisine cevap verememiştir. Veremez de… Çünkü ölümden ötesi meçhul bir yokluk olduğu gibi Hasan Bağcı da ne Gökalp’ın eserlerini okumuş, ne de onun hakkında yazılanları görmüştür.
DÜNYADAKİ TÜM IRKÇI HAREKETLERİN ARDINDA YAHUDİLER VARDIR.FRANSIZ DEVRİMİNDEN…KUZEY IRAK’TAKİ KURT,TÜRKİYEDEKİ  MİLLİYETÇİLİK AKIMLARINA KADAR! BU KONUDA
http://site.mynet.com/mehapenero/index.htm  MÜRACAAT EDİLEBİLİR…AYRICA BÜYÜK DÜŞÜNÜR (!) ZİYA GÖKALP’IN  INTIHAR GİRİŞİMİNDE BULUNUP SONRA BASARISIZ BU GIRISIM SONUNDA HASTAHANEDE BASINI DUVARLARA VURA VURA OLMESI SAVUNDUGU IDEOLOJININ KENDISINI DAHI TATMIN ETMEKTEN UZAK OLDUGUNUN ISPATI DEGIL MIDIR …? GÖKALP İDEOLOJİSİ İLE YURT İÇİ VE DIŞI DESTEK GÖRDÜĞÜ BİR GERÇEK... YAHUDİLERE AÇILAN İSTİSMAR KAPISI ISE OSMANLI'NIN MILLİYETÇİLİKLE PARÇALANMASI, FILISTIN DE DEVLET KURMALARI, TÜRKİYEDEKİ YAHUDİLERİN - MESELA TEKIN ALP ADINDA MOIZ KOHEN GIBILERIN -  TÜRKÇÜLÜK YAPIP, İSLAMA SALDIRAMALARI GİBİ ...
 Onun “Türk milletindenim, İslam ümmetindenim, garp medeniyetindenim” dediğinden de haberi yoktur. Sadece dini bir taassupla, sırf Gökalp Türkçü olduğu için ona düşmandır. Yobazlık milletlerarası hastalıktır. Kızılı olduğu gibi yeşili de olur.
DIKKAT ADAM KIZIL ILE YESILI AYNI KEFEYE KOYUYOR, ISLAM’IN TEMSIL EDEN RENGE DE ACIKCA DUSMAN BU MILLIYETCILIGIN ATASI VE SAVUNUCUSU…! AYRICA BU GÖKALP EZAN, KURAN, İBADETTE..  TÜRKÇELEŞSİN DİYEN BİRİSİ. SONRASI MALUM!
Fikirlere ve içtihadlara saygı duymak ve onlarla tartışmak seviyesinde olmadıkları için daima yırtınırlar, küfür ve iftira ederler, ilim ve mantık alanı içinde konuşmaktan aciz oldukları için karşımıza daima ayet ve hadisle çıkarlar.
KLASIK ILIM ILE AYETI CATISTIRMA  SENDROMU …ATEIST KAFA MANTIGI ! AYET HADISI ILMI , BILIMSEL KABUL ETMEME HASTALIGI…  BU KONUDA SITEMIZ ORNEKLER ILE ISLAM VE BILIMIN UZLASMASININ ORNEKLERI ILE DOLUDUR… AYET HADISTEN HAREKET EDEREK TARTIŞMAKTAN HABERI OLMAZ TABII DINISIZIN.
 Soy soy insanların bir tek Adem’le Havva’dan türediklerine, Adem’in 1050 yıl yaşadığına, Havva’nın her yıl biri erkek biri kız olmak üzere ikiz evlat doğurduğuna ve bu kardeşleri birbiriyle evlendirdiklerine inanırlar.
BU KONU SITEMIZDE ACIKLANDI. HZ. ADEM VE COCUKLARI BASLIGI ILE…HZ ADEM HAVA’NIN IKIZ DOGURMADIGINI NEREDEN BILEBILIR BU ADAM. BIZIM HADI ILAHI OLDUGUNU IDDIA ETTIGIMIZ KITABIMIZ VAR , ONUN REDDETMESINE SEBEB OLACAK BIR KAYNAK VAR MI , DINSIZLIGI DISINDA… HZ. ADEM’IN YASI KONUSU TARTISMALIDIR… AMA  UZUN YASADIGI KESIN! GUNUMUZDE BILE AYNI YUZYILDA AFRIKA DA YAS ORTALAMASI  40 IKEN 3-4 BIN KILOMETRE OTEDEKI AVRUPADA 60-70 DIR!...NEREDE ISE IKI  KATI…BU ARADA TÜM BUNLARI INKAR ETTIGINI DE ADAM ACIKCA ITIRAF EDIYOR; İLK İNSANI, ADEM'İ HAVVA'YI...!
   Bir Sümer masalından
SITEMIZDE “KURAN’IN YAZILMASI, DEGISMEZLIGI  “ADLI DOSYAMIZDA SUMER EFSANESI VE ISLAM KONUSUNA ATIFTA BULUNULMUSTUR, BI ZAHMET ORAYA BAKINIZ !
 çıkan tufan ve Nuh’un gemisi onlarca tarihi bir hakikattır. Hangi Teknik Üniversiten mezun olduğu belli olmayan Nuh’un yaptığı o pazarcı kayığına her cins hayvandan birer çiftin girip sığması ve 40 tufan gününde birbirini yemeden uslu uslu oturması da gerçektir vesaire…
  DIZSIZ FAŞİST TUFANI DA , NUH'UDA REDDEDIYOR! TUFANIN    KANITLARI ARTIK ORTADADIR. HATTA PIYASADA BU KONUDA ESERLER DE VAR... OLAYI BILIMSEL BAZ DA BELGELERI ILE ACIKLIYOR…AYRICA HARUN YAHYA’NIN  SITELERINDE DE BELGELER NITELIGINDE ARASTIRMALAR VAR. BU ADAMA SORMAK LAZIM MIMAR SINAN  HANGI TEKNIK OKUL MEZUNU IDI… EN SON TURKIYE’DE KI DEPREMLERDE GORDUK , TEKNIK OKUL MEZUNLARININ  YAPTIGI  EV VE BINALARIN  DURUMUNU…HAYVANLARIN BIRBIRINI YEMEDEN  BIR ARADA DURABILMELERI ISE SOYLE OLABILIR : NASIL KI SU SUYU OLUSTURAN MADDELER HIDROJEN ( YANICI ) OKSIJEN (  YAKICI ) IKI MADDE IKEN BIR ARAYA GELINCE ASLI OZELLIKLERINI DEGISTIRIP YENI BIR FORMATA GIRIYORLARSA – YANMASI GEREKIRKEN SONDURUCU OLUYORSA… BUNU YAPTIRAN YUCE YARATICI VAHSILIK OZELLIGI VERDIGI BAZI HAYVANLARA DA BIR SURELIGINE O OZELLILERINI ONLARDAN ALABILIR...AYRICA TUFAN SIRASINDA DENIZDEKI  BALIK TA PEKALA ET IHTIYACLARINI BELLI SURELIGINE KARSILATABILIR GEMIDEKILERE...TUFANIN  DUNYA UZERINDE EVRENSEL BAZ DA DEGIL , KISMI OLDUGU DA ARASTIRMALAR SONUCU BULUNDU KI , BU DA TUM HAYVANLARIN DEGIL TUFAN BOLGESINDEKILERIN KURTARILDIGINI  YANI BELLI CINSLERIN GEMIYE ALINDIGINI BIZE GOSTERIR...! HZ. NUH'UN  GEMICILIGINI BEGENMEYEN ATSIZ'A  YUZYILLARDIR BENZINSIZ , PILOT'SUZ MOTORSUZ UCAN BIR UZAY GEMISINDE OLDUGUNU ISE NE YAZIK KI HATIRLAYAMIYOR...BUNU YAPTIRAN YUCE YARATICI PEYGAMBERINE GEMI MI YAPTIRTAMAYACAK...PIRAMITLERIN SIRRININ COZULEMEMESI  OLAYINI NASIL ACIKLARDI ATSIZ BEY.ONLARA NEDEN SORAMADI ACABA MEZUN OLDUKLARI TEKNIK OKULU...- KI CINLER VASITASI ILE YAPILDIGI IDDIASINI BIZ BURADA HATIRLATALIM, BU AYRI KONU...!-
 Şimdi bu kafadaki adamla bir fikir tartışması yapmaktaki trajediyi düşünün. Böyle bir seviyede bulunan Hasan Bağcı “İslama Karşı Yobazlık” başlıklı yazısında bakın neler söylüyor: Türkiye’mizde son yıllarda cesaretini artıran türlü akımlar arasında bir de hakiki Türk görünme, dini ve Allah’ı bir tarafa atma hastalığı türemiştir. Hakiki Türk ruhunun şiddetle nefret ettiği bu tarz hastalıklar da yine ve maalesef son yıllarda biraz bolca yetiştirdiğimiz “yarım münevverler” arasındadır. Onlar “ben akılsızım”, “ben vicdansızım”, “ben hırsızım” cinsinden acı bir yoksulluğun ifadesi olan bu tuhaf övünmeleriyle sevine dursunlar beri yanda dünyaya hatta fen sahasındaki buluşlarıyla ışık vermiş hakiki mütefekkirlerin daima insanlığı Allah’a götürme yollarını aydınlatmak için çalıştıkları görülür… Sahasının dışında mefkuremize saldırmak suretiyle makalemizin başlığını hak eden sayın Atsız’ın yazısında o kadar çok hata var ki, bunları teker teker düzeltmek, bir ortaokul talebesinin kompozisyonunu düzeltmeye benzeyeceğinden, biz, mefkuremiz yönünden sadece bizi ilgilendiren ve pek mühim hatalarını müsaadeleriyle düzelterek cevabımıza başlayacağız. Fikir ve ülküleri birbirine tamamen aykırı insanlar arasında da konuma ve tartışma olabilir. Fakat edep ve terbiye dairesinde olur. Hasan Bağcı’nın yukarıya aldığımız satırlarındaki edep seviyesi onun zavallılığının kesin tanığından başka nedir ki? Biz yarım münevvermişiz. Hakiki Türk görünme hastalığı ile Allah’ı bir yana atmışız. Bu ise akılsızım, vicdansızım, hırsızım gibi acı bir yoksulluğun ifadesi imiş. İşte Müslüman münevveri Hasan Bağcı’nın edep ve terbiye seviyesi…
VE ISTE FASIST BIR ENTEL'IN  YUKARIDAKI ISLAM HAKKINDAKI GORUS, SEVIYE VE BILGISI...
 Bir de bedbahlığımız ortaya çıkıyor: Bunca yıllık edebiyat öğretmenliğimize rağmen yazımız düzeltilmeye muhtaç tahrir vazifesi gibi yanlışlarla dolu imiş..
EDEBİYAT BIZIM ALANIMIZ DEGIL  ZATEN IMLA KURALLARINDAN DILBILGISINE DURMADAN KURALLARI DEGISIYOR -EN SON SAPKAYI ATMISTIK   "^ "  - BAHTSIZLIGI SADECE BU OLSA IDI SADECE...
 Bütün bunlardan sonra da “Müslüman etrafına saldırmaktan münezzehtir” demekten çekinmiyor. Bu da saldırmak değilse Tanrı bütün insanları ve hayvanları Hasan Bağcı’dan korusun. Onun, “Oku” dergisinin üç sayısında devam eden yazı serisinde iddialarımıza ve sorularımıza cevap bulamadık. Gökalp’a saldırmakla başlayan yazısında zaten fikir değeri yoktu. Gökalp’ı tenkid etmek hatta yere vurmak için ilk şart olarak onun eserlerini okumak gerekirken bu zavallının o eserlerden haberi yoktu. Yalnız İslam taassubu ile Türkçü Gökalp’ın aleyhinde bir şeyler geveliyordu. Şimdi bazı gerçekleri tekrarlayarak bugüne kadar kaç kere anlattığımız halde bazı beyinlere girmeyen düşüncelerimizi bir daha söyleyelim: İnsanlar eşit değildir. Tabiatta eşitlik diye bir şey yoktur. Tabiatı Tanrı yarattığına göre demek ki Tanrı canlılar arasında bir eşitlik düşünmemiştir. İnsanlar hak ve hukuk bakımından da hiçbir zaman eşit olmamışlardır. Kanunlar devlet başkanı ile herhangi birisine yapılan hakareti aynı şekilde cezalandırmaz. Ancak insanlar, ızdırapların azaltılması için aradaki farkı mümkün mertebe azaltarak nisbi bir adalet ve eşitlik kurmaya çalışmışlardır.
ONCELIKLE ALTINI CIZELIM. TABIATTA UYUM, AHENK HAKIMDIR. HER SEY BIRBIRINI DENGELER. BIZE VAHSET GELEN OLAY, KARSI TARAFTAN BAKINCA RAHMET OLUR. BIR GEYIGI ASLENIN OLDURMESI, GEYIK ACISINDA VAHSET GIBI GOZUKEBILIR AMA YA, ASLANIN AC YAVRUSU ACISINDAN DURUM NASIL OLUR?... AYRICA VAHSI HAYVANLAR HASTA, YASLI HAYVANLARI OLDURUR, GERIDE DINC, SAGLILI AYVANLAR KALIR, OTLAKLARDAN ONLAR FAYDALANIR...FARKLI YARATILAN INSAN KOMPINAZISYONUNA GELINCE " GEREK ISLAM'DA KAZA VE KADER , GEREK ADALET MI ESITLIK MI " DOSYALARIMIZDA BUNLAR SITEMIZDE KISMEN INCELENDI ISE DE BU KONUDA ASIL OLANI BURADA ACIKLAYALIM: " FARKLI MEZIYETLERIN UYUM ICINDE VE BIRBIRINE ZARAR VERMEDEN INSAN OLMANIN  KALIPLARININ SINIRLARINI ZORLAMADAN YASAMALARI  ICIN GEREKLI HER KURAL , HUKUM KUR'AN ILE GONDERILMISTIR.BU SAYEDE INSANLAR - FARKLI MEZIYET , SEVIYEDE OLSALARDA - TABIATTAKI UYUM, AHENGE ORTAK OLUR , DUNYADA MUTLU SEKILDE YASARLAR...KIBIRIN YASAKLANMASI, NAMAZ ILE TEK EGILINECEK MAKAMIN YARATICI OLMASI, ZEKAT, KURBAN, SADAKA ...ILE PAYLASMA, SELAMLASMA, CUMA NAMAZI, HAC ...İLE KAYNASMA, USTUNLUK KISTASININ MAKAM, MEVKI , PARA,SOY, IRKTA...DEGIL SADECE YARATICIYA ITEATTA - TAKVA - OLMASI... HEP UYUM, AHENK, BIRLIKTE INSANLARIN MUTLU YASAMASINI VE AHIRETTEDE CENNETI KAZANMALARINI AMACLAR!
 Hasan Bağcı’nın bize öğrettiğine göre İslamiyet ırk ve renk tanımazmış. Komünizm de tanımıyor. Amerikan anayasası da tanımıyor ama gerçekte bu fark daima vardır. İslamiyetin ırk ve renk tanımadığı çağlar bir daha dönmemek üzere geride kalmıştır.
   
BEYEFENDI SIMDIDE KAHIN KESILDI. GELECEGI OKUYOR. TIPKI MARX GIBI.O DA GELECEKTE KOMINIZM DUNYAYA HAKIM OLACAK DIYORDU...ILGINC BIR KESISME...! AMA GECMISE DE ITIRAZ EDEMEMESI, TARIHTE IRK AYIRIMINA İSLAMIN IZIN VERMEDIGINE DE ITIRAZ EDEMEMESI ILGINC. NASIL ETSINKI TARIH SAHIT, AMA GELECEKTE OLMAZ DEYIP KENDI FIKIRLERINI ILERI SURUYOR!
Birinci Cihan Savaşında, İslam kardeşlerimiz Arapların İngilizlerle birleşerek Türk ordularını nasıl arkadan vurduklarını unutmadık. Bu Arap ihanetinin başında Peygamber soyundan gelen şerifler bulunuyordu ki bunlardan birinin hatıraları Hayat Tarih Mecmua’sında tefrika edilmektedir. Hasan Bağcı okusun.
KURTULUS RECETESI DOSYAMIZA MURACAAT LUTFEN. AYRICA YUKARIDAKI WEB ADRESINDE IRKDASIMIZ TURKLERLE ILGILI HAYLI ILGINC KARDESLIK ORNEKLERI DE VAR...YANI IRK TEMELINDE IYILIK VE KOTULUK SINIFLAMASI YAPILMASI YANLIS !..
 Biz Türkçüler ırkı tanıyoruz. Zaten mevcut olmayan eşitliği kabul etmiyoruz ve soyumuzun üstünlüğüne geçmişteki örnek ve eserleriyle inanıyoruz. İslamiyet Türkler sayesinde yaşadı ve yükseldi.
  
ISLAM ALLAH SAYESINDE AYAKTA DURUR.VASITA OLARAK TURKLERI SECER AYRI.SANKI ONU BIZ YARATTIK MANTIGI HAKIM CUMLEDE, BIZSIZ O BIR HICTI...GIBI BIR MANA SEZILIYOR, O GEREKSIZ  ANLAMI HISSEDILIYOR... DUN BIZ  SAYESINDE ISLAM YASADI BIZE DE ISLAM DUNYA HAKIMLIGINI BAHSETTI.DAHA ONCE ARAP KARDESLERIMIZ SAYESINDE YASADI ONLAR DA ISTANBUL'A KADAR DAYANMISLARDI...KUZEY AFRIKA, ISPANYA...FALAN...BUGUN ISE SIRA KIMDE. KIM ISLAM BAYRAKTARLIGINI KAPARSA  USTUN OLACAK OLAN O DUR.IRK ILE ISLAM YUCELMEZ, ISLAM ILE IRK - O DA ISLAMI SINIRLARDA- YUKSELIR...
.GÜNÜMÜZDE DINDEN UZAK TÜRK IRKININ HALI DE ORTADA!
 İslamiyet Türkleri değil, Türkler İslamiyeti yüceltti. Biz İslam olmadan önce de büyüktük. Keramet İslamiyette olsaydı her Müslüman millet yükselirdi. Hele tarafımızdan birkaç kere tekrarlandığı gibi islamiyetten önce büyük devlet olan İran, İslam olduktan sonra bugünkü durumuna düşmezdi.
  
YANI IRAN 'DA USTUN IRKTI. HADI BAKALIM SAVASIN HANGI IRK USTUNDU BULUN O ZAMAN...GUNUMUZDE TURKIYE DAHIL HANGI  TURK DEVLETI USTUN...? LAIKLIK ILE DIN DEVLETTEN UZAKLASTIRILDI ...HALA NEDEN DUNYA LIDERI DEGILIZ...? ESKIDEN OYLE IDIK  YUNANISTAN O ZAMAN ROMA'NIN MIRASCISI HADI YESIN BIZI... NIYE 16 MI NE TURK DEVLETI YIKILDI O ZAMAN ...OLAY BASIT. GOCEBELIK O ZAMANKI TURK MILLETINI ATILGAN VE CEVIK YAPMISTI. O ZAMANLAR DA SADECE SILAH  KONUSTUGU ICIN TARIHIN BIR SAFHASINDA TURKLER BIRAZ ON PLANA CIKTI.. SIMDI AKIL , BILIM CAGI O OZELLILER TUTMUYOR TABII...HANI USTUN OLAN  TURK ULUSUNUN USTUNLUGU NEREDE... DINDEN KURTULDUK, TURKLUK ISE GENEL SIYASI CIZGI O...AMA RUSYA'DA BILE ARTIK " MAGAZAMIZDA TURK MALI SATILMIYOR " DEDIRTIYORUZ...ISLAM ISE INSALIGA ISIK TUTACAK GORUSLERINI HER ZAMAN SAVUNMUS, "BILIM, AHLAK,SIYASET ..." ILE ONU UYGULAYAN HUZUR BULMUSTUR...UYMAYAN ISE KENDINE YENI DUNYA GORUSLERI, ... ARAMAYA DEVAM EDECEKTIR! 
Hasan Bağcı şöyle diyor: “Bütün insanlar yeryüzünü imar etmek, çalıştırmak ve hazinelerinden faydalanmak bakımınsan Allah’ın bir halifesidir. Bütün insanlar kardeştir.” Şu ibareden “Allah’ın birer halifesidir” kelimesini kaldırırsak geride kalan fikir tam bir Marksist düşünce olmuyor mu?
 
ISLAM'IN  MARXIZM ILE ORTAK NOKTALARI VAR DIYE ONLARI INKAR MI EDELIM. KAPITALIZM ILE KESISTIKLERI NOKTALAR DA VAR.-DETAYLAR SITEMIZDE -ONLARI DA ATALIM MI...? NE MANTIK AMA...! SENDE DINSIZLIGINLE ATEISLERLE BULUSUYON...!
 
Allah’ın halifesi olan bütün insanlar arasında Stalin ile Moşe Dayan da var mı?
ALLAH'IN  HALIFELIGI SIFATINA LAYIK OZELLILERI TASIYAN HERKES HALIFEDIR O DA ISLAM SINIRLARI ILE CIZILMIS BIR SINIRDIR. MESELA ATSIZ BU SINIRIN DISINDA KALMISTIR... ISLAMI KAVRAMLARLA ALAY ETMESI BASTA NEDEN TABII!
Bütün insanlar kardeşse Hasan Bağcı, Çingene vatandaşlarla kardeşliği ve hilalin Çingeneler eliyle de yükselebileceğini kabul ediyor mu?
  
ONCEKI GUN ARAP, DUN TURK BUGUN VEYA YARIN NEDEN OLMASIN CINGENE KARDESLERIMIZ...BIZ FASISTI DEGILIZ...ADAMDAKI INSANLARI BOLMEDEKI GUDUYE BAKIN HELE...AMA BIZ DUA EDERIZ ; YINE TURKLER LIDER OLSUN DIYE, O AYRI KONU! BU ADAMIN FAŞİSTLİĞİNİN SINIRLARI ILE ILGILI YAZI DA YUKARIDA VERDIGIMIZ ADRESTE VAR- DINSIZ KAFATASCI ADRESINE MURACAAT!-
 Yine Hasan Bağcı şunu da söylüyor: “İslam düşüncesinde sömürgecilik yoktur. Çünkü İslam örfünde bütün beşeriyet tek ümmettir.” Bu da günümüzdeki komünistlerin sözleriyle tıpatıp mutabakat gösteriyor. Fakat hakikat değildir. İslam düşüncesinde sömürgecilik vardır. Ülkeler fethetmek, bu ülkeyi haraca bağlamak sömürmekten başka bir şey olmadığı gibi bütün beşeriyet de tek ümmet değildir.
FETIH ILE ISGAL ARASINDAKI FARKI FARKEDEMEMIS ATSIZ: ISLAM BARIS DINIDIR DOSYAMIZA MURACAAT LUTFEN! AYRICA CIZYE  :ASKERE ALINMAMA AMA CAN,MAL,NAMUS,AKIL VE DINI KORUMA ... VS KARSILIGI ALINAN BIR VERGIDIR VE VERGISIZ DEVLET YOKTUR...SORUN NEREDE KI...? EL-YANIT: FAŞİST KAFADA!
Peygamber “ümmetim” diyerek yalnız Müslümanları kasdetmektedir ve İslam geleneğine göre mahşerde yalnız kendi ümmeti için şefaat edecektir.
YANLIS KULLANILMIS BIR CUMLE IDI .AMACINI ASAN BIR CUMLE IDI BAGCI'NIN KI ...BUNU FASIST BILIRKEN ISLAM'I SAVUNANIN BILMEMESINE IMKAN YOK.AMA INSANLIK TEK BIR ATADAN GELME YONUNDEN YINE DE TEKDIR, IRK DIYE BIR SEY YOKTUR BUNUNDA ALTI CIZILE...! FATRATTA- DOĞUŞTA- TÜM INSANLIK ADEM HAVVA'NIN ÇOCUKLARIDIR, İSLAM'DA İSE TÜM İNANANLAR İSLAM KARDESİDİR...BELKİ BU BOYUTUNU İFADE ETMİŞ OLABİLİR BAGCI KARDESIMIZ!
 Herhalde Lenin’in cennete girmesi için Tanrıya ricada bulunmayacaktır ama Pasteur veya Koch’la Hasan Bağcı arasında tercih yapmak durumuna düşerse ilk iki gavuru seçeceği muhakkaktır. Hasan Bağcı, Türkçüleri “Allah’ı bir tarafa atmak”la suçlayarak  fikri ve ilmi seviyesini göstermiştir. Türkçüler “Tanrı’yı bir tarafa atmamıştır. Atmaz da. “Tanrı Türk’ü Korusun” sözü Türkçülerin sloganıdır. Tanrı, insan zeka ve idrakinin kavrayamıyacağı yükseklikte olduğu için ikidebir onu ortaya sürerek, üzerinde kırıcı tartışmalar yapmanın aleyhindeyiz. Eski Türkler büyük saygı duydukları varlıkları öz adları ile anmazlardı. Tanrı,  din göklerin bir yerindeki tahtının üzerindedir. Onun nasıl olduğunu, ne olduğunu bilmeye imkan yoktur. Olsaydı din bilginleri asırlar boyunca birbirine girmezdi. Tevrat’ın Tanrı ile insanı aynı şekilde tarif etmesi ne kadar iptidai ise, dünyadan 400 km yukarıya fırlatan Rus astronotunun, uzayın sonsuz olduğunu unutarak “uzaya çıktım ama Tanrı’yı göremedim” demesi de o kadar budalacadır.
TANRI'YI KABUL EDIYOR YAZAR AMA HANGISINI.CEVABI ISLAM'IN ILAHI OLAN ALLAH'I  KABUL ETMEDIGI ACIK SEKLINDE VEREBILIRIZ.INEK 'TE BIR TANRI ( IBADET EDILEN VARLIK ) GUNES'TE ,ISA HEYKELLERI-PUTLARI DA...TANRI TÜRK'Ü KORUSUN SOZUNE GELINCE......AYRICA DIKKAT BU TANRI YURKLERE OZEL BI TANRI, TURK'U KORUMASI ICIN VAR...!
KORUMAYAN-AYELERININ HUKUMLERINI UYGULAMAYAN TOPLUMU KORUMAZ DA ALLAH!- TANRI'YA NASIL BAKARDI YAZAR MERAK ETTIM.
 Bilimdeki türlü ilerlemeler geliştikçe kainatın din kitaplarında yazıldığı gibi altı günde yaratılmadığı, bu oluşumun milyarlarca yüzyılda meydana geldiği, hele insanların 6000 yıl önce yaratılan muhayyel bir Adem’le hayali bir Havva’dan türemedikleri ispat olunmakta ve ilim artık, kısa ömürlü de olsa canlı hücre yaratacak seviyeye ulaşmış bulunmaktadır.
  
BUNLARDA KOMUNIST FIKIRLERI ...YANI BAGCI BEYI SUCLADIGI YERE KENDI GELDI...! YUKARIDAKI IDDIALARIN CEVABI SITEMIZDE. GENELLIKLEDE ATEISTLERE CEVAP VERILEN YERLERDE...! ( KISACA :GUN KUR'AN'DA DONEM,CAG ANLAMINDADIR. 6 DONEMDE...6000 YILI KIM CIKARDI BILMIYORUZ, OYLE BIR SEY YOK! HZ ADEM HAVVA MESELESI SITEMIZDE ACIKLANDI. KAN GRUBUNDAN DNA ARASTIRMALARINA DEK ARTIK TEK ATA MESELESI ISPATLANDI...)
Bütün bunlardan sonra din bir ahlak ve vicdan sistemi diye kabul edilmedikçe ilmin karşısında iflasla mahkum olacağı gibi Tanrı’yı insanların günlük işlerine kadar karışan bir varlık diye düşünmenin saçmalığı kendiliğinden ortaya çıkıyor.
       
  WAY KOMUNIST LAIK FASIST WAY...!
 
Bugünün din bilgileri artık başka türlü açıklıyor ve Tanrı’nın bazı kimselerin yani peygamberlerin gönlüne vahiy yoluyla ilhamlarda bulunduğunu kabul ediyorlar. Din kitaplarındaki tarihi ve ilmi yanlışları da ilhamı alanın insan olmasıyla tevil ediyorlar.
  
HANGI YANLIS VAHIY VE HANGI DIN... TARIHI VE ILMI YANLISLAR...FASİSTLİK TARIHI VE ILMI OLMASIN...!
Zaten böyle olmasaydı din kitapları insanlığın sonuna kadar değişmeyecek hakikatlerle dolu olur, insanlığın geleceğini ve geleceğindeki tehlikeleri açıklar ve mesela zararı nisbeten az olan alkol haram edilirken ondan on kat tehlikeli olan türün ve hele eroin hakkında sükut edilmezdi. Tanrı günün birinde insanların tütünü ve eroini bulup kullanacaklarını, bunun büyük bir felaket olduğunu bilmiyor muydu? Milyarlarca yıl sonraki kıyamet haber verildi de neden birkaç yüzyıl sonra ki zehirden söz edilmedi?
  
DIN FORMULU VERMISTIR. IYI EMREDILIR, KOTU YASAKLANIR. FORMULU AL YUZBINLERCE YIL SONRA UZAY CAGINDA UYGULA... ADAMIMIZ FORMUL DEGIL TEK TEK ACIKLAMA VE FETVA ISTIYOR...ZAVALLI... AL SENIN HOSUNA GIDECEK BIR AYET. KUR'AN'DA KOMUNIZM:DOGU  PERINCEK TV'DE - VE TUM KOMUNISTLER KITAPLARINDA OLAN SEYI - SOYLUYOR: "ALIS VERIS FAIZ GIBIDIR" DER...BU SOZ KUR'AN'DA  PEYGAMBER DONEMINDEKI BIR MUSRIK'IN  SOZU OLARAK KUR'AN'DA AYNEN GECER. AL SANA KUR'AN'DA KOMUNIZMI ELESTIREN BIR AYET. BU ARADA MERAK ETTIK, HZ RESUL, UCAK, EROIN, FUZE...DEN BAHSETSE IDI O ZAMANDAN BU BULUSLARIN BULUNDUGU ANA DEK TÜM DÜNYA İSLAM İLE ALAY EDİP, MÜSLÜMANLARI DEFE KOYUP CALMAZLAR MI IDI...!? ZATEN YALANCI, CINLENMIS...DENIYOR..USTUNE ONLARA KOZ VERMEK OLMAZ MI IDI BUNLAR- CINLER KONUSUNA BIR BAKINIZ!-
 Çünkü din, ilahi ilhamla olsa bile sosyal bir müessesedir ve her peygamber de nihayet kendi bilgisi ve görgüsü kadar düzen ve yasak koymuştur. Kumar, içki ve her türlü fuhşiyatla yozlaşmış, karılarını değiştiren ve kız çocuklarını gömecek kadar vahşet gösteren bir toplumda Muhammed’in başka türlü davranmasına imkan yoktu. Onlara korkunç cehennem azapları gösterecek ve dünyada doğrulukla yaşayanlara da öte alemde köşkler, Kevserler, yiyecekler, güzel huri kızları vaat edecekti. Fakat aydınlık kafalardaki şüphe daha başlangıcından beri hükmünü yürütmüş, bu uğurda çok insan ziyan edilmiştir. Bir kısmı iki uç arasında bocalayarak sapıtmış, kimisi tarafından evliya, kimisi tarafından zındık ilan edilmiş (İbnü’l Arabi) kimisi delirerek Tanrılık iddiasına kalkmış (Hallac-ı Mansur), bir kısmı da tam yobazlaşarak dini katı ve tartışılmaz kaideler manzumesi diye kabul ederek islamiyeti bugünkü perişan duruma sürüklemiş ve birbirlerini tekfir etmekle ömür tüketmiştir. Büyük İslam bilgini ve mütefekkiri diye kabul olunup kendisine “Hücetü’l İslam” yani Müslümanlığın delili denilen Gazali (yahut Gazali) “el-Munkız” adlı eserinde Farabi ile İbni Sina’yı tekfir etmiştir.
 
ADAM ACIKCA HZ MUHAMMED KURANI YAZMISTIR DIYOR.KENDI BILGISI KADAR YASAK  ( ICKI, KUMAR...VS) KOYMUSMUS HZ RESUL. YUH ! GAZALI BUYUK BIR ISLAM ALIMIDIR.AMA O ZINDIK DEDI DIYE KIMSE KAFIR OLMAZ.IMAMI GAZALI ( ALLAH ONDAN RAZI OLSUN ) BU KONUDA HADDI ASAN CUMLELER KULLANMISTIR ( DETAY SITEMIZDE:  GAZALI-FARABI- I. RUST BASLIKLI YAZI! ) AMA BUYUKLUGU VE ONDERLIGI  BÂKI OLSA DA O DA INSAN'DIR, DUYGULARI, VAR OLAN BILGISI ILE BAZEN YANLIS YAPABILIR...MESELE IBNI SINA , RUST,FARABI...VS 'NIN ISLAM'I  KABUL EDIP ETMEMESI...ONLAR ASLA BIR KEZ BILE OLSA IMA YOLLU BILE ATSIZ'IN  IDDIALARINDAN BIRINI BILE ILERI SURMEMISLERDIR, OLAY DA BUDUR! GAZALI=ISLAM  DEGILDIR, FARABI=KAFIR  DIYE BIR FORMUL YOKTUR...H . MANSUR KENDINI ILAH ILAN ETMEMIS, O'NDAN BIR PARCAYIM - SUDUR NAZARIYESI, KI ISLAMI SINIRLARI ZORLARYAN BIR IDDIADIR- DEMEK ISTEMISTIR! YANLISTIR AMA ILAHIM DA DEMEK ISTEMEMISTIR.
 Halbuki bu ikisi yalnız islamiyetin değil, bütün insanlığın iki büyük dehasıdır. Aristo’dan sonra Farabi’ye insanlığın “ikinci öğretmeni”, İbni Sina’ya da “üçüncü öğretmeni” diye bakılmıştır. Hüccetü’l-İslam bu herzeyi yedikten sonra Hasan Bağcı’nın Gökalp’ı da Türkçüleri de tekfirinde şaşılacak nokta yoktur.
AMA ONLARI IKICI-UCUNCU YAPAN TEMEL INANC NOKTASI ISLAM DIIL MIDIR E BEYINSIZ ! - BIRINCI SIRADAKI BIZCE ANCAK UCUNCU OLUR ONLAR ICINDE AYRI KONU!- AYRICA  TURKCU  SENIN GIBI ISE ONA " KAFIR " DEGIL, CUNKU KAFIR SADECE ISLAM OLMAYANA DENIR, SANA " ZINDIK " BILE AZ, HEM MUSLUMAN DEGILSIN HEM ISLAM'A SALDIRIYORSUN...SANA DENSE DENSE FASIST DENIR !
Gazali her şeye rağmen bilgindir. Hasan Bağcı’nın ne olduğunu bilmiyoruz. Yobazlara göre Tanrı, insanların ne yolda hareket edeceklerini, daha kainatı yaratmadan önce tesbit etmiştir. Bunların hepsi Levh-i Mahfuz’da yazılıdır. (bu yazıların dili de herhalde Arapça olacaktır.)
O halde insanları cezalandırma neye? Madem ki insanlar Tanrı’nın iradesiyle suç işliyorlar, akılları, fikirleri, iradeleri Tanrı’nın ezeli kararı karşısında bir işe yaramıyor, ceza neden?
  YOK OYLE BISEY. KUR'AN ARAPCA EYVALLAH , GERISI MEVZU HADISLER...UYDURMA HADIS DILI TURKCE DESE IDI NE YAPARDI ATSIZ ACABA...EMINIM ISLAM'A BIRAZ DAHA YAKLASIRDI...KADER KONUSU  ISE SITEMIZDE ISLENDI
 
Bu soruyu ben sormuyorum. 14. yy’da yaşamış olan İbni Yemin soruyor.İbni Yemin, Türk ırkından bşr İran şairidir. Ona göre dünya bir takım gayesiz olayların ardı ardına gelmesinden ibarettir.
  ILK  TURK DARWINISTI YANI...ALLAH'TAN TURKLER ICINDE BU GIBI CINSLER AZ...BI 14. YUZYILDA BI 20 YUZYILDA.. :)))

 İbni Yemin, insanların daha önce Tanrı tarafından tesbit edilen şekildeki davranışları dolayısıyla öteki dünyada sorumlu tutulmalarının hikmetini anlıyamıyor. Tekfir edilip başları belaya girmesin diye ihtiatlı bir dil kullanmak şartıyla pek çok şair ve bilgin bu noktaya temas etmiş, Bağdatlı Ruhi meşhur terkibi bendinde yobazları yerin dibine batırdığı gibi şarabın haram edilmesini kabul etmemiş, hatta büyük Türk şairi Abdülhak Hamit , şaheserleri olan “Makber” de, genç yaşta ölen eşi Fatma Hanım için Tanrı’yı sorumlu tutup ona isyan ettikten sonra, Yaradanı, insanlarla oyuncak gibi oynayan ulu bir çocuğa benzetip Fatma Hanım’a: Çıktın mı huzûr-ı Kibriyâya Bildin mi nedir o tof-ı ekber Demekten kendisini alamamıştır.
 
BU KONU SITEMIZDE KAZA KADER KONUSUNDA ISLENIYOR...A.HAMIT  ADLI SAIRIN ESININ OLUMU UZERINE KARISIK DUYGULARLA , SUBJEKTIF OLARAK  YAZDIGI HEZEYANLARI FASIST NEDEN  YAZISINA DELIL DIYE KOYAR ANLAMAK ICIN FASO MU OLMAK GEREKIR, ANLAMAK GUC! NEYSE CEVABINI ALIYORDUR YILARDIR. HAA SAHI , SANKI ESI YASARKEN ABDULHAK HAMID NAMAZ KILAN.BİRİ İDE DE, ESININ KIYMETINI BILIP, ALLAH'A SUKUR EDERDI DE. HEM SUKURSUZ, HEM  AMENET ALININCA SABIRSIZ, TAM ISYANKAR KULMUS!
 Hasan Bağcı’ya göre, tabii bunların hepsi küfürdür. Bunları söyleyenler ve Allah’ı bir yana atan Türkçüler hep “tamu”da yanarken kendisi cennetin köşklerinde Huriler arasında zevkedecektir. (Sopayla Cennet kapısında bekleyip içeriye kimseyi sokmayan Birgili’den fırsat bulursa)
 
GELECEGI SADECE ALLAH BILIR.ALLAH KORUSUN BELKIDE BU YAZIYI YAZAN BEN BILE SONUNDA CEHENNEME, ATSIZ'IN YANINA   GIDECEGIM - ALLAH'IM  GUNAHKAR KULUN BENI CEHENNEM AZABINDAN AZAD ET, BEN AMELLERIM ILE ORAYA ASLA GIREMEM SADECE SEN BANA ACIRSAN...DUAMI VE SITEMIZ  CALISMALARINI SALIH AMEL ZUMRESINDE KABUL EYLE YA RAB, AMIN, AMIN, AMIN!
 Hasan Bağcı’nın hoş bir tarafı da, sanki Peygamberin özel kalem müdür imiş de başından geçenleri not etmiş gibi kesinlikle onun hakkında bize bazı olaylar anlatmasıdır. Peygamberlerle amcası Ebu Talib’in bir konuşmasından bahsetmektedir. Acaba bunu nerden öğrendi? Uydurma hadislerden mi? Bizi yarım münevver görüp islami bilgilerde pek cahil sandığına göre tam bir aydın ve aydınlık kişi olarak tanık ve kaynak göstermesi lazımdır. Peygamberin hayatı hakkında ilk siyer kitabını yazan İbni İshak, hicri 151’de ölmüştür.yani Peygamberlerle arasında yüzyıldan çok zaman vardır. Olmasa bile İbni İshak’ın eseri bugün ortada tam olarak yoktur. Mevcut parçalarını İngilizler neşre hazırlamışlardı. Basıp basmadıklarını bilmiyorum. Peygamber hakkında elimizde tam olarak mevcut eser ise hicri 213’te ölen İbni Hişam’ın siyeridir ki İbni İshak’tan da bazı parçaları kendi eserine almıştır. Fakat bununla da Peygamber arasında iki asır zaman vardır. İki asır geçtikten sonra, daha çok ağızdan toplanan söylentilere dayanılarak yazılan tarihi hadiselerin gerçeğe ne kadar uyacağı tarih metdolojisi hakkında bir nebze fikri olanlarca malumdur.
 
HADIS ILE SIYERI BIRBIRINDEN AYIRAMAYAN FASIST BIRDE ISLAM BILGISI ILE HAVA BASIYOR. HADIS DAHA ILK ZAMANLAR , HZ. RESUL  HAYATTA IKEN YAZILMAYA BASLANMISTIR KI HATTA HZ. RESUL AYETLER ILE KARISMASIN DIYE SONRADAN BUNU SINIRLANDIRMISTIR.SIYER ISE ZATEN SAHABI, TABII'IN DENEN TAKVA SAHIBI MUTEFEKKIRLERIN ANLATIMI ILE BIZE GELMISSE BUNDA NE GIBI BIR GAYRI ILMILIK VARDIR, ONLAR ATSIZ GIBI TAHRIF GAYESI GUTMUYORLARDI KI YAZILARINDAN - KI AYET VE HADIS KISTASLADIKTAN SONRA - ONLARDAN SUPHE EDELIM. ZATEN HADISLERDEKI MEVZUAT VE SIYERDEKI " HIKAYECILIK " EKOLLERI DE ISLAM ALIMLERINCE ORTAYA CIKARILMISTIR...
 Bu sebeple İslam tarihinin başlangıcı hakkında ortaya sürülen vukuattan çoğunun menkabe mahiyetinden ileri geçmediği, hele birçok kimse tarafından naklolunan hadiselerden hiçbirisine güvenilmeyeceği ortadadır.
  
AMA DAHA ESKI TURK  HIKAYELERI VE  MASALLARI, EFSANELERI YAZAR ICIN KITAP KAYNAGI VE HAYAT KAYNAGI KABUL EDILEBILMEKETEDIR...HEM DE  OLAY ILE YAZIYA GECILMESI ARASI YUZYILLAR SURSE, SADECE DILDEN DILE AKTARILSA BILE...AH FASIST KAFA AH...HEMDE BUNLARI DIN YERINE HAYATININ  KISTASLARI, HAYATININ OZU KABUL EDEBİLMEKTEDİR  YAZAR...ISLAM ADINA ELESTIRDIKLERI KENDI ATIL FIKIRLERINE TEMEL TESKIL EDINCE GIGI CIKMIYO FASISTIN!
 Peygamberin çevresindeki ahlak bozukluğunu görerek çareler aradığını, tedbir düşünmek için dağlara çekilip insanlardan uzakta yaşadığını ve ta eski Mısır’dan gelerek Yahudilere geçen “tek Tanrı” fikrini akıl ve duygusuyla kabul ederek Arap putçuluğuna karşı çıktığını görüp anlamak için yobaz olmaya, bir takım masallara inanmaya, eski Sümer’den ve Mısır’dan gelip Yahudiler aracığıyla öteki milletlere geçen inançları ilahi hakikat diye kabul etmeye lüzum yoktur. Hele Yahudi kırallarını peygamber diye Türk milletine telkin ederek milli mefahiri unutturmak suretiyle İsrailiyyatı hayat ve ahlak sistemi diye önce sürmek milli bir cinayettir.
  
DURMADAN KURANI HZ MUHAMMEDIN YAZDIGINI ILERI SURMEK MIDIR, ISLAM HAKKINDA BILGI SAHIBI OLMAK!, TEVRAT ILE KURAN ARASIDNAKI FARKLARI DA MI BILMEZ INSAN... K. MUKADDES ADLI YAZIMIZA MURACAAT. ISLAM'I BILEN YAZAR , ISLAM'IN  ILK INSAN ILE BASLADIGINI BILE BILMIYOR...
TEK DIN ISLAM'DIR ADLI DOSYAMIZA MURACAAT LUTFEN. IRKCI OLUNCA TABII BASKA IRKIN PEYGAMBERINI DE KABUL ETMIYOR FASISTIMIZ..
 Hasan Bağcı bana bir tavsiyede bulunuyor: “Lütfen Müslüman’ın kim olduğunu ciddi olarak araştırıp öğrensinler” Bende kendisine Türk tarihi ve kültürünü araştırmasını, Tanrıkut Mete’nin bu milleti nasıl yarattığını, Çiçi Yabgu’nun milliyetçiliği (yani Türkçülüğü) tarihte ilk olarak nasıl milli siyaset olarak uyguladığını, Orkun yazıtlarında neler yazıldığını, İslamiyetin yasakladığı güzel sanatların Uygurlarda ne derece geliştiğini, cennet mekan Çengiz Han Hazretlerinin yasasının nasıl bir nesne olduğunu iyice incelemesini öğütledikten sonra sorayım: Araştırmam istenen Müslüman hangi Müslüman?
 
 ISLAM GUZEL SANATLARI YASAKLAMAMIS SADECE SINIR CIZMISTIR. GUNUMUZDE BUNUN NE KADAR ONEMLI OLDUGU ISE ORTADADIR. ISLAM VE SANAT KONUSUNA MURACAAT! TERIHIN TOZLU SAYFALARINDAKI KATILLERI BİZE ORNEK DIYE SUNMASI DA ISIN CABASI...!
 Türklüğün övüncü olan Farabi mi, yoksa tekfir eden Gazali mi? Şehristani’nin saydığı mezheplerin kurucuları mı, yoksa mezarları tahribe kalkan Vehabiler mi? Para vakfını küfür sayarak para vakfı (yani tımar sistemi) üzerine kurulmuş olan Osmanlı devletini yıkmaya kalkışan Birgili öküzü mü, yoksa para vakfedilir diye fetva vererek devleti kurtaran Ebussuud mu? Kendisini son evliya olarak ilan ettiği halde küçük bir kıza aşık olan Muhyiddin-i Arabi mi, yoksa Tanrıyı haksızlıkla itham ettiğini ima eden İbni Yemin mi? Şems-i Tebrizi için garamiyatla dolu koca bir divan yazıp ak sakallı ile rakseden Mevlana mı, yoksa onun baş düşmanı kesilen Vanlı Mehmed Efendi mi? Birbirinin zıddı olan bu insanlardan hangisinin örnek ve esas Müslüman diye alınarak ona göre hüküm yürütülmesi içinden çıkılmaz bir meseledir.
  
CENNET MEKAN (!) CENGIZHAN'IN HAYATINI OKUYAN BILIR...EN BUYUK DUSMANI KIMDI SAHI...
INSAN OLAN YERDE EKSIK OLACAKTIR. TARIHTE BUNLARIN ORNEGI ILE DOLUDUR.TURK ARASINDAN DA, ITALYAN'DAN DA CINLI KIZILDERILI ARASINDAN DA BU CIKAR.HATTA ATSIZ ILE TURKES ARASINDA BILE FARKLILIK OLUSUR VE YOLLARINI AYIRIRLAR SONRA DA...AKIL, SEVİYE, KÜLTÜR,...INSANIN OLAYLARI VE FIKIRLERI DEGERLENDIRMESINDE FARKLILIKLAR DORURU BU INSAN OLMANIN GEREGIDIR... MEZHEPLERDE BU ANLAYIS FARKLILIGINDAN ORTAYA CIKMISTIR... MUSLUMANLAR DA INSANDIR ARALARINDA HATALARI OLAN OLACAKTIR...TABII MEVLANA BASTA IMA ILE IDDIA ETTIKLERINI KENDISINE IADE EDIYOR VE ISLAM DEVLETI UTOPYA DEGILDIR ADLI DOSYAMIZDAKI MUSLUMANLARI ORNEK ALMALARINI OKUYUCULARIMIZDAN  RICA EDIYORUZ...BEN SORSAM HANGI TURKCULUGU DIYE- HADI ISIM UZERINDE DURUP ISI DEMOGOJIYE DOKMEYELIM - FASIZM, IRKÇILIK, MILLIYETÇILIK, ULKUCULUK, NASYONAL SOSYALIZM...?!  HANGI  MUSLUMAN SORUSUNUN TEK CEVABI KUR'AN'A UYAN MUSLUMAN OLACAKTIR.

 Din en iptidai toplumlarda da vardır. Ve bu iptidai dinlerin gülünç talimatı herhalde 124.000 tane olduğu söylenen Peygamberlerden herhangi biri tarafından öğretilmemiştir. İnsanlar akıl ve bilimde ilerledikçe dinler de daha akli olmuş, çok Tanrı’dan iki Tanrı’ya ikiden de bire inerek son safhasını bulmuştur.
 
TAM   ATEIST IDDIASI: HALBUKI  DINLER COK TANRICILIKTAN TEK TANRICILIGA- POLİTEIZMDEN MONOTEİZME DEGIL - TEK TANRICI ILAHI DININ  ZAMANLA BOZULMASI ILE COK TANRICILIGA DOGRU KAYISLAR OLMUSTUR. SITEMIZDE ATEIST YAZARLARA CEVAPLAR, TEK DIN ISLAM'DIR  KONULARINDA BUNLARA CEVAP VERILIYOR...FASISTIN KAFASINDA ZAMAN GECTIKCE KOMUNIST KAFASINA BENZEMIS, YANI GERILEMIS, AKSILIK İŞTE... DENIZ SEVIYESINDE IDI, CUKUR OLDU !
 Dini artık aklın ve ilmin kabul edemeyeceği hurafelerden, saçma inançlardan kurtararak tamamen vicdani bir hale getirmek, üzerinde tartışmamak, bu konulardaki yayınları da yalnız bilginlere bırakmaktan başka çıkar yol yoktur. Peygamberler de insandır. İnsan oldukları için hataları vardır. İsa aleyhinde Batıda hayli eserler yayınlanmıştır.Peygamber olduktan sonraki “Garanik” meselesi de bütün İslam aleminde meşhurdur ve tevil olarak “Şeytan, peygamberin içine girerek onun adına öyle konuştu” demek gibi çocukça bir tevile başvurulmuştur. Peki, şeytan bu karganmışlığı yaparken “alim” (her şeyi bilen), basir (her şeyi gören) ve habir (her şeyden haberi olan) Tanrı ne yapıyordu? Görülüyor ki saçmasapan tevillerle beşeri zaafları örtbas etmeye imkan yoktur.
  
GARANIK OLAYI SITEMIZDE ACIKLANMIS, BOYLE BIR SEYIN OLMADIGI ISPAT EDILMISTIR. ATEISTLERE, SOLCU ARKADASLARA CEVAPLAR VE DIN VICDAN ISMIDIR ADLI DOSYAMIZ! OKUYANA BAK...YUH!
 Bunları anlatmamın sebebi şudur: Tanrı insan idraki dışındadır. Kur’an, Muhammed’in talimatıdır. Bunun birçok delilleri vardır. Bir tanesi birçok yerinde aya, güneşe, fecre,  yemin ve and verilmesidir. Yemini kim eder? İnsan eder ve kendisinden daha üstün bir varlığın adına eder, Tanrı yemin eder mi? Tanrı’dan daha üstün bir varlık olmadığına göre kendi yarattığı aya, güneşe neden yemin etsin?
  O YEMINI INSAN EDER.AMA ALLAH O YEMIN ETTIGI SEYLERE BAKIP ONLAR UZERINDE DUSUNUP ONUN YUCELIGINI GORUP - YANI YEMINDEN AMAC YINE KENDI USTUNLUGUNUN GORULMESIDIR -  YEMIN EDILEN KONU UZERINDE DAHA DIKKATLI DAVRANMAMIZ AMACINI GUTNEKTEDIR...! KURAN MUHAMMEDIN TALIMATIDIR OYLE MI.TURKCU KARDESLER ONDERLERINIZI GORUN ISTE !
Görülüyor ki bu yeminler Muhammed’in gönlünden ve beyninden doğmadır ve hatta Araplar arasında İslamiyetten önceki zamanların usul ve adabınca edilmektedir. Kur’an “alemlerin sahibi olan Tanrı’ya hemdederim” diye başlamaktadır. Belli ki bu söz de Muhammedindir. Çünkü Tanrı , kendi kendisine hamdetmez.
  YAHU KUR'AN'I  OKUNMASI ICIN ALLAH GONDERDI. OKUYUP UYGULAYACAK OLAN BIZIZ, TABII KI BIZ HAMD EDECEGIZ, SECDE EDECEGIZ,ONUN YUCELIGINI HER AN IFADE EDECEGIZ...OOOOFFF OF...BE!  ALTI CIZILI SOZU DOĞU PERINCEK SOYLEMEDI, TURKÇU KARDESLERIN DIKKATINE...!

 Müfessirler her ne kadar Tanrı “böyle diyin” demek istemiştir yolunda tevillere geçmişlerse de Kur’anın sonundaki küçük surelerde olduğu gibi, surenin başına bir “söyle, de ki” hitabını eklemeyi Tanrı düşünmez miydi?

 PEKI YAZAR O DEYIN DEDIKLERININ  ALLAH TAAFINDAN GONDERILDIGINI  KABUL EDIYOR MU...HAYIR. AMAC FARKI....ALLAH -HASA- GONDERDIGI KITAPTA KULLANACAGI USLUBU YAZARA SORMADI YA  YAZAR  KAFAYI YEDI... NE DE OLSA EDEBIYATCI YA...! KURANIN SON SURELERINDEN CEVAP VERELIM: KULHUVELLAHUEHAD, KULEUZUBIRABBINNAS,KULEUZUBIRABBILFELAK,... BAŞTAKI "KUL" KELIMELERI, ARAPCADA KÂLE FIILINDEN TUREMIS VE  "DEMEK, SÖYLEMEK" ANLAMLARINA GELIR. KUL ISE EMIR SIGASINDA " DE, SOYLE" DEMEKTIR, YANI YAZARIN OLMADIGINI SOYLEDIGI HITAP SEKILLERI.

 Muhammed’in yirmi küsur yıl süren peygamberliği sırasında bazı ayetlerin mensuh olduğu yani hükümden düştüğü malumdur. Demek ki yirmi yılda bile hayattaki bazı değişikler Tanrı buyruklarını değiştiriyır, Tanrı eski buyruklarını hükümsüz sayarak yenilerini gönderiyor. Peki, hayatın geç ve güç değiştiğini 14 asır önceki zamanların 20 yılında bile ihtiyaçlar ve hükümler değişirken gelişmenin çok hızlandığı daha sonraki 14 asırda değişecek hiçbir şey olmadı mı?
  
NESH  KONUSU  SITEMIZDE:  ATEIST YAZARLARA CEVAPLAR, KUR'AN'DA CELISKI YOKTUR ADLI DOSYALARDA CEVAP VERILMISTIR..KURANIN HIC BIR HUKMU DEGISMEZ: "ALLAHIN HUKMUNDE BIR DEĞSME BULAMAZSIN" DER KURAN'DA ALLAH!
Bu gibi soruların sonu gelmez. Çünkü sosyal bir müessese olan din, hayatla birlikte yürür. Onu donduran, hayatın icaplarına uydurmayarak toplumu geri bırakan yobazlardır.
   ICTIHAD MUESSESESI BU NEDENLE VARDIR.AMA ISLAM'DAKI ICTIHATTAKI AMAC  ILE YAZARIN  AMACININ FARKI YAZARIN KAYNAGI  TÜRKLÜK IKEN , ISLAM ICTIHADINA  KAYNAK OLARAK  KUR'AN VE SAHIH SUNNETİ ALIR...SIMDI YAZAR SAKIN FASIZMIN AKLI BİR METOD OLDUGUNU ILERI SURMESIN ...!
          Yobazlık bütün dinlerde vardır.
        
    IRKCILIKTAKI YOBAZLIGA DA FAŞİSZ DENIR!:
IRKÇILIĞIN FİKİR BABALARINDAN NİHAL ATSIZ'IN OĞLU YAĞMUR ATSIZ'A VASİYETİ:“Oğlum Yağmur, Bugün tam birbuçuk yaşındasın. Vasiyetimi bitirdim, kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigar olarak bırakıyorum. Öğütlerimi iyi tut, iyi bir Türk ol. Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler Acemler, Yunanlar tarihi düşmanımızdır.Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizler, Domenler yeni düşmanımızdır.Japonlar, Afganlar ve Amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır.Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürciler, Çeçenler içerideki düşmanlarımızdır.Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.4 mayıs 1941 / Nihal AtsıZ
    BI ALINTI DAHA: Gazeteci-yazar Prof. Reha Oğuz Türkkan, Türkçülük davasında birlikte yargılandığı Atsız’ın kafatasını ölçtüğünü belirten Prof. Türkkan, ‘Yeterince Türk çıkmadı ve çok bozuldu’ dedi...
Ölçtüm. Atsız’ın kafatası 81.4. Halbuki Türklerin de dahil olduğu ‘brakisefallik’ 84’ten başlıyor.(Hürriyet)

 Hıristiyanlar nasıl İsa’yı babasız doğduğu için Tanrı’nın oğlu sayarak Hıristiyanlığı bir türlü putperestlik haline getirmişlerse, bizimkiler de Tanrının dünyayı sırf Muhammed için yarattığını ileri sürerek aynı şeyi yapmışlardır.
  LEVLAKE LEVLAK LEMMA HALAKTUL EFLAK : SEN OLMASN ALEMI YARATMAZDIM , UYDURMA HADISTIR. ISLAMI BILGISI OLDUGUNU ILAN EDEN YAZAR BUNU BILMIYOR... ALLAH'TAN TUM MEVZUAT KITAPLARINDA BU ORTAK FIKIRDIR; HADIS MEVZUDUR.AYRICA HZ. RESUL MÜSLÜMANLARI " HIRISTIYANLARIN ISA'YA YAPTIGINI BANA YAPMAYIN " DIYE UYARMISTIR , YANI OLAYIN ASLA ISLAMÎ BIR BOYUTU YOKTUR.

 Tabi bu arada hakikatı görenler çıkmamış değil fakat susturulmuşlardır. Şehristani’nin “Mülel ü Nihel”inde sayılan mezhep ve fırkaların en makul ve ilmi olanları tutunamamış, aklı hakim kılmak isteyen Mutezile ezilmiş, son olarak ortada kalan Sunilik ile Şiilik ise birbirini kırmak ve tekfir etmekle vakit geçirmiştir. Nerde kaldı İslam kardeşliği? Bunların acaba hangisi doğru? Kimisi tarafından tekfir edilen, bazılarınca büyük bilgin ve mutasavvıf olduğu kabul edilen meşhur Siavnakadısıoğlu Bedreddin, “Varidat”ında, cennet, huri ve köşk meselelerinin cahillerin sandığı gibi olmadığını söyleyerek söze başlar ve adeta bugünün ilmi kafasıyla konuşarak kainat, hayat ve ahret meselelerini izaha çalışır. Onun idamının bu dini içtihadından mı, yoksa siyasi sebeplerden mi olduğu ayrı bir meseledir.

    SIYASI OLDUGU BILINIOR AMA YAZAR FIKIRLERI ILE IDAM'I BIR ARADA SUNUP  OKUYUCUNUN KAFASININ KARISMASINI ISTIYOR. ILGINC TABII  SEYH BEDREDDIN'I  KOMUNUSTLER DE SAVUNUYOR...NE COK ORTAK NOKTALARI VARMIS...EDEBİYATCIYI HASAN KARDESIMIZ ELESTIRINCE FASIST YAZAR KIZMISTI AMA SUNI ILE SUNNI ARASINDAKI YAZILIS FARKINI BILE BILMIYO DAHA. ISLAM KARDESLIGI KONUSU ISE ARTIK UMMET BILINCININ YUKSELMEYE BASLAMSI ILE YENIDEN OLUSACAKTIR, AZ KALDI.ONCE FASIST VE KOMINIST ISLAM DUSMANLARININ BIRLIKTELIGINI , FIKIRLERINDEKI BIRLIKLE BERABER BIR YIKALIM, SONRASI KOLAY! BU ARDA KUCUK BI NOT: TURK AZARABAYCAN KARDASLARIMIZ HALA KIPRIS'I TANIMADILAR.DEVAMI YUKARIDAKI ADRESTE!

 Kainatın kadim (yani başlangıçsız) olduğunu kabul etmekle de islamiyete tamamen aykırı bir fikir ileri sürmekte ve bunu islamiyetle bağdaştırmak için kendi kendisini bizzat yarattığını, çünkü varlığını Tanrı’ya borçlu olduğunu söylemektedir. Tanrı’nın mutlak kudretini, ancak eşyanın istidadında olanı istemek ve yapmak şeklinde düşünmektedir. Yani ateş, Tanrının iradesiyle insanı dondurmaz, ancak yakar. Bunun gibi Bedreddin ahreti de kabul etmemekte, alem ezeli ve ebedidir demek istemektedir. Kıyamete inanmadığı için cesetlerin tekrar birleşip insan olacaklarına kail değildir. Bütün insanlar mahvolsa bile toprağın tabiatı icabı yine bir insan nesli türeyeceğine inanmaktadır. Cennet ve cehennemi, şeytan ve meleği herkesin anladığı manada kabul etmeyip melekleri tabiat kuvvetleri olarak görmekte, hatta peygamberler de bunu bu manada kullanmışlardır diye iddia etmektedir. Demek ki din hakkında, din bilginleri tarafından birbirine zıt yüzlerce, belki binlerce fikir ileri sürülmüş ve bunların hepsi senet olarak Kur’an ve hadisler kullanılmıştır. Arapça’nın elastiki bir dil olması, bir kelimenin bazen birbiriyle ilgisi olmayan birçok manaya gelmesi, hatta tam zıt anlamda kullanılması (mesela “Mevla” kelimesi hem “efendi”, hem de “köle” demektir.) Kur’anı anlayışta ihtilaflar doğurmuş, yazılan muteber pek çok tefsire rağmen meseleler çözülememiş, Müslümanlar fikir ve kanaat birliğine varamamıştır. O halde bunun tek çaresi dini şahısların vicdana bırakarak teferruatla uğraşmamak, birbirinin inanç ve tefsirine, anlayışına karışmamaktadır.
 
NEREDEN NEREYE GELDI YAZAR. MEZHEPLER OLMASA " ISLAM DOGMA BIR DIN , ICTIHAD YOK, HEP AYNI KALIPLARI SAVUNUYOR .." DENECEK. ICTIHAT KAPISI ACILINCA - KI DOGRUSU BUDUR - ASLI ASTARI OLANI DA OLMAYANI DA ISLAM ADINA KONUSUR ILAN EDIYOR YAZAR. KURAN TEKTIR, ICTIHAD KAPISI ACIKTIR, AKLINA GUVENEN BILGISI OLCUSUNDE KONUSUR, INSANIN OLDUGU YERDE DE FARKLI YORUMLAR ORTAYA CIKAR BU DOĞALDIR. BU ISLAMIN FIKRI OZGURLUGUNUN DELILIDIR, MEZHEPLER KONUSU CALISMASI SITEMIZDE BASLADI... NEYSE... AMAC HATA ARAMAK OLUNCA OLUYOR BUNLAR, EN ZIT IKI KUTUP FASIZM VE KOMUNIZM ISLAM DUSMANLIGINDA BULUSUYOR. ZATEN ISLAM DISINDAKI TUM IDEOLOJILERDE AYNI DEGIL MI...
 Şimdi biz de Hasan Bağcı’ya bir tavsiyeyle sözümüzü bitirelim: İslamın ilk buyruğuna uyarak okusun. Okusun ama, artık allamesi olduğu din kitaplarını değil de, biraz da Türk tarihini incelesin ve eğer Türk ırkındansa, kendi atalarının kimliğini biraz öğrenerek Türk olmanın gururuna ersin.
   
KISA OZET BU CUMLE ZATEN :İSLAM DAVASI YERINE IRKÇILIK DAVASI ...UNUTMAYALIM BİR TANRI'YA ( ALLAH'A DEMİYORUZ YAZAR İSLAM'I KABUL ETMIYOR KI ONUN ILAHINI KABUL ETSIN ) İNANAN İLLA CENNETE GITMEZ. TABII CENNET BIZIM TEKELIMIZDE DEGIL AMA ORTADA KISTAS KUR'AN VAR. INEKTE ,GUNESTE TANRI. HATTA UZAYLILARA TAPANLAR VAR...! YAZAR ZATEN TÜRKLÜĞE YARDIM EDER DİYE TANRIYA INANDIGINI IFADE EDIYOR YOKSA GORUSLERI DINSIZLERDEN FARKSIZ!         

 * ( N. Atsız- Ötüken Dergisi, 1970, Sayı: 11)


NOT: YAZIMIZ ASLA BIR SIYASI PARTI VEYA TARAFTARLARINI RENCIDE ETMEK ICIN YAZILMIŞ DEĞİLDİR.TÜM ÜMMETÇİ MÜSLÜMANLAR BİZİM KARDEŞİMİZDİR !    Yeni Sayfa 1

 

Bu da Hollanda versiyonu, o da " Irkçı ve İslam düşmanı!"