Ana Sayfa

İrtibat

Sık Kullananlara Ekle

Sitemizin Tanıtımına Katkıda Bulunun

Biz Kimiz ?

İlkelerimiz

  ELHAMDÜLİLLAH , MÜSLÜMANIZ, MÜ'MİNİZ...!

Alanı dışına çıkmış ateist bir  yazar'dan Müslümanlık  sınavı (!) *

MÜSLÜMANLIK SINAVI
 Bölüm 1
GİRİŞ

        UYDURMA HADISLERDEN HAREKETLE İLERİ SÜRÜLEN İDDİALARI VE ELMA İLE ARMUTLARI TOPLAMA GAYRETLERİNİN  ÜRÜNLERİ OLAN MANTIK DIŞI İDDİALARINI BU YAZIMIZDA ÖZELLİKLE CEVAPLAMAYACAĞIZ.
        PARAPSIKOLOJI İLMİNDEN HABERSİZ, SADECE KENDİ BAKIŞ AÇISINA SAHİP GÖRÜŞLERİ ALIP DİĞERLERİNİ GÖZ ARDI EDEN, HALA DARWİNİZMİ SAVUNURKEN BİLİMSELLİKTEN  BAHSEDEBİLEN BİR BAKIŞ AÇISININ İSLAM'LA İLGİLİ   İDDİALARINA CEVAP VERMEYE GAYRET EDECEĞİZ , İNŞAALLAH...!

    "İslam dini büyü ve sihre inanmaya ya da üfürükçülük gibi şeylere (ve üfürükçülüğün tükürüklü ya da tükürüksüz uygulamasına ) izin verir mi?"

    BIRAKINIZ  HZ. MUHAMMED'İN  TÜKÜRÜĞÜNÜ , ARTIK BİLİM, İDRARIN  İYİLEŞTİRME ÖZELLİKLERİNİ  İNCELİYOR -  ÇİŞTEKİ MUCİZE ( Carmen Thomas AD Yayıncılık, Haziran 1995 ) Ayrıca bu konu ile ilgili iki haber IçIn TIklayInIz.
   
 
BU  MATERYALİST  KAFAYA SAHİP İNSANLAR İSLAM'A  SALDIRMAK İÇİN ATEŞTE YÜRÜYEN İNSANLARIN RESİMLERİNİ KULLANIRKEN ACABA NEDEN , "BÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ !"  DİYE YAYGARA BASMAMAKTADIRLAR... ÖYLE YA O DA BİLİME AYKIRI ...!
    ASLINDA DEĞİL, PARAPSIKOLOJI  ILMINI - KI 100 SENEDIR RUSYA'DA 50 SENEDIR AVRUPA'DA  UNIVERSITELERDE KURSUSU VAR, BIZ HALA " OLAMAZ " DIYE YAYGARA BASIYORUZ!-, BU ARADA NEDEN GERİ KALDIGIMIZDA ANLASILIYOR...!-BAKIŞ İLE ÇATAL-BIÇAK EĞME, DÜNYANIN ÖBÜR UCUNDAKİ İNSANIN DÜŞÜNCELERİNİ SEZME, KILOMETLELERCE ÖTEDEKİ OLAYLARI HİSSETME...... BUNLAR SADECE MADDİ BAKIŞ AÇISINA SAHİP OLANLARIN ÇIKMAZLARINA BİR KAÇ ÖRNEK. BİLİM SADECE ONLARIN KABUL ETTİKLERİ İLE SINIRLI DEĞİL WESSELAM
    
               Hz. Muhammed'in tükürüğü Ayasofya'yı koruyor
     Bizans sanatı konusunda sayılı uzmanlardan İngiliz Anthony White'ın aktardığına göre, Hz. Muhammed'in peygamber olduğu dönemde Ayasofya'nın küçük kubbelerinden biri çöküyor. Tamiratta başarısız olan Bizanslılar, Peygamber'e elçi gönderiyor ve “Yeniden yerine oturtabilmek için ne yapmalı?” diye soruyorlar. Hz. Peygamber özel taşlar, kum ve bir de kap içinde kendi tükürüğünü gönderiyor. Tükürük harca karıştırılıyor. O kubbeye bir daha hiçbir şey olmuyor 
(
SOL GÖRÜŞÜN 80 ÖNCESİ HIZLILARINDAN SAYIN ALTUNÇ  ALTINDAL'IN SİTESİNDEN ALINTI  ) 
           SİHİR VARDIR, CİNLERİ KABUL ETMEYENE ANLATMAK İMKANSIZDIR
- CINLER ADLI DOSYAMIZA MÜRACAAT LÜTFEN)  ,ÜFÜRÜKÇÜLÜK, VÜCUTTAKİ POZİTİF ENERJININ YOĞUNLUĞU İLE ALAKALI BİR DURUMDUR, ATEİSTLERE BİRAZ DAHA BİLGİ - PARAPSIKOLOJI, QUANTUM FIZIGI  BASTA- LUTFEN ...DİYORUZ! SIHIR - BUYU HARAMDIR!

   Muhammed, her ne kadar batıl inançlara karşıymış gibi görünmüş ve örneğin Kur’an’a: "Hak geldi, batılsa yıkılıp gitti. Kuşkusuz batıl yıkılıp giden türdendir" (İsra Suresi, ayet 81 )ya da: "Tanrı batılı yok eder ve hak olanı sözleriyle yerleştirir..."(Şura Suresi, ayet 24; Sebe’ Suresi, ayet 49; Enbiya Suresi, ayet 18, Kehf Suresi, ayet 56 vb. ) şeklinde ayetler koymuşsa da, her hususda olduğu gibi bu hususta da söylediklerinin tersi olan şeyleri yapmaktan geri kalmamıştır.

   BİR KERE BU AYETLERDEKİ BATIL, İSLAM DIŞINDAKİ DÜŞÜNCE SİSTEMLERİ ANLAMINDADIR. KARŞI  OLDUKLARI ŞEYLERİ KAVRAYAMAMAK NE KÖTÜ...!
   Ka’be’deki ‘Kara Taş’ ı (Hacer-i Esved ) öpüp okşaması ve bu taşı ilah niteliğinde kılmasından ve Müslümanlar için tapınak yapmasından ya da Mina Dağı’nı sağ tarafına alarak 'Cemre' mahallinde yedi çakıl taşı atmak suretiyle şeytanları kaçırtmaya çalışmasından tutunuz da hastalıkları tükürüklü ve tükürüksüz üfürük usulleriyle tedavi yolunu seçmesi ve başkalarına da bu şekilde yapma iznini vermesi, Muhammed’in batıla olan bağlılığının nice örneklerinden bazılarıdır.

  ŞEYTAN TAŞLAMA SADECE BİR  SİMGEDİR, ORADA ŞEYTAN YOKTUR..."EY ŞEYTAN BİRİNCİ TAŞ İLE ARTIK DÖNÜNCE YALAN KONUŞMAYACAĞIM...IKINCI TAS  ILE  GIYBET YAPMAYACAGIM...VS" NIYETLERI ILE TEMSILI OLARAK SEYTAN  TAŞLANIR. HACERUL ESVED İSE HZ . ÖMER'İN DE DEDİĞİ - VE ADINDAN DA ANLAŞILACAĞI GİBİ - SADECE BİR TAŞTIR. ONA ILAHI  ÖZELLİK  İZAFESİ ŞİRKTİR.. İSLAM'DA KESİN HARAMDIR! HELE TAPMAK ASLA!  KABE'NIN İÇİ BİLE BOŞTUR. O SADECE YÖN BELİRLER!
   TABİİ ALTINI ÇİZMEK GEREKİR Kİ  MADDİ- BEDENİ HASTALIKLARIN TEMELİNİ - ARAŞTIRMACILAR %85-90  DERLER- MANEVİ  HASTALIK-RAHATSIZLIKLAR OLUŞTURUR...POZİTİF ENERJİ, TATMIN OLMUŞ BİR İÇ ALEM ÖNCELİKLE KORUYUCU HEKİMLİK AÇISINDAN DA ÖNEMLİDİR. AMA SONUÇTA BEDENİ RAHATSIZLIKLARI OLANLARIN BİZZAT  DOKTOR'A  GİTMELERİ DE BIZZAT  HZ. RESUL'UN TAVSİYESİDİR!
 BU ARADA DUANIN  TIBBI  FAYDALARI İÇİN TIKLAYINIZ ! AYRICA  NAMAZ VE DUA  İÇİN TIKLAYINIZ

Soru: "Oruçlu bir kimsenin, ölü insan vücudu, hayvan ya da uyumakta olan bir kadınla (onu uyandırmadan) cinsi münasebette bulunması konusunda Islam ne gibi buyruklar getirmiştir?" Eğer bu soruyu yadırgar ve: ‘Bu nasıl iştir? Hiç böyle bir din hükmü olabilir mi? İslamda böyle bir şey yoktur’ şeklinde yanıt verecek olursanız, Müslümanlık sınavından sıfır alır, kafirler arasında yerinizi bulursunuz! Yok eğer: ‘Evet bunları Muhammed’in buyurukları olarak benimsiyorum, çünkü başta Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınları olmak üzere tüm İslam kaynaklarında bunun böyle olduğu bildirilmekte’ derseniz, siz tam bir Müslüman sayılırsınız. Çünkü gerçekten de Diyanet İşleri Başkanlığı’ nın ve din adamlarımızın, Muhammed’ in buyrukları olarak insanlarımıza bellettigi din verilerine göre oruçlu kişi, hayvanla ya da ölü insan vücuduyla cinsel ilişkide bulunacak olursa, orucu bozulmuş sayılır; bu gibi hallerde kişinin ‘kaza orucu’ tutması gerekmektedir.
   TAM  BİR DANGALAKLIK ÖRNEĞİ... CEZA HUKUKUNDA ADAM ÖLDÜRMENIN CEZASININ OLMASI, O  HUKUKU İLAN EDEN DEVLETİN BU FİİLİ KABUL ETTİĞİ ANLAMINA MI GELİR?  HUKUKTA, İSLAM FIKHINDA - HELE HANEFI MEZHEBINDE-  OLAN DEĞİL, OLACAKLARA DA FETVA VERİLMİŞTİR, BÖYLE  BİR YANLIŞI BİR GÜN YAPAN ÇIKAR, CEZA VEYA KEFALETİ ŞUDUR DİYE. FIKIH  HAYATIN KENDISIDIR, OLANLARA , YAPILAN- YAPILABILIRLERE- KARŞILIK GEREKENLERİ İFADE EDER. ZAVALLI  ÖNYARGILI  AT GÖZLÜKLÜLER...BU BASİT MANTIK BİLE İŞLEMİYOR ONLARDA...! - DIKKAT BU ADAM BIR DE HUKUKCU (!)  GECINIR ...! -

  Size deseler: "Yemek yediğin çanağın ya da su içtiğin bardağın içine sinek düştüğü zaman sineğin her tarafını batır, sonra çıkar at ve yemeğine ya da içmene devam et. Çünkü sineğin iki kanadının birinde hastalık, diğerindede şifa vardır. Sinek idrak ve ilahi ilham sahibi olduğu için, önce zehirli olan kanadını sokar, deva olan kanadını dışarıda bırakır. Eğer sineğin, dışarıda kalan ‘ şifa ‘ kanadını yemeğin ( ya da içeceğin ) içine batıracak olursan, şifa hastalığı gidermiş olur."

   ÖNCE ŞUNU BELİRTELİM. BU BİLİMSEL OLARAK KANITLANMIŞTIR, BU BİR!  İKİ:  ÇÖLDE SU BAŞTA GIDA MADDELERİ ÇOK  DEĞERLİDİR. EKSİK BİLGİ GEREĞİ COK ÖNEMLİ O  MADDE  ATILMAK YERINE KULLANILMA USULU BELIRTILIP  KULLANIŞA ELVERİŞLİ  HALE GETIRME YOLU İFADE EDİLMİŞTİR. AMA ÇÖL DIŞINDA ZORLUK  YOKSA  DÖK  GİTSİN...ÖYLE DEĞİL Mİ ...ASKERDE  KIMYASAL  SALDIRILARA IDRARLI  BEZ ILE KORUNMA ÖNERİLİR AMA BU HER ZAMAN İDRARLI BEZLE DOLAŞ DEMEK DEĞİLDİR...ZARURET HALLERİ İÇİN SÖZ KONUSUDUR...TABİİ  ÖNYARGILILAR BUNU ANLAYAMAZ...!

     "Balıkların insanları baştan çıkarmak üzere birtakım oyunlara başvurduğunu belleten dinsel kurallara inanırmı sınız?" ...  "Kibirlenip de kendilerine yasak edilen şeylerden vazgeçmeyince onlara: 'aşağılık maymunlar olun' dedik..." (A’raf Suresi, ayet 166; Bakara Suresi, ayet 65.)

       YAHUDİ  KAVMİNİ ALLAH'U  TEALA  - RIZIKLARININ BIR ARACI OLAN  - BALIK TUTUP TUTMAMAKLA İMTİHAN EDER...OLAY BU KADAR BASIT. AMA ATEİST KAFA BUNU NE BOYUTLARA TAŞIYOR...KELİME OYUNLARI, ÖNYARGI, TAASSUP...İMTİHANI KAYBEDİP AÇGÖZLÜLÜKLERİNİN ESİRİ OLANLARA  ALLAH'IN  HİTABINI ATEİST MANTIK  NASIL ALGILIYOR....TÜRKÇEDE BİLE " MAYMUN İŞTAHLI "  DİYE BİR DEYİM VARDIR...DOYMAZ BİLMEZ İŞTAH, AÇGÖZLÜLÜK. KISACA   BİR MECAZ! KURAN'DA MECAZ  SANATININ    YOĞUN  BİÇİMDE KULLANILDIĞINI - ÖNYARGISIZ BAKAN HER GÖZ  GÖRÜR!  KURAN  EŞİTTİR MECAZ  SANATI  DERYASI DEEK YERİDİR. AMA ATEİSTİMİZ YİNE YAPTI ATEİSTLİĞİNİ VE MECAZI ASIL ANLAM İLE KARIŞTIRDI...TÜRKÇE DERSİ DE GEREKLİ ANLAŞILAN BU MATERYALİSTLERE...! SİTEMİZDE KURAN VE MECAZ KONULARINI İŞLEYEN BOL ÖRNEKLER VARDIR...DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

Soru: "Ev farelerinin, yangın çıkarmak bakımından pek usta olduklarına ve onları bunu yapmaya şeytanların zorladıklarına ve bu nedenle mutlaka öldürülmeleri gerektiğine dair İslami buyruklara uyar mısınız?" , "Siz uyumak istediğinizde kandilinizi söndürünüz. Çünkü şeytan bunun gibi hayvanları yangın cinayetine sevk eder."

   KURAN DA  MECAZ  SANATI , SANATLI-TEŞBIH ANLATIM METODU  OLDUĞU  GIBI O DEVIRDE   ARAP KULTURU ARASINDA ÇOK  FAZLA  YAYGIN OLAN ŞİİR  SANATININ KULLANILMASINDAN ÖTÜRÜ INSANLAR DA SOZLU ANLATIMLARINDA BU TEŞBIH SANATINI BOL BOL KULLANMIŞLARDIR. KIŞİLER ICINDE OLDUKLARI TOPLUMDAN AYRI DEGERLENDIRILEMEZLER! MUTLAKA ONLARDAN ETKILENIRLER....HZ RESUL'DE HADISLERINDE BOL BOL TEŞBIH SANATINI KULLANMIŞ , BUNUN ÖRNEKLERİNİ VERMİŞTİR. ŞEYTANI KÖTÜLÜĞÜN, NEGATİF DÜŞÜNCENİN, OLUMSUZLUĞUN İFADESİ OLARAK KULLANMIŞTIR HZ. RESUL...OLAY BU KADAR BASIT! KÖTÜLÜK YAPAN İNSANLAR  " ŞEYTANA UYDUM " DEMEZLER MI ...AYNISI ... AMA ATEIST  ISEN ANLAMAZSIN TABII...

    "Horozların melek gördükleri zaman öttüklerine ve öttükleri zaman Müslümanlar için Tanrı’nın 'keremi'nden dilekte bulunmak gerektiğine dair bir hükmü Tanrı ve ‘ Peygamber ‘ buyruğu olarak kabul ediyor musunuz?", "Eşeklerin şeytan gördükleri zaman anırdıklarını ve anırdıkları zaman ‘Euzü bi’llahi mine’ş-şeytani’r-racim’ deyip Tanrı’ya sığınmanın Müslüman kişi bakımından zorunluk olduğuna inanıyor musunuz?"

     HAYVANLARIN ALTINCI  HISSI BIZ INSANLARDAN COK FAZLADIR...EN SON DEPREM OLAYINDA BUNU GORDUK!...ONLAR TITRESIMLERI DAHA ONCE HISSETMISLERDI...HATTA HENUZ TEKNOLOJI O SEVIYEYE ULASAMAMISTIR!...DUSUNUN  ATEISTLERIN ILAH-ONDER EDINDIGI TEKNOLOJI  - KI ASLA KARSI DEGILIZ AMA ARAÇ OLMASI GEREKTIGINI SAVUNUYORUZ, AMAÇ , HELE ILAH ASLA DEGIL! TIKLAYINIZ -   DAHA  KÖPEĞİN  SAHIP OLDUGU - ILAHI GUC TARAFINDAN KENDILERINE BAHSEDILEN   BIR COK ÖZELLIK YANINDA -  DEPREM OLÇER TEKNOLOJISINE DE SAHIP  DEĞİLKEN ... ACABA BIZLERDE ATEISTLERLE KÖPEKLER ARASINDA BAĞLANTI KURSAK MI DİYORUZ...ACABA...!? HAYVANLARIN  SOYUT  DEDIGIMIZ  KAVRAMLARA MESAFESI BIZE GORE DAHA AZDIR...DAHA COK GORUR, HISSEDER, DUYARLAR...DEPREMIN SISMIK TITRESIMLERINI, MELEKLERİ, SEYTANLARI...!

   Size deseler: "Öküz,kendi sırtına binilmesinden hoşlanmadığını ve çünkü gururlu bir hayvan olduğunu söyler. Çünkü o, sadece tarla sürmek için yaratılmış bir hayvan olduğunu kabul eder ve bunu kendi ağzıyla Yahudilere bildirmiştir, Muhammed de öküzün bu şekilde konuştuğuna inandığını söylemiştir." ,  (Beni İsrail zamanında) bir kimse öküz üzerine binmişti. Bu sırada hayvan o kimseye yüzünü çevirip bakarak: ‘Ben bunun için yaratılmadım? Ben tarla sürmek için halk olundum’ demiştir."

    YINE AYNI SEY , SANATLI ANLATIM: HAYVANLARI YARATILDIKLARI  AMAÇ DIŞINDA  KULLANMAYIN DIYOR HZ. RESUL. OLAY BU KADAR BASIT...! SANATA  YAKIN OLDUGU IDDIA EDILEN SOLCULARIN  BU KADAR SANATTAN UZAK KALMALARI- ANLAMAMALARI UZUCU WESSELAM ! LAFONTEN'IN ANLATIMINI, DERS VERICI OZELLIKLI HIKAYELERINI TAKDIR EDENLER, İSLAMİ KAYNAKTAN GELEN BU RIVAYETLERE NEDEN ÖNYARGILI YAKLAŞIRLAR ANLAMAM. SONRA DA SANATLI ANLATIM DISINDA, HALK  ARASINDA YAYGIN OLAN BATIL INANC, HURAFELERI ISLAM KABUL ETMEYINCE, " E, ONU KABUL EDIYORSUNUZ DA BUNU NEDEN ETMIYORSUNUZ!" DEMELERI YOKMU BU ATEISTLERIN, BAYILIYOM  BAKIS ACILARINA BUNLARIN...SINIRSIZ VE KURALSIZ...TEK KURAL : İSLAM'A SALDIR", NASIL VE NE KADAR APTALCA OLURSA OLSUN...!

     BAKIN ANLAŞILMASI ICIN TÜRKCEYE YABANCI OLAMAYAN, BIR TESBIH KULLANILMIS HADIS ORNEGI VERELIM, HZ RESUL BUYURUR Kİ: "
İlmini muhtaç olandan esirgeyene, gökteki kuşlar ve denizdeki balıklar lanet eder. " - ILME VERILEN ONEM, PAYLASMANIN TESVIKI...FALAN GECELIM, KONUMUZLA ALAKALI BOLUMUNU ACIKLAYALIM- SIMDI ATE'MIZ BUNU KITABINA ALSA IDI,  OLACAKTI BU HADISTE BILIM-AKIL DISI HADISLERE ORNEKLERDEN BIRI VE DIYECEKTI KI ATE: " SORU: SIZ KUSLARIN HATTA BIRAKIN ONU SUDAKI BALIGIN BILE KONUSTUGUNA INANIR MISINIZ? BIRAKIN KONUSMAYI, BEDDUA ETTIĞINE...CEVABINIZ "EVET" ISE IYI BIR MUMINSINIZ!" ...AMA ORTADA BIR GERCEK VAR, YINE SANAT KULLANILMIS VE İLMİ GİZLEMENİN İSLAM'DAKİ KERİH GÖRÜLME BOYUTU MECAZÎ OLARAK, "YER VE GÖKTEKİ HER ŞEY LANETLER " ANLAMINDA HADİSLE BİZE AKTARILMISTIR! ANLAYANA, ANLAMAYA NİYETİ OLANA, ÖNYARGISIZ OLANLARA SELAM!

   "Aksırmanın Tanrı’ dan gelme olduğuna ve çünkü Tanrı’ nın aksırmaya muhabbet ettiğine, buna karşılık esnemenin şeytandan olduğuna ve esnemek üzere 'ha' diye ağzını ayıran kişiye şeytanın güldüğüne inanır mısınız?"

  " YINE AYNISI "  DEMEKTEN BIKTIM ...SON ZAMANLARDA OZELLIKLE AKSIRMASINI ENGELLEMEYE CALISANLARIN FELÇ, ...VS  GEÇIRDIKLERINI GAZETELER BOL BOL YAZIYOR. HATTA BIR HAMILE KANININ AKSIRMASINI TUTMASINI  VE BASINA GELENLERI GAZETELER GUNLERCE YAZMISTI. HZ RESUL - IYI OLANLARI ALLAH SIZDEN ISTER, SIZIN IYILIGINIZI ISTER - MEALINDE, AKSIRIN, VÜCUDUNUZU RAHATLATIN, TUTMAYIN. MEALINDE BU SOZU  SOYLUYOR. ESNEME ESNASINDA AGIZIN KAPATILMASI GEREKTIGINI DE YINE  ŞEYTANA İZAFE EDEREK , KAPATMAZSANIZ  EDEBE AYKIRI DAVRANIR VE ŞEYTANI MEMNUN EDERSINIZ  MEALINDEKI SÖZLERİ İLE BİZLERE IFADE EDİYOR...DA  ANLAYANA TABII...! HAPSIRMANIN FAYDALARI VE ELHAMDULILLAH-YERHAMUKELLAH KONUSUNA DA DEGINELIM BU ARADA DA ATEISTLER BIRAZ DAHA MORT OLSUN BARI :

   HZ RESUL : "HAPSIRAN ELHAMDULILLAH DESIN, DUYAN YERHAMIKELLAH DESIN ... "  BUYURURLAR...HAPSIRMA ESNASINDA AĞIZ YOLU İLE MIKROPLAR VÜCUDU  TERKEDER VE  AYRICA O AN, KISA BIR SURE KALP DURUR VE SONRA YINE CALISMAYA BASLAR!

   HZ RESUL  HAPSIRAN: ELHAMDULILLAH DESIN- ALLAH'IM  SANA TESEKKUR EDERIM , MIKROPLAR VUCUDUMU TERKETTI VE KALBIM YENIDEN CALISMAYA BASLADI - DESIN BUYURUR...DUYAN : " YERHAMUKELLAH " DESIN  BUYURUR HZ RESUL - YANI ALLAH SANA MERHAMET ETTI , ACIDI -  ...KARSILIKLI DUALAR DEVAM EDER HADISTE....

   SIMDI SORALIM, BU ILMI ACIKLAMAYA NE DIYECEK ATE'LERIMIZ...VEYA " COK YASA" IFADESINDEN DAHA ANLAMLI DEGIL MI BU BEYANLAR....! HEMI DE 1400 SENE ÖNCESİNDEN İSLAMİ TESCİLLİ İKEN!
 

                                                               HUKUK VE AHLAK ANLAYIŞIYLA İLGİLİ
                                                                         
        Bölüm 2
                                                                           BAZI SORULAR
    “Hırsızlık, zina vb. gibi suçları işleyen kişilerin, ölmeden önce ‘La ilahe illa’llah’ (Allah’tan başka tapacak yoktur) demek suretiyle her türlü günahtan kurtulup doğruca cennete gideceklerini kabul edebilir misiniz?”

   KUL  HAKKINI ALLAH ASLA AFETMEZ! BIR KUL HAKKI, IKI SIRK , İSLAM'DA  ASLA   AFEDILMEZLER!  ISLAM'DA BIR KONU   ILE ILGILI BIR HUKME VARILACAKSA O KONU ILE ILGILI TUM AYET VE HADISLER BIR ARAYA TOPLANMALIDIR. YOKSA ATE'LERIN DURUMUNA DUSMEK VARDIR!  HELE ÖYLE BİR DE ÖLMEDEN HEMEN ÖNCE YAPILACAK İSTİĞFAR, TESBIHATI ALLAH KABUL ETMEZ. İŞTE EN BARİZ ÖRNEĞİ FRAVUN! - BİR DE ATEİSTLER KURAN'DA KISSALAR NEDEN GECER DERLER, ALIN CEVABI- MUSA KIZILDENIZI YARIP KARSIYA GECINCE, FRAVUN ARKASINDAN DALAR AMA ORTAYA GELDIGINDE SULAR IKI TARAFTAN KAPANMAYA BASLAYINCA " BENDE MUSA'NIN ILAHINA INANDIM" DEMEK ISTER, AMA ALLAH FIRSAT VERMEZ. MURT GİDER, TIPKI KUL HAKKI ILE GELENLER, ATEİSTLER GİBİ, AF OLAMDAN, GUNAHLARI İLE...!

   SIRK VE KUL HAKKI DISINDAKI DURUMLARDA ISE BU HADIS SADECE TESVIKTIR, VAZGECIN, BIRAKIN , TERKEDIN  GUNAHLARI ANLAMINDA, UMIDINIZI KESMEYIN MANASINDA,... ATEISTIN KASTI ILE DIREK- ENDIREK HIC BIR BAGLANTISI YOKTUR!

    NOT : ŞU İŞİ YAPAN, ŞU AYETI OKUYAN " SU KADAR " SEVAP ALIR...TURU SAYI IFADE EDEN HADISLER UYDURMADIR...IYI NIYETLI CAHIL INSANLARIN INSANLARI IBADETE TESVIK ICIN UYDURDUKLARI ISLAM'DA OLMAYAN SEYLERDIR...ALLAH AF ETSIN ONLARI!

      “Namaz kılmakla her türlü günahtan kolaylıkla kurtulma olasılığına inanır mısınız?”

   BILINCLI OLARAK NAMAZ KILAN , HER  NAMAZDA AHIRET, KUL HAKKI, CENNET NIMETI VE CEHENNEMIN  AZABI ILE ILGILI AYET OKUYUP, BUNLARI DUSUNUP, NAMAZIN ANLAMINI KESFEDENLERIN KILDIGI HER NAMAZ TABII KI INSANI GUNAHTAN ALIKOYAR!

  SORUN HADIS VEYA NAMAZDA DEGIL , YINE BIZZAT AYET VE HADISLERIN EŞLİĞİNDE  NAMAZIN  RUHUNU KAVRAYAMADAN KILDIGINI ZANNEDEN  BIZ INSANLARDA...!

                                                                          MÜSLÜMANLIK SINAVI
                                                                                 
  Bölüm 3
                                                             TANRI KAVRAMIYLA İLGİLİ BAZI SORULAR 

   “Size deseler: ‘ Tanrı dilediğine hidayet verir, onu doğru yola sokar ya da dilediğinin gönlünü açar, onu Müslüman kılar, dilediğini de hidayetinden yoksun kılar, saptırır ya da gönlünü kapatıp kafir kılar. Dilediğini putlara taptırır, dilediğini puta tapmaktan uzak kılar Doğru yola soktuklarını, yani Müslüman yaptıklarını cennete atar, kafir yaptıklarını ya da puta taptırdıklarını cehennem ateşinde yakar! Bu şekilde konuşanlara karşı ne dersiniz?”

  BU KONU SITEMIZDE BIR KAC YERDE ACIKLANDI: TIKLAYINIZ

   “Tanrı’nın insanları, vahşet niteliğindeki cezalara çarptıracağına, örneğin el ve ayakları çaprazlama doğratmak, gözleri oydurtmak ya da kafaları kılıçla doğratmak ya da astırtmak vb. gibi uygulamalara mahkum kılacağına inanır mısınız?” , “Hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık bir ceza ve Allah’tan bir ibret olmak üzere, ellerini kesin. Allah izzet ve merhamet sahibidir.” (Maide Suresi, ayet 38.)

         BU KONU SITEMIZDE BIR KAC YERDE ACIKLANDI: TIKLAYINIZ

 “Allah ve Resulüne karşı savaşanların ve yeryüzünde fesad çalışanların cezası ancak (acımadan) öldürülmeleri, ya asılmaları, yahut el ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, Yahut da bulundukları yerden sürülmeleridir. Bu onların dünyada rüsvaylığıdır. Onlar için ahirette de büyük azab vardır.” (Maide Suresi, ayet 34.)

     KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN. İSLAM BARIŞ DINIDIR, HZ RESUL AMCASINI ÖLDÜRTÜP CİĞERİNİ YİYENİ  AF EDERKEN, İLK MÜSLÜMANLARA İŞKENCE EDİP ÖLDÜRENLERİ MEKKE'Yİ FETHEDİNCE  BAĞIŞLAMIŞ, BEDİR'DE ESİR EDİLENLERİ OKUMA YAZMA ÖĞRETMESİ KARŞILIĞI SERBEST BIRAKMIŞTIR...PEKI BU AYETLER NEDIR? AYETLERDE  MÜSLÜMANLARLA ANLAŞMA YAPIP , ANLAŞMAYI BOZANLARA UYGULANACAK  CEZALAR  IFADE  EDILMEKTEDIR...BOZAN TARAFIN CEZASI KARŞILIKLI IMZALANAN ANLAŞMADA BELIRTILMEKTE IDI... BU AYETTE ANLAŞMAYI BOZAN KARŞI TARAFA ANLAŞMANIN CEZA HÜKMÜNÜN UYGULANMASINI ISTEMEKTEDIR...IKI TARAFIN KABULU ILE IMZALANAN AMA KARŞI TARAFIN RAZI OLUP ANLAŞMAYI TEK TARAFLI BOZDUGU KURALLARI AYET SIRALAYINCA MI  , İSLAM INSANLIK DIŞI OLUYOR...ANLAŞMAYI IMZALAYAN VE KABUL EDEN KARŞI TARAF BUNLARI GOZE ALIP ANLAŞMAYI IHLAL EDIP ISLAM ALEMINI ZORA SOKARKEN BU  ŞARTLARA  RAZI OLANLAR SES ETMEZKEN - CUNKU GOZE ALIP ANLAŞMAYI BOZMUSTUR !-  ISLAM'A  SALDIRMAK ICIN BU AYETI FIRSAT GORUP KULLANMAK SADECE ONYARGI, TAASSUP GÖSTERGESİ OLMAKTADIR...CUNKU  KARSILIKLI ANLAŞMALARI  BOZMA  DIŞINDA " ISLAM DAIMA BARIŞ   VE HOŞGÖRÜ  DINI "  OLMUŞTUR!
       BU KONU SITEMIZDE BIR KAC YERDE ACIKLANDI: TIKLAYINIZ   -  TIKLAYINIZ   AYRICA  OZELLIKLE BU KONU  SITEMIZDE  BIR COK  DOSYAMIZDA ISLENMISTIR; TIKLAYINIZ!

     ”Tanrı’nın yanlış ya da çelişkili kararlar verdiğine ya da insanlardan akıl alarak iş gördüğüne inanır mısın?”

                          KURAN'DA CELISKI YOKTUR  1-2-3 ADLI DOSYALARIMIZA MURACAAT LUTFEN!MUSLUMANLIK SINAVI
Bölüm 4
HOŞGÖRܔ VE “İNSAN SEVGİSİ” KONULARINDA BİRKAÇ SORU!

BU KONULARA CEVAPLAR SITEMIZDE YAYGIN SEKILDE VARDIR, TEKRAR BURAYA ALINMAMISTIR, TIKLAYINIZ:  1  2 3 4 5 6
 

MUSLUMANLIK SINAVI
Bölüm 5
"İSLAM VE KADIN" KONUSUNDA BAZI SORULAR
 CEVAPLAR VERİLMİŞTİR,  İSLAM'DA KADIN KONULU BÖLÜME MÜRACAAT LÜTFEN!

 

                                         İSLAM ŞERİATININ TARİHİ TÜRK DÜŞMANLIĞI KONUSUNDA BİRKAÇ SORU

 "İslam şeriatında 'ırklar' ve 'toplumlar' arası eşitlik diye bir şey yoktur, Arabın üstünlüğü ilkesi vardır. İslama göre Tanrı Türkleri insanlığa felaket getirici ırk olarak tanımlamıştır!" "İslamın Türk'e düşman olduğunu ve bu düşmanlığı Muhammed'in başlattığını ve Arabın tarihi Türk dümanlığının bundan kaynaklandığını biliyor musunuz?"

  "arabın arap olmayana ustunlugu yoktur..."  hadısı ve ırkçılığı yasaklayan yuzlerce ayet - hadıs....bu  konu   bır uydurma hadıs  alanında oyle onemlı yer kaplar kı , kımı uydurMa hadısler  turklerı kotulerken , kımı uydurma hadıslerde turklerı ovmekte hatta  hz rEsul'u  turk  BİLE  ılan etmektedır...!

   ateıst yazar sadece  turklerı kotuleyen uydurma hadıslerı almıstır...sankı  ovenlerı yokmus ve onlar da uydurma degılmıs gıbı...tek basına bu  konu baslıgı bıle ateıstlerın onyargı- taasup ve atgozluluklerının ıfadesıdır....


   * İ.A.,  Müslümanlık Sınavı

 

                                                                              RABBİM !
      SENİN  İZNİN  OLMADAN BİR AN BİLE NEFES  BİLE  ALAMAM, SEN İZİN VERMEZSEN BEN DİNİNE HİZMET  EDEMEM...BANA SENİN YOLUNDA  İHLAS  İLE YÜRÜMEYİ, DİNİNE HİZMET ETME ONURU NASİP EYLE EY RABBİM, ŞEYTAN VE NEFSİM İLE BENİ BAŞ BAŞA  BIRAKMA, SEN İNS, CİN, ŞEYTANLARIN RABBİSİN....BENİ KORU, GÜNAHLARIMI AF EYLE, ... ! 
                                                       ÂMİN, VE'L-HAMDÜ-L'İLLAHİ  RABBİL'A-LEMÎN.