Ana Sayfa İrtibat Sık Kullananlara Ekle Sitemizin Tanıtımına Katkıda Bulunun Biz Kimiz ? İlkelerimiz
 NEFSINI ILAH EDINENLER...!

                                          " NEFSİNİ İLAH EDİNENİ GÖRDÜN MÜ ? " (Furkan:43)    
 

      GUNUMUZDE INSANLAR KENDI UYDURDUKLARI DINI YASIYORLAR, ISLAM'I  DEGIL...KUR'AN'IN  ISINE GELEN BAZI AYETLERINI KABUL EDIP , ISINE GELMEYENLERI REDDEDEN INSANLAR ASLINDA  KUR'AN 'IN  ISLAM'INI  DEGIL, KENDI DINLERINI OLUSTURMUSLARDIR AMA  FARKINDA DEGILLERDIR...KESIN OLAN BIR SEY VARDIR O DA ONLARIN DINLERININ ADI ISLAM DEGILDIR !
 

    BIRAZ ISLAM'DAN , BIRAZ BATIDAN, BOL MIKTARDA NEFISLERININ KENDILERINE ILHAM ETTIGI SEYLERI BIRLESTIRIP BUNLARI ISLAM ADINA INSANLAR YASAMAKTADIRLAR...!
 

    BU  DINE " NEFIS DINI " ADIDA VEREBILIRIZ...BU DININ EN NBUYUK OZELLIGI KUR'AN'I  SOZ  ILE KABUL- ICINDE NE OLUP OLMADIGINDAN HABERSIZ OLARAK BIR KABULDUR BU!- EDERKEN PRATIKTE  KENDI  HEVA  VE HEVESLERINE GORE HAREKET EDERLER , YASARLAR VE HAYATLARINDA ISLAM ADINA GELENEK OLARAK KENDILERINE ULASAN " BAYRAM NAMAZI, KURBAN VE BELKI DE  VICDANLARININ SESINI KISMAK ICIN ARADA VERILEN SADAKAYI BUNLARA EKLEYEBILIRIZ...DURUMA VEYA O  ANKI  RUH  HALINE GORE CUMA NAMAZI VEYA YASLANINCA EKLENEN BES VAKIT NAMAZ HAYATLARINDAKI  DININ ISLAM OLDUGUNU ASLA IFADE EDEMEZ...!
 

   EVET HAYATLARINDA ISLAM'DAN BIR PARCA VARDIR, SORULUNCA " ELHAMDULILLAH MUSLUMANIZ" DERLER, AMA " IMAN EDILEN KONULARA "  BAKILINCA BIR COK ISLAM'IN YASAKLARI ASLA INKAR EDILMEDEN HAYATLARINDA UYGULANIRKEN, BUNLARIN HARAM OLDUGU AKILLARINA DAHI GELMEZ! EMIRLERE ISE ZATEN GIRMIYORUZ, ONLARIN " KALBININ TEMIZ OLMASI YETER !"
 

      MAÇ  SEYREDERKEN BIRA ICILEBILIR, VISKI VEYA SARAP HARAM MI ...BU CAGDA...ASLA... HELE   BATILI  YASAM TARZI- KI YASAM TARZI DINDIR , YANI  ISMINE  NE DERSENIZ DEYIN " INSANIN YASAM TARZI DININI OLUSTURUR, DIN YASAM TARZININ ADIDIR - ASLA ELESTIRI BILE KABUL EDILEMEZ BIR IMAN ESASLARI BUTUNUDUR.
 

   "KUR'AN'IN  BIR BOLUMUNU KABUL EDIP BIR BOLUMUNU INKAR MI EDIYORSUNUZ...SIZDEN KIM BOYLE YAPARSA DUNYADA REZIL OLUR, AHIRETTEDE AZABIN EN SIDDETLISINE CARPTIRILIR...!" (Bakara: 85)    

                                        HAYDI   NEFIS DININDEN ALLAH'IN  DININE HICRET EDELIM...!
 

  Araf: 51: "Onlar, dinlerini bir eğlence ve oyun (konusu) edinmişlerdi ve dünya hayatI onları aldatmıştI. Onlar, bu günleriyle karşılaşmayI unuttuklarI ve Bizim ayetlerimizI 'yok sayarak tanımadıklarI' gibi, Biz de bugün onları unutacağIz. "
 

                                                          KAFANA GÖRE FETVA MERCİİ BİR ANNE
                                                                      

   "...Annemin verdiği fetvalara bayılırım. Temizliğe yardıma gelen yardımcılara namaz kılacakları zaman “Günahını ben üstleniyorum kızım; namaz kılıp o zamanı benim hakkımdan çalamazsın, çok lazımsa otur bir çay iç. Oruç da tutma, onun da günahı bana gelsin, evladım sen ailene bakmak için bütün gün çalışıyorsun, senin ibadetin budur, sana günah yok, varsa ben Allah’la öbür tarafta görüşür hallederim” diyor..."
  ( Radikal: AYÇA ŞEN- 3  Aralık 2009)
      
(Annesini tenzih ederiz ama aklımıza Ankebût: 12 geliverdi nedense)
    Ankebût Suresi 12. Ayet: " Kafirler, iman edenlere; "Siz bizim yolumuza uyun, sizin günahlarınızı biz taşıyalım" dediler. Onlar iman edenlerin günahlarından hiçbir şeyi taşıyamazlar, şüphesiz onlar yalan söylüyorlar. "

     En'am 119: "Doğrusu birçok insan bilgiye dayanmaksızın keyiflerine uyarak başkalarını  doğru yoldan saptırıyorlar. Muhakkak ki, Rabbin, sınırı aşanları çok iyi bilir."