...:::   HİKAYE VE FIKRALAR   :::...
        

          cicek.gif (32122 bytes)                           yenilogo.gif (6138 bytes)                           cicek.gif (32122 bytes)

          İLGİNÇ YAZILAR                                               HİKAYELER                                                     FIKRALAR  

 

                                                                                   ATEİSTİN  BİRİ

    Ateistin biri,doğa ,tabiata hayran kalarak ormanın içinde dolaşıyormuş. "Tabiat ne güzel ağaçlar, renkler yaratmış."  diye düşünerek  dolaşırken aniden karşısına kocaman , vahşi bir ayı çıkar , ateist adam korkar ve kaçmaya başlar .Ateist önde ayı arkada koşarken ayı sonunda adamı yakalar altına alır.Ayı tam pençesini kaldırıp adama vurmak üzere iken ateist adam can havli ile ''Allah'ım yardım eyle'' diye bağırır. Bir anda her şey donar ; nehir akmaz , rüzgar esmez , yapraklar kımıldamaz olur.Ayıda pençesi havada öylece donakalır.
     Hemen yanı başlarında bir ışık belirir, ışığın içinden bir ses şöyle der ''Hani sen tanrı tanımazdın, şimdi ne oldu?'' Ateist utanarak başını öne eğer. Işıktaki ses devam eder. " Hadi dile ne dilersen, kabul edilecektir."   Ateist adam ''ben şimdi iman ettim desem buna yüzüm yok,bunu istemeye hakkım da yok, ama bu ayı iman ederse belki benim kurtulma şansım olur , ben ayının iman etmesini istiyorum " der. Işıktaki ses "dileğin kabul olacaktır "diye cevap verir  ve kaybolur. O anda yeniden  rüzgar esmeye,  nehir akmaya,yapraklar kımıldamaya başlar. Ayının ateiste inmek üzere kalkan pençesi yere iner ve sonra ayı iki pençesini göğe doğru kaldırarak şöyle dua eder  " Ey Allah'ım senin rızan için oruç tuttum , sana inandım , senin 'rızkınla' orucumu açıyorum."

...:::  www.islamustundur.com  :::...