Ana Sayfa İrtibat Sık Kullananlara Ekle Sitemizin Tanıtımına Katkıda Bulunun Biz Kimiz ? İlkelerimiz
DENSİZ...!  İrtİca Vatikan’da

  DENSİZ PAPA

 

 

 

 

 GÜYA OTORİTE...! AMA MAHALLE AĞZI VE TAMAMEN ÖNYARGI- SUBJEKTİF BİR BAKIŞ AÇISINA SAHİP... CAHİL VE SORUMLULUKTAN UZAK BİR MANTALİTE... HEM  ZULMEDEN HEM DE ŞİKAYET EDEN YİNE KENDİSİ...! 
  Burada Papaların seçimi, hamile çıkan kadın papa, mafya,kara para ilişkileri,engizisyon...gibi konulara girmeyecegiz...Gelinen son noktayı beraber görelim : 
 
  Güney Amerika'da, Endülüs'teki... kanlı din değiştirmeler, Müslüman dünyasına Haçlı Seferleri, Hitler rejiminde kilisenin baskılarından sonra,... Afganistan,Irak ve devamı planlanan Suriye-İran -Türkiye - Daha önce Bosna,devam eden Çeçenya, Moro ...zülumleri...!- ortada iken bakın papa " 16. Benedictus"  neler diyor :
14'ÜNCÜ YÜZYIL
DAN ALINTI

Papa, 14'üncü yüzyılda yaşamış olan ve Hıristiyan dünyasında Türklere karşı mücadelesiyle tanınan Bizans İmparatoru Paleologos'un "Muhammed'in getirdiği hiçbir yenilik yok. Sadece kötü ve insanlık dışı şeyler getirdi" sözlerine yer verdi.
"PAPA KILICI AFOROZ ETTİ"
"İslam'da Tanrı ile akıl arasında ayrılmaz bir bağ yok. İslami cihad akla ve Tanrı'ya karşı" diyen Papa, İtalya'da da büyük yankı yarattı. "Papa, Muhammed'in kılıcını aforoz etti" diye yazan La Repubblica gazetesi, konuşmanın Türklerin çok olduğu Almanya'da yapılmasına dikkat çekti.
İslam'da Tanrı ile akıl arasında bağ yok
"Hıristiyanlık ile akıl arasında sıkı bir bağ var" diyen Papa, İslam'da ise Tanrı kavramının çok soyut olduğunu ve bu nedenle böyle bir bağın olmadığını söyledi.

'RADİKALLEŞTİRİR'
İslam dünyası uzmanı Prof. Dr. Gilles Kepel şu yorumu yaptı: "Papa'nın şiddeti yorumlaması Kilise için bir yenilik. Ama Papa'nın İslamı yorumlamak için meşruiyeti yok. Müslüman aleminin bir kısmının daha radikalleşmesine yol açacak..." Vatikan uzmanları ise "Papa, İslam ve Hıristiyan dinlerinde Tanrı'nın aynı olmadığına dikkat çekiyor. Dolayısıyla İslam ve Yahudi dini mensupları ile ortak dua etmenin anlamsız olduğunu söylüyor" şeklinde yorum yaptı.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Bardakoğlu

Batıda İslam ile Hz Peygamberimiz'le ilgili değerlendirme ve kanaatler önyargılı, taraflı, objektiflikten uzak oldu. Kilise, İslam'ı rakip gördüğü için, hasmane, düşmanca tavır izledi. İslam önce haçlı seferleri ile önlemek istendi. Binlerce insan öldü. Sadece Müslümanlar değil, Ortodokslar, Yahudiler de öldü. 60 yıl İstanbul'u işgal ettiler. 'Kardinal külahı yerine Şeyhülislam kavuğu görmek isterim' sözü bu dönemin dehşetini çok iyi anlatır. Bu kutsal savaş ve haçlı savaş anlayışı Hıristiyan din adamlarının genlerine işlemiştir. Papa'nın saldırgan, küstahlık dolu açıklaması da hem içindeki İslam'a karşı kinini, hem de o kutsal savaş ve haçlı zihniyetini yansıtıyor.
"BU SÖZDE AKIL YOK Kİ"
Prof. Bardakoğlu, Papa'nın"İslam'da tanrı ile akıl arasında ayrılmaz bir bağ yok" sözlerine de şu yanıtı verdi: "Bu sözde akıl yok ki ben Hıristiyanlıkta akıl olduğunu anlayayım. Aslında kilise, aklı devre dışı bıraktığı için batı aydınlanma süreci yaşadı, reform süreci yaşadı. Hıristiyan kilise, insanların dindarlıklarına tahakküm ettiği için, yaratan ile fert arasına girip kutsalı adeta tekelinde tutup sömürdüğü için, insanların beyinlerine tahakküm ettiği için, kutsalı sömürdüğü için, batı reform süreci yaşadı. Batıdaki din karşıtlığının en büyük sorumlusu kilisedir. Aklı devre dışı bırakarak kendi hiyerarşik yapılarını ve çıkarlarını öne aldılar. Üç tanrı inancını kilise icat etti. İsa'nın Allah'ın oğlu olduğunu uydurdu." Evrensel ahlakın, "ötekinin kutsalına saygılı olmayı" gerektirdiğini vurgulayan Bardakoğlu, "Bir din adamı, diğer dinin uygulanmasında yanlışlık varsa eleştirebilir. Teröre bulaşan Müslüman'ı eleştirsin. Ama bir dinin kitabına, peygamberine saygısızlık ahlak sınırının ötesindedir. Bu eleştiri değil, küstahsızlıktır" dedi. Batı insanının din konularına "teknolojik gelişmişliğin, askeri, ekonomik gücün yarattığı kendini beğenmişlik, ukalalık ve ötekini adam etmeci tavır içerisinde yaklaştığını" belirten Diyanet İşleri Başkanı, "Gerçek medeniyet uzun menzilli silahlar üretmek, daha çok para kazanmak değil, insani değerlerde yol alabilmektir" dedi
VATİKAN: PAPA TANRI ADINA KONUŞUR
Vatikan Adalet Bakanı Kardinal Julian Herranz ise La Rebubblica Gazetesi’ne açıklamada bulunarak, “Papa her zaman kutsal ruhlar tarafından yönlendirilir. Papa direkt Tanrı adına konuşur. O basitçe iyiye yönelmek isteyen insanları diyaloğa ve karşılıklı saygıya davet etti" dedi. (Hürriyet:17.09.06)

                    Bush, Papa'ya kefil oldu
  
George W. Bush'un söz konusu sözleri,New York'ta düzenlenen BM Genel Kurulu toplantısı öncesinde yaptığı görüşmede söylediği bildirildi. Beyaz Saray Orta Asya İşleri Üst Düzey Direktörü Dennis Wilder, “Başkan, Papa'nın İslam hakkında sarfettiği sözler nedeniyle çeşitli defalar özür dilediğini kaydetti. Başkan, Papa'nın sözlerinde samimi olduğuna inandığını söyledi” dedi.
   PROTESTAN -EVANGELİST- BUSH İLE KATOLİK PAPA'NIN TEK ORTAK NOKTASI İSLAM'A OLAN DÜŞMANLIKLARI... YOKSA İKİ GRUPTA BİRBİRİNİ " KAFİR " İLAN EDİYOR...! BİZZAT MİSYONERLERDEN DEFALARCA DUYDUĞUM BİR CÜMLEDİR BU!

 

                              
                                                                                                                  
 Amerika'nın din savaşçıları
                                              

                 BİZİM  HUTBELERDEKİ " TEK DİN İSLAM'DIR  AYETİNE İTİRAZ EDEN BATININ GERÇEK YÜZÜNE BAKAR MISINIZ ...!
                                  BİZE HİZBULLAH YASAK AMA ONLAR ISA'NIN ASKERİ OLABİLİYOR...!
                     Amerika’da yayınlanan ’Jesus Camp’(İsa’nın Kampı) adlı bir belgesel olay oldU
                                                  

   ABD 13 yaş altı çocukları 'Hıristiyan savaşçı' olarak yetiştiren yaz kampını tartışıyor. Evanjelist Fischer, 'Çocukların Filistin ve Pakistan'daki gibi İncil için hayatlarını feda ettiklerini görmek istiyorum' Bu sırada kampın lideri Papaz Becky Fischer çocuklara, “Bu bir savaş. Hükümetteki düşmanlarımızı yerle bir edeceğiz. Hazır mısınız” diye bağırıyor. Çocuklar hep bir ağızdan, “Evet” diye yanıtlıyor.ABD'de en küçüğü altı yaşındaki çocukların birer 'Hıristiyan savaşçı' olarak yetiştirildiği yaz kampını konu alan belgesel, tartışma yarattı. 'Jesus Camp' (İsa'nın Kampı) adlı belgesel, evanjelist papaz Becky Fischer liderliğindeki Kuzey Dakota'daki 'Kids on Fire' kampında, 'ABD'yi İsa adına yeniden ele geçirmek' için çocukların nasıl fanatik Hıristiyanlara dönüştürüldüğünü ortaya koyuyor. Evanjelist hareketin 'bir gün kilise-devlet ayrımının bittiğini göreceğine' inanan Fischer, 'Ağaç yaşken eğilir' fikrinde:      "Amerika'da yeniden Hıristiyanların hâkim olmasını amaçlıyoruz. Aynen kendini Allah'a adayan Müslümanlar gibi Hıristiyan gençler istiyorum. Tanrı'nın ordusunu kurmak için en önemli şey çocukları erken yaşta eğitmek. Bu çocukların İncil için tıpkı Filistin ve Pakistan'dakiler gibi hayatlarını feda etmelerini görmek istiyorum". Fischer'in fikir aşılamak için tercihi 13 yaş altı çocuklarKendilerinden geçiyorlar: Fischer, "Başkaları beyin yıkama diyebilir ama ben çoçukları Tanrı korkusuna sahip Hıristiyan Amerikalılar olarak eğitiyorum" demekten çekinmiyor.       Görüntülerde, kamuflaj giysili yüzleri boyalı çocuklar tahta kılıçlarla savaş dansı yapıp Hıristiyan heavy metal müziğiyle selam çakıyor. 'Kutsal Ruh'un kendileri aracılığıyla konuştuğuna' inanan pentekostalistler gibi kendilerinden geçip gözyaşlarına boğuluyor. Başkan Bush'un resmi önünde 'ABD'yi Tanrı'nın himayesinde bir ulus yaptığı' için dua eden çoçuklar, kürtaj gibi konular aleyhine çalışmaya teşvik ediliyor. Bir vaiz, fetüs maketleri gösterip "Tanrı kürtajı bitirip ABD'yi diriltsin" duası ettiriyor. Çocuklar pentekostalist-evanjelist ailelerce evde eğitiliyor. İsa'nın beş yaşındayken 'kendisini kurtardığını' anlatan 12 yaşındaki Levi'nin hayali vaiz olmak. Misyoner olmayı isteyen 10 yaşındaki Rachael, şimdiden yabancılara 'Tanrı'nın onları düşündüğünü' anlatmaya başlamış. Bir çocuk 'şeytani şeyler içerdiği' için kitap okumazken, diğeri "Savaşçı gibi eğitiliyoruz ama eğlenceli" diyor.  Muhafazakâr Hıristiyanlar, Tribeca Film Festivali'nde jüri özel ödülü kazanmış olan 'İsa Kampı' belgeselinin 6 Ekim'de ABD çapında vizyona girmesiyle mesajlarının daha geniş kitlelere ulaşmasını umuyor ( Milliyet :29 Eylül 2006 )  SEVGİ-MÜJDE  DİNİNE BAKAR MISINIZ...! GERÇEK YÜZLERİ ORTAYA ÇIKIYOR...HAÇLI RUHU HORTLADI..!

 

 

 

 

 

 

 

                      Papa’dan cennet promosyonu
Vatikan, İslam’la “rekabet” için 1000 yıllık vaftiz inanışını değiştirdi. Papa’nın kararıyla artık Hıristiyan bebekler günahsız doğacak, bebekken ölmeleri durumunda direkt cennete gidecek.İslam karşıtı sözleriyle son 1 aya damgasını vuran Katoliklerin ruhani lideri Papa 16’ncı Benedict, Hıristiyanlığın en eski ve önemli inançlarından birini tarihe gömüyor. Katolik inancına göre, her insan Hz.Adem’in elmayı yiyerek Tanrı’nın sözünden çıkmasının günahıyla doğuyor. Ve bu “ilk günah” da sadece vaftiz olunca temizlenebiliyor. Yeni doğan bebekler de bu günahla doğdukları için, vaftiz olmadan bebekken hayatlarını kaybettikleri zaman cennete gidemiyorlar...Müslümanlığa göre ise günahsız doğan bebekler, 7 yaşına kadar hayatlarını kaybettiklerinde masum oldukları için direkt cennete gidiyor.Bu iki inanış arasındaki fark nedeniyle açlık, salgın hastalıklar gibi sorunlar yüzünden bebek ölümlerinin yoğun olduğu Asya ve Afrika’da Hıristiyanlık kan kaybediyor. Hıristiyanlık olumsuz mesaj veren bir din gibi görülüyor.
ALINAN KARAR SİYASİ
Bu durumu ortadan kaldırıp İslam’la rekabet etmek isteyen Vatikan, 30 kişilik bir din bilginleri heyeti kurarak bu inanışı tarihe gömme kararı aldı. Kurulun kararında vaftiz olmadan ölen bebeklerin de cennete gidebileceği kararı çıktı. Hıristiyanlık için devrim niteliği taşıyan bu karar cuma günü Papa tarafından onaylanarak dünyaya duyurulacak. Papa 16’ıncı Benedict’in aldığı bu kararla bir anda yüzbinlerce çocuğun cennete gideceğini söylemesi, akıllara 11’nci yüzyılda Haçlı Seferleri için adam toplayan Papa Urban’un, sefere katılanların direkt cennete gideceğini açıklamasını getirdi.
( Vatan :05.10.2006 )

                                                               

                                                                   ELE VERİR TALKIMI KENDİ ALIR SALKIMI
                                                                

                                                                        
 Türkiye'ye 'laiklik' övgüsü
     Papa 16. Benedictus, Vatikan'ın Ankara Büyükelçiliği'nde yabancı misyon şeflerini kabulünde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin laik rejim seçimiyle, büyük ve modern bir devlet olma yolunda önemli adımlar attığını söyledi...
( Milliyet :
29 Kasım 2006 )
                                                                      Papa laİklİğe savaş ilan etti
ABD’ye 6 günlük tarihi ziyaret için adım atan ikinci Papa olan 16’ncı Benedict, Amerikalı 9 kardinal ve 350 rahibe hitaben yaptığı konuşmada laiklik tartışması başlattı.
AVRUPA AMERİKA'YI ÖRNEK ALMALI:Konuşmasının en uzun bölümünü laiklik tartışmalarına ayıran Papa, Avrupa’nın kendisine bu konuda Amerika’yı örnek alması gerektiğini aksi halde tehlikeli bir gidişe doğru ilerlediğini söyledi.
POZİTİF LAİKLİK:
Papa, “Avrupa’da sanki Tanrı yokmuş gibi hayatımızın her alanından dini çıkarmak için adımlar atılıyor. Bunun adına da laiklik deniyor. Bu çok tehlikeli ve din karşıtı bir laiklik anlayışıdır. Buna karşı var gücümüzle savaş vermek zorundayız. Amerikan tarzı laiklik bu konuda anahtar olabilir. Buna ”pozitif laiklik“ diyebiliriz” diye konuştu.
MATERYALİZM VE LAİKLİK TEHDİDİ:Papa, laiklik ve materyalizmin modern dünyanın en önemli tehditleri olduğunu savunarak, “Eğer bunları pasif bir şekilde kabul edersek o zaman Tanrı’dan uzaklaşırız. Amerika’da öyle bir laiklik anlayışı var ki, “laik devlet” herkesin özgür bir şekilde inanmasına ve her türlü ibadeti yerine getirmesine olanak tanıyor” dedi.
18 Nisan 2008
                                                                      
      Hristiyanlık şeriatına göre teokratik bir devlet olan Vatikan'ın ve yüzlerce tv-radyo ve milyarlarca dolarlık serveti yöneten Papa hazretleri Türkiye'de " Laikliği savunur !" Hadi canım sende... !!!
    
Not: İslam teokratik sistemi savunmaz. Din adamının " hakimiyetini değil denetimini " savunur !  
                                                                  
                                                                      KİM  YANILDI, ESKİSİ Mİ YENİSİ Mİ ?

     1996:  Papa John Paul II, Evrim Teorisi ile Hristiyanlığın uzlaştırılabileceğini açıklamıştır, ama bunun Katolik öğretiler ile çelişmeden yapılması gerektiğini söylemiştir (John Paul II, The Pope’s Message On Evolution, (‘Quarterly Review of Biology 72’ Journal, içinde),   s. 377-383. ) Papa II. Jean Paul, 1996 yılında Papalık Bilimler Akademisi’ndeki mesajı: "Yeni bilgiler bizi evrim teorisinin bir varsayımdan öte olduğuna inanmaya itti. Bu teorinin, çeşitli bilim dallarındaki bir dizi buluştan sonra, araştırmacılar tarafından giderek kabul edilmesi gerçekten hayranlık uyandırıcı. Birbirinden bağımsız çalışmaların önceden kararlaştırılmamış, uydurulmamış, sonuçlarının aynı noktada birleşmesi, teorinin lehinde bir kanıt olarak yeterli."
       Papa’nın bu açıklaması, Katolikliğin dünyanın en büyük teist mezhebi olması yanında, Katolikliğin teolojik kabulüne göre Papa’nın yanılmaz bir otorite olarak kabul edilmesi (Osman Cilacı, Günümüzün Dünya Dinleri, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları, Ankara (1995), s. 84.) açısından da özel bir öneme sahiptir.
      2005 : Yeni Papa XVI. Benedict ise bu konuda daha da somut bir açıklama yaparak, Akıllı Tasarım teorisine çok paralel bir görüşte olduğunu ifade etti. İtalyan basınının duyurduğu, The Washington Post gazetesinin de verdiği habere göre, Papa, evreni "akıllı bir proje" (intelligent project) olarak tanımladı ve evrenin tarihini rastlantısal ve amaçsız bir süreç olarak gösteren sözde bilimsel görüşlere karşı olduğunu vurguladı.
10.11. 2005
     EEEEE...! ŞİMDİ KİM YANILMAZ ...KİM SAHTEKAR, KİM YANILDI ... :D
 

                                                                  
                 

    

                                                                                    
                     PAPA PUT!
   Kayıhan Yayınları Etkin Kitaplar’dan çıkan kitapta, Papa 16'ncı Benedict'in, kardinal olduğu dönemde rahiplerin çocuk tacizlerini örtbas etme emri verdiğine ilişkin iddialar yer alıyor. “Seks, Suç ve Vatikan” adıyla İngiliz televizyon kanalı BBC’de geçtiğimiz Ekim ayında yayınlanan belgeselde, Kardinal Thomas Ratzinger olarak bilinen bugünkü Papa'nın, 2001 yılında yayınladığı bir genelgeyle çocuklara cinsel tacizden mahkemelik olan rahiplerle ilgili aldığı bir karar eleştiriliyor. Ratzinger’in, bir genelge yayınlayarak, “rahiplerin taciz ettiği çocukların susturulması” emri verdiği iddia ediliyor. Vatikan, programın yayınlanması üzerine sert tepki gösterirken, BBC yöneticileri ise yaptıkları karşı açıklamada, “Haberimizin arkasındayız. Vatikan'ın eleştiri mektubu elimize ulaşınca ayrıntılı bir açıklamaya yapacağız’” ifadelerini kullanıyorlar. Ural’ın kitabında ayrıca, papa 16. Benedikt’in yine cinsel suçlarla ilgili bir itirafına da yer veriliyor. Buna göre Papa Benedikt, kardinalliği dönemindeki yaptığı resmi bir açıklamada, 1950-2002 yılları arasında, Vatikan mensubu 4 bin 450 rahibin çocuklara cinsel tacizden mahkum olduğunu belirtiyor. “Papa Bir Puttur” kitabında bu bilgilerin yanı sıra; kız kaçıran papazlardan, eşcinselliğin serbest bırakılması için dua eden rahibe; porno skandalı yaşandığı için kapatılan papaz okulundan hakkında soruşturma açılınca “Eşcinsel kardinalleri açıklarım” diyerek Vatikan’ı tehdit eden İspanyol gay rahibin hikayesine kadar bir dizi ilginç başka konular da yer alıyor.“Vatikan’dan ‘sapkınlar’ için emir: ‘Öldürün! Tanrı, nasılsa masum olanı bilir’. Kilisenin ‘cadı’ avı. Papa III. Jules: ‘Ben iğrenç bir papaz değil miydim?’. ‘Homoseksüellik ruhsatı’ veren papa. Ensest düşkünü papalar. ‘Hamile kalan papa’. Hz. İsa’yı bile engizisyona yolladılar. Türk korkusuyla 1955’e kadar çalınan ‘Türk Çanı’. Çocukların Haçlı Seferi. Vatikan’dan ‘Risale-i Nur Raporu’. Yassıada'ya papa müdahalesi. Ayasofya'da ‘işte cennet burası’ diye bağıran papa.”

                                          

                                                 

                              
                                             Uyuyan tanrı'ya inanan Hıristiyanların papa'sı uyumuş, ne ki? (Tıkla)
 

                   
                       Fotoshop değildir. Medya'da defalarca yayınlanmıştır!                    Erivan - Sözde soykırımı anma töreni
(24.04.08)

 

                                    
                                      Papa XVI. Benedict Kutsal Ayak Yıkama Töreninde – Vatikan – Mart 2008
                                                                     ( Fotoculara dikkat!!!)


 

        EK: Engizisyon Tarihinden ; Engizisyonun işkence aletleri... Atalarımıza "Barbar " diyenlere bakar mısınız ...!  Tıklayınız