Ana Sayfa İrtibat Sık Kullananlara Ekle Sitemizin Tanıtımına Katkıda Bulunun Biz Kimiz ? İlkelerimiz
KADIN VÜCUDUNU İSTİSMARA SON!  ÇAĞDAŞLIK (!)  BURAYA KADAR...!

KAPİTALİST SİSTEMİN KADINA BAKIŞININ ÜLKEM AÇISINDAN BAŞLANGICI

ÖZGÜRLÜK= ÇIPLAKLIK ALGISI

17 Ekim 1929 Cumhuriyet ( Yarışmayı yapan gazete de Cumhuriyet!)

 

 

    ŞİMDİYE KADAR HİÇ BIR KADIN DERNEĞİNİ, KADIN VÜCUDUNU KULLANDIĞI İÇİN BİR REKLAMI-ÜRÜNÜ  BOYKOTA ÇAĞIRDIĞINI DUYDUNUZ MU...!ONLARIN YAPACAĞI EN SON ŞEY " SEX İŞÇİLERİNİN " EMEKLİLİK HAKKINI KAZANMALARI TALEPLERİDİR...

 

  

                        Bagajdaki kadın araba ile mi satılıyor...!                               Kadının değeri sehpa ayaklığı kadar ...!


Kadın; Servis Tabağı !
   
  
          Lavabo ayaklığı, kadın kalça ve bacağı...Tükürürüm böyle çağdaşlığa ...!

                Satılanlar ne...!? Laptop, kavun...!? Yok ,... Uzay çağında da kadın sömürüsüne devam...Tek kurtuluş ise ....!

                

                      2006 Cepit Fuarından ... Sakın yanılmayın ,satılan " telefon " ...!Şeriat olsa bu son teknoloji
                               harikaları (!) bütün çıplaklığı ile seyredilemeyecekti..." Yaşasın Çağdaşlık ...!"

                          


               

          

             
           

                        
 ÇAĞDAŞ  KADIN KÖLE PAZARLARI ...ADINA İSTER MANKENLİK DEYİN  İSTER DEFİLE ... !
                                ZAVALLILAR... DAHA UĞRADIKLARI İSTİSMARIN   FARKINDA BİLE DEĞİLLER !
                          

 
   

                         
    
      

             D&R'nin reklamı (!)
    Kadınların, hayatın çeşitli alanlarında vitrin süsü gibi kullanılmasına hep tepki duydum. Politik partilerin, vitrinlerine mostralık birkaç kadın koyarak, kolay tarafından çağdaş parti imajı peşinde koşmalarına da, gazetelerin her Allah'ın günü arka sayfalarında ayırdıkları güzel kadın kontenjanına da, basının kadın unsurunu tabak-çanak gibi bir promosyon malzemesi olarak kullanmasına da, reklamlarda pazarlanan ürüne uysa da uymasa da çıplak kadınların boy göstermesine de bir türlü alışamadım. Ama, şu fuarlar var ya fuarlar... Kadın vücudunun fuarlarda son model arabaların, tekstil makinelerinin, inşaat malzemelerinin yanı başında hostes olarak kullanılışı...İşte aşağılanışın bu kadarına katlanamıyorum. Kim bilir, belki canlı canlı gördüğüm içindir; belki orada bulunuşlarına bir gerekçe bulmak için en ufak bir gayret gösterilmeye bile zahmet edilmeden, tam bir utanmazlıkla resmen ve alenen kullanıldıkları için... Ne zaman bir fuara gitsem, bacaklarını açıp son model arabaların üstüne oturmuş mini etekli mankenleri görsem içim kalkıyor, midem bulanıyor. Ve şaşıyorum: İyi kötü birer kişilikleri olan bu kadınlar, orada öylece durup o arabaların birer aksesuarı gibi pazarlanmayı nasıl içlerine sindiriyorlar? Hem, kadın cinsini bu kadar aşağılatan o kadınlara karşı, hem de onları oraya oturtup müşteriyi kandırarak mal satmaya çalışanlara karşı öfke doluyor içim. Bilişim 98'i dolaşırken yine aynı mide bulantısını yaşadım. Göğüslerini ve uzun bacaklarını açıkta bırakan giysileri ve frapan makyajlarıyla hostes kızlar yine iş başındaydı. Hayatlarında tek bir tuşuna basmadıkları, en basit bir soruya cevap verebilecek kadar bile tanımadıkları bilgisayarların yanında durarak, bulundukları standı bir cazibe merkezine dönüştürmeye çalışıyorlardı. Önlerinden çabucak ve göz göze gelmemeye çalışarak geçip Bilgisayarlı Beste Yarışmasının yapılacağı salona yöneldim. Yarışmada finale kalan 11 gencin bilgisayarlarıyla kurdukları orkestralarına çaldırdıkları özgün besteleri dinledim. Yarışmacılar arasında bir tek bile kız yoktu. Hatırladığım kadarıyla geçen yıl ve ondan önceki yıl da yoktu. Erkekler bilgisayarda beste yapıyor, kızlar da o bilgisayarların yanında durup erkekleri çekmeye çalışıyordu. (Gülay Göktürk: Yeni Yüzyıl )
                   

 

 
                  

   Bu kadın evinde soyunurken fotoğrafı çekilmek istense polisi aramaz mı idi ...!? Külot; şort, sütyen ; mayo, ... Adını alınca başka bir mahiyete mi bürünüyorlar...Hayır !...Kısaca kadınlar deniz kenarında iç çamaşır- adı mayo oluyor!- erkekler sokakta don- renkli olunca şort oluyor!- ile  dolaşıyor ama farkında değiller ...!
             BOYKOTA   ÇAĞRI VAR !

   HAYDİ ARKADAŞLAR ...KADIN  VÜCUDUNU İSTİSMAR EDEN REKLAM ÜRÜNLERİNİ  BOYKOT EDELİM... HEM BİZ HEM GELECEK NESİLLER İÇİN...!

 

                                                    Kurban kadınlar...Kuaför, Çaycı, Baharatçı...

                  

 

 
 
  Bu kadın program sunuyor...Acemiliğini mi actıkları ile kapatıyor. Neden   tavukçu dükkanına yarı çıplak bir kadın insanları davet eder...!? İnsanları İki bayan ise haber sunucusu ...( ! ) kadın dernekleri nerede..!?

      
 
               Sigara ve mini etekli kadınlar...Aradaki bağ ise meçhul...!                              Bu maus mu  şimdi...!?

   

                                              Sanat anladık ama neden sadece kadın ve çıplak...!

      UNUTMAYINIZ BUNLAR SADECE DENİZDE BİR DAMLA...HER ALANDA HER SEKTÖRDE SÖMÜRÜ DEVAM EDİYOR!

 


 

                                                                  BİR HABER :

     "Türkiye, kadın vücudunun istismarı konusunda ikiye bölündü. Bakan Ali Coşkun, selülit kremi reklamlarını eleştirdi, reklamlarda çıplak kadın vücudu kullanılmasına tepki gösterdi. Reklamcılar, AKP'li Bakanı suni gündem yapmakla suçladı.Coşkun'un, "Bu reklam ahlak kurallarına aykırıdır. Fotoğraflar bizim örfümüze, âdetimize ve ticari anlayışımıza yakışır mı?" diye sordu. Reklamverenler, reklamcılar, kozmetik firma yetkilileri Bakan Coşkun'un bu sorusuna Tempo aracılığıyla yanıt vererek, karşı tepkilerini dile getirdiler... ( Tempo : 30.03.2004 )
   RESMI BURAYA ALAMADIK ÇÜNKÜ TAMAMINI KAPATMALIYDIK...ORTADA ELBİYE-MAYO...DAHIL - HÇ BİR ŞEY YOKTU...!

     Ali Saydam (... İletişim Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı) :Müstehcenlik gösterende değil bakandadır - ONA TEŞHİRCİ DENİYOR -
      Dilek K. Erkey (Reklamverenler Derneği Başkanı) :Fotoğraf kadını istismar etmiyor :"Reklamverenler olarak bu reklamda cinselliğin istismar edildiğini, bu fotoğrafın pornografik olduğunu düşünmüyoruz. Derneğimiz, Reklam Özdenetim Kurulu (RÖK) üyesi. Üyelerimizin hepsi RÖK kurallarına göre hareket etmeyi prensip edinmiştir. Burada da RÖK'ün ahlaka uygunluk ilkesine ters düşen bir durum söz konusu değil. Kullanılan fotoğraf, ürünün kullanımı ile direkt ilintili. Bu ürün, o bölgede etkili olduğunu iddia ediyorsa, bu fotoğraf kullanılmak durumunda. Kadınların istismar edildiğini söyleyebilmemiz için ürünün kadın vücudu ile hiç ilgisinin olmaması gerekiyor."
                      MESELA LASTIK,ARABA,KAVUN,BİLGİSAYAR GİBİ Mİ...KİM KİMİ KANDIRIYOR...!

 

               

                             İçki içen avrupalı bile olsan - yani en çağdaş ...!- sonuç aynı ...! Çağdaş köleler...
 

             

                                                            ÇAĞDAŞ (!) HAYATTAN HABERLER

                                                           Aldatılan kadınlardan sanal teşhir

       "ABD'li kadınlar sadakatsiz erkekleri ifşa etmek için özel bir internet sitesi kurdu: '...com' isimli siteye, kadınlar tarafından kendilerini aldatan erkek arkadaşlarının veya kocalarının fotoğrafları yollanıyor.  Kadınlar, erkeğinin kendisini nasıl aldattığı, özellikleri, nerede oturduğu gibi bilgileri de siteye ekleyerek hemcinslerini erkekler konusunda uyarıyor. 'İntikam Almış Oluyoruz' Sitenin kurucusu, 33 yaşında ABD'li Tasha Joseph, kuruluş hikayesini şöyle anlatıyor: "Bir gün arkadaşlarımızla otururken etrafımızda ne kadar çok aldatılan kadın olduğunu ve de erkeklerin ne kadar sadakatsiz olduğunu farkettik..."
   İSLAM'DA ZİNA YASAK...İSLAM ŞERİATINDA BAŞKA KADINA GÖZ UCU İLE BAKMAK BİLE YASAK...HANIMLA ARANIZ MI YOK...EŞİNİ ALDATMAK YASAK...ÖNCE ONUN HABERİ OLACAK - YENİ EŞ ALMAK İSTERSEN İLK HANIM İZİN VERECEK..- İZİN VERMEZSE YİNE EVLENEMEZSİN...!
( Milliyet :19 Eylül 2005 )

                                                             Alkol hafızayı zayıflatıyor    
   TEPKİ VEREMİYORLAR :  HOLLANDA'NIN UTRECHT ÜNİVERSİTESİ'NDEN DR. JORİS C. VERSTER, AKŞAMLARI BİR OTURUŞTA DÖRT BARDAKTAN FAZLA İÇKİ İÇEN KADINLARLA, BEŞ BARDAKTAN FAZLA İÇEN ERKEKLERİN ZAMANLA HAFIZALARININ ZAYIFLADIĞINI SÖYLEDİ. VERSTER, "AŞIRI MİKTAR AKŞAMCILARIN ZAMANLA UNUTKAN OLMALARINA, OLAYLARA GEÇ TEPKİ VERMELERİNE VE ANLAMADA GÜÇLÜK ÇEKMELERİNE NEDEN OLUYOR" DEDİ.
     SIVI KAYBI OLUR : BİR GECE ÖNCEDEN KALMANIN, "UYKUSUZLUK, PİNEKLEMEK, DİKKATİNİ TOPLAYAMAMAK, SERSEMLİK, AĞIZ KURULUĞU VE MİDE BULANTISI" GİBİ EZİYETLERİ OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKEN VERSTER, DİĞER ETKİLERİ DE ŞÖYLE SIRALADI: VÜCUTTA SIVI KAYBI VE ELEKTROLİT DENGESİNİN BOZULMASI, MİDE RAHATSIZLIĞI, KANDA ŞEKER SEVİYESİNİN DÜŞMESİ, UYKU VE BİYOLOJİK RİTMİN BOZULMASI.- AYRICA İÇKİNİN HER YUDUMU İLE BAŞTA BEYİN HÜCRELERİ OLMAK ÜZERE BİNLERCE HÜCRE ÖLMEKTEDİR...!-( MİLLİYET :01.09.2003)
*ALKOLÜN ZARARLARI:
ALKOL KULLANIMI KARACİĞER,PANKREAS,BEYİN VE DOLAŞIM SİSTEMİNE ,BEYİN VE SİNİR SİSTEMİ ,UYKU BOZUKLUKLARINA. ,WERNİCKE-KORSAKOFF SENDROMU DENEN BİR NÖROLOJİK BOZUKLUĞA,SİNDİRİM SİSTEMİ ,BAŞ AĞRISI VE AĞIZ ,ALKOLİKLERDE AKUT VEYA KRONİK PANKREAS İLTİHABI ,DOLAŞIM SİSTEMİ ,KAN BASINCINDA DÜŞME -AZ MİKTARDA ALKOL KULLANIMI DA KALP HASTALIĞI OLASILIĞINI ARTIRIR -CİNSEL İŞLEVLERDE SORUN ,
KANSERE ...VS NEDEN OLUR ! ( hekimce.com'dan )

                                                     Alkol de tütün kadar zararlı
    Alkolün tüm dünyadaki sağlık sistemlerine getirdiği yükün tütünün ki ile eşit olduğu ortaya çıktı. Son bir araştırmaya göre tütün ürünleri ve alkol, dünya genelindeki sağlık sorunlarının %4’ünden sorumlu.‘Alkol, meme kanseri ve kalp hastalıkları da dahil olmak üzere altmış hastalığın gelişmesinde etkili’ diyor Stockholm Üniversitesi’nden Robin Room The Lancet dergisinde. İsveçli, Kanadalı ve Amerikalı bilim adamlarından oluşan ekibe göre hastalıkların ve ölümlerin bir kısmı alkoldeki küçük bir fiyat artışıyla bile önlenebilir...Araştırmacılar öte yandan, alkolün kontrol altına alınmasına yönelik bilimsel bilgiler ve hükümetlerin uyguladığı politikalar arasında önemli farklılıkların bulunmasını kınıyorlar.Tütün ürünleri ve ilaçlar konusunda daha dikkatli davranılmasına rağmen alkol hala sıradan bir ürün muamelesi görmekte. Bilim adamları bu nedenle WHO’nun tıpkı tütün ürünlerinde olduğu gibi anti alkol kampanyaları başlatmasını öneriyorlar.(hürriyet:
18.02.2005)
 BİZ DESEK " YASAKÇI BİR GERİCİ " OLURDUK...BİLİM KUR'AN'A HIZLA YAKLAŞIYOR...! DAHA GENIS BILGI ICIN LÜTFEN SARAP ADLI DOSYAMIZA  MURACAAT EDINIZ
         Alkol, kalp yetmezliğine ve tansiyona neden oluyor
(Hürriyet :19.08.2005)
      Bira, erkekleri kadınlaştırıyor:
Kanada Sağlık Enstitüsü'nün yaptığı bir araştırma sonucunda, erkeklerin bira tüketimi konusunda daha dikkatli olmaları gerektiği, çünkü birada kadın hormonları bulunduğu ortaya çıktı.
22.07.2005


Olimpiyat Köyü'nde bira krizi

   İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün sıkı önlenlerle koruduğu köyden dışarı çıkan sporcular, Limontepe bölgesindeki gecekondu mahallelerinde, sokak aralarındaki bakkallardan içki alıyor. Aldıkları biraları, semt sakinlerinin bakışları arasında, karanlık sokak köşelerinde kaldırımlara oturarak içen konuk sporcular, hem güvenliklerini tehlikeye atıyor, hem de yaşanan tablo büyük harcamalar yapılarak organize edilen UNIVERSIADE'a yakışmıyor.( Milliyet :17 Ağustos 2005 )

                                                        Tecavüz şurubunun düşmanı içki dedektifi
    Bir haftadır elden ele dolaşan; bir erkeğin Gamze Özçelik olduğu iddia edilen baygın bir kadına tecavüz ettiğini gösteren kayıtlar, akıllara 'tecavüz şurubu'nu getirdi. İçeceğe karıştırılan ve hafıza kaybıyla vajina kayganlığı sağlayan GHB isimli ilaç, 'içki dedektifi' denilen bir tür aparat sayesinde teşhis edilebiliyor.Satışı yasaklanmasına karşın el altından rahatlıkla bulunan GHB ve türevi ilaçların karıştırıldığı içkilerin foyasını ise 'içki dedektifi' denen aparat ortaya çıkarıyor. Aparatın kullanımı gayet basit; kartonun üzerine parmağınızın ucuyla bir damla içki koyduğunuzda kartonun rengi maviye dönüşüyorsa, o içkiye uyuşturucu karıştırılmış demektir. Bu kartonlar yurtdışında barlarda kullanılıyor.   ( Sabah :03.09 2005)

                                                          'Pornografi her şeyin içine sızmış'
    
Radikal yazarı Hasan Bülent Kahraman Agora Yayınları'ndan çıkan 'Cinsellik, Görsellik, Pornografi' adlı son kitabında, yaşadığımız görsel dünyadaki görüntü ve gerçekten moda ve reklamlara kadar birçok kavramın cinsellik, görsellik ve pornografi etrafında kümelenmesinden hareket eden Kahraman, bu imgeleri görsel kuramın bir parçası olarak çözümleyip bunların nasıl bir pornografiye açıldığını göstermeye çalışıyor...
Pornografinin özünü şiddet oluşturur. Özne ile nesne arasındaki mesafe kalkıyorsa, maksimum bir görünürlük ortaya çıkmışsa, burada şiddet var demektir. Dolayısıyla pornografik toplum şiddete yatkın, açık şiddeti içinde yaşatan bir toplumdur...Kapitalizmin getirdiği cinsellik sürekli olarak tahrik edilen ve asla tatmin edilmeyen bir arzu temeline oturur. Özellikle reklamlar aracılığıyla arzuyu sürekli tahrik edip asla hazzı somutlaştırmayan bir cinselliğe dayanır. Cinselliğin objeleri bile kapitalizmin mantığı içinde dejenere olmuştur. Gece-gündüz spor yapmak, estetik ameliyatlara başvurmak, sürekli olarak diyetlerle yaşamak, bedeni marka denilen nesnelerle örtmek, onu bir arzu nesnesi olarak sunmak fakat bunu arkasında asla bir tatmin aramamak.
( Radikal: 01/08/2005)

                                                              Kadına yönelik şiddet arttı'
      Rapor:Her yıl yaşları 5 ile 15 arasında değişen 2 milyona yakın kız çocuğunun fahişeliğe zonlandığı ve kadınların fuhuşa zorlanmasıyla ortaya çıkan ticaretin boyutunun yılda 7 milyar dolara kadar yükseldiği kaydedilen raporda, dünyanın en ileri ülkesi sayılan ABD'debile her 15 saniyede bir kadının eşi ya da sevgilisi tarafından dövüldüğü, her 90 saniyede bir kadının tecavüze uğradığı bildirildi.Fransa'da her yıl 2500 kadının tecavüze uğradığına da işaret edilen raporda, dünyada tecavüze uğrayan kadınların büyük bölümünün deailelerinin ''namuslarını temizleme'' kaygıları yüzünden kendi yakınları tarafından öldürüldükleri ifade edildi.
 
( Hürriyet : 6 Eylül 2005 )

                                                                Şimdi çıplak haberler...

       İngiltere'de yayın yapan SkyTV yeni bir hizmetle izleyenlerinin ilgisini çekmeyi planlıyor. SKYTV, ABD'de büyük ilgi görüp reyting rekorlarını altüst etmesi üzerine 16 Ağustos'tan itibaren İngiltere'de de "Çıplak Haberler"in yayınına başlayacak.Sunucuların giyinik olarak ekranda belireceği haber bülteninde, spordan eğlenceye kadar tüm dünyadaki gelişmeler aktarılacak. Spikerler, bülten ilerledikçe üzerlerindeki giysilerinden birini çıkartıp yavaş yavaş soyunacak. Sunucular, prezantasyonda kıyafetlerini çıkararak programın içeriği hakkında fikir verdiler.( Milliyet :12 Ağustos 2004 )

                                                                  Çıplak spiker ilgi gördü
     Bulgaristan’da uydudan ve kablolu sistemden yayın yapan MSAT adlı özel TV kanalında ilk çıplak haber yayını 10 Aralık’ta yapıldı. Büyük ilgi gören haber yayınında, spiker Galya ilk haberde ceketini, ikinci haberde gömleğini, üçüncü haberde sutyenini, dördüncü haberde ise eteğini çıkararak çıplak kaldı.( Milliyet :13 Aralık 2001)

                                          Ürküten gelişme... Avrupa'da çocuk seks ticareti artıyor
      Çocuk seks ticareti konusunda hazırlanan bir rapor, Doğu Avrupa'dan Batı Avrupa'ya çocuk ticaretinin artık ''günlük'' hale geldiğini, her yıl çok sayıda çocuğun fahişeliğe zorlandığını ortaya koydu. Kısmen Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen rapor, Doğu Avrupa'daki hemen hemen her ülkeden, İngiltere, Belçika, Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Norveç ve Hollanda'dan oluşan 8 ''alıcı'' ülkeye yönelik acımasız ticaretin korkunç yüzünü gözler önüne seriyor. Çocukların cinsel amaçlarla kullanılmasını sona erdirmeyi amaçlayan Uluslararası Çocukların Savunması örgütünün hazırladığı raporun yayımcılarından Annemieke Wolthuis, Reuters'e yaptığı açıklamada, sorunun giderek daha da vahimleştiğini söyledi.     Raporda, çoğunluğu 15 ila 18 yaşlarında olan çocukların, zorla fahişe olarak çalıştırılmak için kaçırıldıkları, baskıya maruz kaldıkları ya da kandırıldıkları kaydediliyor. ( Milliyet: 2001/12/19 )

                                                          Okullarda taciz oranı yüzde 92
  Türk Eğitim-Sen tarafından, çeşitli illerdeki 1136 ilköğretim öğrencisiyle yapılan anketten :
Ankete katılan öğrencilerin yüzde 47’si sözlü, yüzde 26’sı fiziksel, yüzde 27’si ise cinsel tacize uğradığını belirtti.( Hürriyet : 24.08.2005 )


               
                                                              İNGİLİZLER UÇTU
     
"...TEENAGER ADI VERİLEN İNGİLİZ GENÇLİĞİ TAM BİR CİNSEL KRİZ İÇİNDE13-15 YAŞ ARASI GENÇLERİN %25'İ SEKS  YAPMAYA BAŞLAMIŞ...CİNSEL İLİŞKİYE GİRMİŞ 13-15 YAŞ ARASI GENÇLERİN %42'Sİ "TEK GECELİK SEKS " YAŞAMIŞ..HER 10 GENCTEN BİRİ HEMCİNSLERİ İLE İLİŞKİYE GİRMİŞ...GENÇLERİN %42'Sİ MARİHUANA KULLANMIŞ , 13-19 YAŞ ARASI GENÇLERİN %96'SI ALKOL KULLANIYOR...! DR.SARAH GILL'IN RAPORUNDA ADI GECEN  SAMANTHA:" NORMAL BİR HAFTASONU ,CUMA AKŞAMI KÖRKÜTÜK SARHOŞ OLMAK,C.TESİ ÖĞLEDEN SONRA  PARKTA BİR KAÇ BİRA VE CİNSEL İLİŞİ... ŞU AN 3 ERKEK ARKADAŞI VAR...İNGİLTERE'DE PEK ÇOK YAŞITLARI DA KENDİ GİBİ " NORMAL " BİR HAYAT SÜRÜYOR..." DİYOR ( Şok Gazetesi  :14.09.2004 )

İngiltere'de 15 yaşındaki kıza alışveriş merkezinde tecavüz ettiler : ( Milliyet: 2001/12/23 ) 
ABD cinsel taciz suçlularını uydudan izleyecek
( Milliyet : 2001/12/24)
 

                                                   Taciz, kadına yönelik bir insanlık suçu
     
Önceki gün aldığım bir mektup beni çok etkiledi. Bir genç kız sokakta uğradığı tacizi anlatıyordu....Ne yazık ki bu ve benzeri olaylar sıklıkla yaşanıyor.Bu düşüncemi de siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. 'Taciz nasıl önlenir?' sorusuna yanıtınız varsa ve bana yazarsanız çok mutlu olurum. Ne dersiniz belki de bu sorunu çözebilecek adımların atılmasını hep birlikte sağlayabiliriz. (Cengiz Hortoğlu:17 Ekim 2003 )

                             Taciz ve tecavüz
     ABD'de cinsel taciz ayrı bir suç haline getirildi. ABD'de İstihdamda Fırsat Eşitliği Komisyonu cinsel ayrımcılık ve taciz davalarıyla ilgili olarak 1991 yılında 6 bin 127, 1997 yılında 15 bin 889 şikayeti inceledi. Açılan davalar sonucu 49.4 milyon dolar tazminat kazanıldı. ( Milliyet : 13 Haziran 2003 )                                      
KADIN HAKLARINI SAVUNAN (!) BIR SITEDEN IKI HABER

                          Erkekler yürüyor

 

Los Angeles - Amerika'da bir erkek grubu, kadınlara yönelik cinsel saldırı ve şiddeti protesto etmek için düzenlendikleri 'Walk a Mile in Her Shoes- Bir Mil Onun Ayakkabılarıyla' adlı kampanya çerçevesinde her yıl topuklu kadın ayakkabısı giyerek ABD'nin çeşitli eyaletlerinde aynı tarihte bir mil yürüyorlar.

 


   
        KADIN HAKLARINI ARAMAK BUNLARA KALMISSA...!

    YAZININ ILK CÜMLELERİ :Çocuk psikiyatrları ile pedegoglar, 10 yaşından küçük çocuklar için din eğitimini sakıncalı bulurken, her yıl artan Kur'an kurslarına daha çok kız çocuklarının gönderildiği belirlendi...VE SON CÜMLELERİ: Çocuk psikiyatrları ve pedagoglar, küçük yaşta, denetimsiz olarak verilen din eğitiminin çocuklar üzerinde olumsuz etkileri olabiliceğine dikkati çekerek, .. DİN EĞİTİMİ Mİ YOKSA " DENETİMSİZ DİN EĞİTİMİ Mİ...!" ...SÖZDE KADIN HAKLARINI SAVUNACAK DİNSİZLER...!
 

Böyle iddia görülmedi! Bir günde 64 erkekle yattı

 Almanya'da iki genç kız şimdiye kadar görülmemiş bir iddiaya girdi: Bir günde kim en çok erkekle yatacak? 19 yaşındaki Nathalie bir günde 64 erkekle seks yaparak iddiayı kazandı. Bild gazetesinin haberine göre, Dortmund'ta meslek kolejinde okuyan Nathalie ve 29 yaşındaki Tine 'bir günde kim daha çok erkekle yatacak’ diye iddiaya girdi.   İki kız, önce internetten tanıtımlarını yaptılar, ardından Köln Genelevi'nde 150'şer avroya oda tutarak erkeklerle buluştular.Yattıkları her erkeğe 50 euro vereceklerini söyleyen kızların bulunduğu genelevde büyük kuyruk oluştu, 2 bin erkek sırada bekledi. Kızlardan Tine 52 erkekte seksi bırakırken, 19 yaşındaki Nathalie tam 64 erkekle birlikte oldu ve iddiayı kazandı...Annesiyle her konuyu konuşabilen Nathalie, söz konusu iddianın annesi tarafından garipsenmeyeceğini söyledi. ( Milliyet : 10 Ağustos 2005 )

51 yaşındaki Çinlinin internette asıldığı kız, öz kızı çıktı

   HAYATINA ’heyecan katmak’ için internetteki arkadaş bulma sitelerine giren 51 yaşındaki bir Çinli, burada tanıştığı genç kızla buluşmasında büyük bir sürpriz yaşadı. Çin’de İngilizce yayımlanan China Daily gazetesinin haberine göre, ismi sadece ’Zhu’ olarak açıklanan adamın 1 hafta boyunca yazıştığı kız kendi kızı çıktı.( Milliyet :19 Eylül 2005 )

                                                                    BASINDAN  SEÇMELER

    ÇAĞDAŞ HAYAT :KADIN BEDENİNİ KULLANMA- İTİRAZ EDEN KADIN ÖRGÜTÜ...?!- :EN SEKSİ FUAR: 74. KEZ DÜZENLENEN ULUSLARARASI  CENEVRE OTOMOBİL FUARINDASADECE YENİ MODELLER DEĞİL , BİRBİRİNDEN ÇEKİCİ MANKENLERİ VE ŞOVLARI DA NEFES KESTİ ( POSTA :09.03.2004)

                                     BOĞAZİÇİ'NDEN ''TECAVÜZDEN NASIL KORUNULUR'' REHBERİ
  
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ, KADINLAR İÇİN "TECAVÜZDEN NASIL KORUNULUR" REHBERİ HAZIRLADI. KADINLAR EN ÇOK TANIDIK ERKEKLERİN TECAVÜZÜNE UĞRUYOR   REHBERDE, BU KONUDAKİ ARAŞTIRMALARA İŞARET EDİLEREK, KADINLARIN ÇOĞUNLUKLA TANIDIKLARI ERKEKLER TARAFINDAN TECAVÜZE UĞRADIKLARINA DİKKAT ÇEKİLDİ..DAVRANIŞLARA DİKKAT EDİN. BİR KİŞİYİ IRKI, DIŞ GÖRÜNÜMÜ, SOSYAL KONUMU VE SİZİNLE OLAN İLİŞKİSİYLE DEĞİL, DAVRANIŞLARIYLA DEĞERLENDİRİN...KARŞI TARAFI İYİ TANIYIN. BAZI ERKEKLER ÇOK İÇMEYİ, BEDENİ ORTAYA KOYAN ŞEKİLDE GİYİNMEYİ YA DA BİR ERKEĞİN ODASINA GİTMEYİ CİNSEL İLİŞKİDE BULUNMA İSTEĞİ OLARAK ALGILAYABİLİRLER.SINIRLARINIZI BELİRLEYİN. KARŞINIZDAKİYLE NE KADAR BEDENSEL YAKINLIK KURMAK İSTEDİĞİNİZİ BELİRLEYİN (EL SIKIŞMA, YANAKTAN ÖPME, DUDAKTAN ÖPME, SARILMA, VB.).  KARARLI BİR SES TONU VE BEDEN DİLİ KULLANIN. GÜVENDİKLERİNİZ YANINIZDA OLSUN. BÜYÜK EĞLENCELERE, BİLMEDİĞİNİZ YERLERE GÜVENDİĞİNİZ ARKADAŞLARINIZLA GİDİN. ( Milliyet :21.02.2005 ) 
    BİZ BUNLARI SÖYLESEK  " KADIN DÜŞMANI, ..." İLAN EDİLİRİZ...!AMACIMIZIN KADINLARI KORUMAK OLDUĞUNU BELKİ BU HABER KANITLAR...!
    ABD’Lİ ZENGİN BİR ADAM, OĞLUNUN NİŞANLISINA 1 MİLYON DOLAR KARŞILIĞINDA SEKS YAPMAYI TEKLİF ETTİ.
( Milliyet: 24 TEMMUZ 2004 )
    İNGİLTERE'NİN BAŞKENTİ LONDRA'DA "DOĞACILIK" (ÇIPLAK YAŞAMA) ÖĞRETİSİNİ BENİMSEMİŞ KİŞİLERE YÖNELİK ALIŞVERİŞ MERKEZİ BÜYÜK İLGİ TOPLADI. OXFORD CADDESİ'NDE DÜN AÇILIŞI YAPILAN PLAZA'DA MÜŞTERİLER ALIŞVERİŞLERİNİ ÜZERLERİNDE HİÇ BİR KIYAFET OLMADAN YAPACAK.  
(Milliyet :22 HAZİRAN 2004)
     ALMANYA'DA 18 YAŞIN ALTINDA KÜRTAJ
YAPTIRANLARIN SAYISI HIZLA ARTIYOR ...
, 2003 YILINDA KÜRTAJ YAPTIRAN YAKLAŞIK 120 BİN KADINDAN 7 BİN 600'ÜNÜN 18 YAŞIN ALTINDA OLDUĞUNA DİKKATİ ÇEKTİ. ( Milliyet : 12 AĞUSTOS 2004 )
     ABD'DE 2002 YILINDA 10-14 YAŞ ARASINDA DOĞUM YAPAN AMERİKALI GENÇ KIZLARIN SAYISININ 7 BİN 315 OLDUĞU, BU RAKAMIN 1946'DAN BU YANAKİ EN DÜŞÜK SEVİYEDE BULUNDUĞU BİLDİRİLDİ ( 16 KASIM 2004 ,  MİLLİYET )
    ANKET ! : ... ANKETE YAKLAŞIK 3 BİN ALMAN, 2 BİN ABD'Lİ, 2 BİN BRİTANYALI, 2 BİN ÇİNLİ VE 2 BİN FRANSIZ KATILDI.'HİÇ TEK GECELİK İLİŞKİ YAŞADINIZ MI' SORUSUNA ALMANLARIN YÜZDE 57'Sİ, FRANSIZLARIN YÜZDE 54'Ü, BRİTANYALILARIN YÜZDE 45'İ, ABD'LİLERİN YÜZDE 44'Ü VE ÇİNLİLERİN YÜZDE 26'SI 'EVET' DEDİ. ( Milliyet : 10 AĞUSTOS 2004  ) BU TEK KİŞİLİK AŞK YAŞANILANLARIN AKRABAMIZ ( EŞ,KARDEŞ,KIZ...) OLMASINI ISTER MIYIZ...?ÇAĞDAŞ HAYAT BUNU GEREKTİRİYOR...!
                                                                 
ELLE TACİZİN BAŞKENTİ: TOKYO
 
  JAPONYA'NIN BAŞKENTİ TOKYO'DA 20-30 YAŞ ARASI KADINLARIN YÜZDE 64'ÜNÜN TRENLERDE, METRO TRENLERİNDE VE İSTASYONLARINDA ELLE TACİZE UĞRADIĞI BİLDİRİLDİ.YOMİURİ GAZETESİNİN HABERİNE GÖRE, TOKYO BELEDİYESİ VE TRENYOLLARI İDARESİ'NİN YAPTIĞI ANKETE KATILAN KADINLARIN YAKLAŞIK ÜÇTE İKİSİ TRANSİT SİSTEMLE YOLCULUK YAPARKEN TACİZE UĞRADIĞINI SÖYLEDİ.ELLE TACİZ TOKYO'NUN KALABALIK BANLİYÖ VE METRO TRENLERİNDE UZUN YILLARDIR ÖNEMLİ BİR SORUN OLARAK YAŞANIYOR. ÖZELLİKLE ARALIK AYINDA YIL SONU PARTİLERİNDEN DÖNEN SARHOŞ VE SERKEŞ ERKEKLERDEN KADINLARI KORUMAK İÇİN SADECE KADINLARIN BİNEBİLDİĞİ VAGONLAR BULUNUYOR. (MİLLİYET: 23 KASIM 2004  )
                                                         JAPONLARDAN HAREM SELAMLIK METRO VAGONU   
TOKYO METROSUNDA KADINLARI CİNSEL TACİZDEN KORUMAK AMACIYLA AYRI VAGON TAHSİS EDİLDİ. UYGULAMA, HAFTANIN YEDİ GÜNÜ 07.30 İLE 09.30 SAATLERİ ARASINDA YÜRÜTÜLECEK.
BU UYGULAMA, AYNI HATTA 2002 YILINDAN BERİ GECELERİ SÜRDÜRÜLÜYOR. BÜTÜN ÜLKENİN EN YOĞUN YOLCU TRAFİĞİNE SAHNE OLAN ŞİNJUKU GARIYLA MERKEZ TOKYO GARI ARASINDAKİ GÜZERGAHTA, DURAKLAR ARASI ÇOK UZUN OLDUĞU İÇİN KADINLARIN TACİZDEN ŞİKAYETÇİ OLDUKLARI VE BU NEDENLE HAREM SELAMLIK VAGONUN HİZMETE SOKULDUĞU BELİRTİLDİ.
 (Hürriyet : 05.04.2005 )
                                                                              
KADINBANK AÇILDI
   KADINLARA ÖZEL İLK BANKA KURULDU... HAYIR, BİR İSLAM ÜLKESİNDE DEĞİL, ALMANYA'NIN MÜNİH KENTİNDE... ADI FRAUENBANK... HANIM MÜŞTERİLERE BU BANKADA HANIM ELEMANLAR HİZMET VERECEK, TASARRUFLAR, YATIRIMLAR VS. KONUSUNDA YOL GÖSTERECEKLER. KADINBANK'A NASIL KARAR VERİLDİĞİNİ KURUCUSU BAYAN ASTRİD HASTREİTER ŞÖYLE İZAH EDİYOR:- BANKALAR ERKEKLERE ÖNEM VERİYOR, KADINLAR BANKALARDA KENDİLERİNİ RAHAT HİSSETMİYOR, O YÜZDEN BÖYLE BİR BANKA DÜŞÜNDÜK...BÖYLE BİR BANKA BİZDE DE İŞ YAPAR MI? SORUYU HANIMLAR YANITLASIN
 (MİLLİYET : 27.11.2004 )
                                                               HIRİSTİYAN JİMNASTİK SALONU' MODASI
   İNANCIN FORM TUTMAK KADAR ÖNEMLİ OLDUĞU, EGZERSİZLE BİRLİKTE İNCİL'İN, DUA ETMENİN VE DİNİ YOGANIN DA ÖĞRETİLDİĞİ, AYRICA SÜREKLİ ''NEW-AGE'' TARZI HIRİSTİYAN MÜZİĞİNİN ÇALINDIĞI SPOR SALONLARI, ÖZELLİKLE FLORİDA VE CALİFORNİA EYALETLERİNDE GİDEREK ARTIYOR...BU TÜR SALONLARDAN, FLORİDA CLERMONT'TAKİ LORD JİMNASTİK SALONUNUN SAHİBİ PAUL SORCHY, KIYAFET UYGULAMALARI BULUNDUĞUNU BELİRTEREK, GELEN MÜŞTERİLERDEN KILIK KIYAFETLERİNE DİKKAT ETMELERİNİ İSTEDİKLERİNİ SÖYLÜYOR. MÜŞTERİLERİNDEN VÜCUTLARINI FAZLA SERGİLEMEMELERİNİ İSTEDİKLERİNİ BELİRTEN SORCHY, ''BİZİM SALONDA G-STRİNG GİYİLMEZ. KADINLARIN KALÇALARINI KAPATACAK UZUNLUKTA TİŞÖRT GİYMELERİ GEREKİR'' DİYOR. ''SADECE ET PAZARI MANTIĞI GÜDEN LAİK JİMNASTİK SALONLARINA GİTMEK İSTEMEYENLERE YENİ BİR FIRSAT SUNDUKLARINI'' SÖYLÜYOR. ( MİLLİYET : 26 MART 2004  )
                                                
                                                     KONUYU TAMAMLAYAN YAZILAR İÇİN TIKLAYINIZ
                                                                                
   Tanıyın Bakalım
                                    
Çağdaş Hayat ve Kadın     Çağdaş Yaşam ve Kadın       Çağdaş Aile ve Medya       İşte  Size   Batı
                                                                    
İbretlik Gazete Haberleri 1       İbretlik Gazete Haberleri 2
 

    TÜM BU DELİLLERDEN SONRA HALA " ÇAĞDAŞ YAŞAM " DİYE SUNULAN YAŞAM TARZININ ASLINDA SADECE " ÇAĞDAŞ KADIN KÖLE TİCARETİ " OLDUĞUNU KABUL ETMEYENLER VARSA, BU LİSTEYE LÜTFEN " TELEKIZ, GENELEV,BAR,KONSOMATRİS,ALO SOHBET,... KAVRAMLARI İLE HAYATIMIZA ZORLA SOKULAN  KAVRAMLARI DA  EKLEYİVERSİNLER LÜTFEN!
    BU RESİMLERİN İSLAMİ BİR SİTEYE YAKIŞMADIĞI ORTADA AMA GÖRMEK İSTEMEYENLERİN GÖZÜNE SOKULMASI GEREKİYOR BAZI ŞEYLERİN ....!
KULLANDIĞIMIZ  BAZI FOTOĞRAFLAR İÇİN BAŞTA HANIM OLMAK ÜZERE TÜM ZİYARETÇİLERİMİZDEN ÖZÜR DİLİYORUZ...