Ana Sayfa İrtibat Amacımız    Ateist, Oryantalistlere Cevaplar       Biz Kimiz ? İlkelerimiz
Pkk ve İslam

  

        'KÜRTLER İSLAM'A GİRİNCE KAYBETTİ' DİYEN ZANA KÜRT AYDINLARI KIZDIRDI:  


                                                 ATEİZM SAFSATASI

 

   Diyarbakır eski belediye başkanı Mehdi Zana'nın bir dergide yayımlanan "Kürtler İslamiyet'i kabul   ettiklerinde kaybettiler." sözü Kürt çevreleri kızdırdı.83 yaşındaki Kürt düşünür Canip Yıldırım,  "Geçmişi  olmayanın geleceği olamaz." dedi. Şeyh Said'in torunu Abdulmelik Fırat, bu düşünceyi   ateistlerin safsatası olarak nitelendirdi. CHP Hakkari Milletvekili Esat Canan, Kürtlerin İslamiyet'le   birlikte daha barışçıl ve medeni bir toplum olduklarını vurguladı. Serbesti Dergisi Yazı İşleri Müdürü   Ümit Fırat, Kürtlerin İslamiyet'le dünyayı etkilediklerini, Endonezya ve Güney Afrika'da İslamiyet'in   yayılmasında rol oynadıklarını ifade etti. Mehdi Zana ise tepkiler üzerine geri adım attı: "Herkes bana   bunu soruyor. Yanlış anlaşıldım." 
  

 

 

      

 

  Mehdi Zana, Tempo Dergisi'ne verdiği röportajda Kürtlerin İslamiyet'i kabul etmekle   kaybettiklerini söyledi. Bu sözler bölgede şok etkisi yaptı. En ağır tepki Kürtlerin   "yaşlı çınarı" Canip Yıldırım'dan geldi. "Geçmişi olmayanın geleceği olamaz." diyen   Yıldırım, "Biz İslami toplumun önde gelen bir halkıyız. Bizim toplumumuzda büyük  mutasavvıflar, din alimleri, İslami topluma öncülük yapan din bilginleri yetişmiştir.  Selahaddin-i Eyyubi bir Kürt'tü. Said Nursi Kürt'tü. Bunlar dünyayı etkilediler." dedi.  Geri kalmışlığı İslamiyet'le bütünleştiren fikrin Jöntürklere kadar dayandığını kaydeden Abdulmelik Fırat, "Türkiye'de Kemalistler de benzer şeyler söylüyor. Yanlış  bir düşüncedir. Müslüman toplumları teknolojik ve ekonomik bakımdan geri kaldıkları  için gelişmemişler. Bunun dinle ilgisi yok." şeklinde konuştu. Kürtlerin millet bilincinin  gelişmemesinde dinin etkisi olduğu fikrinin safsatadan ibaret olduğunu kaydeden  Fırat, şöyle devam etti: "Bugün dünyada 1,5 milyar Müslüman var. 50'ye yakın  Müslüman ülkesi var. Yani İslamiyet tüm bunlara engel olmadı da bir tek Kürtlere mi  engel oldu? Bilimsel ve siyasi değeri olmayan bir düşünce." Mehdi Zana'nın sözlerini  maksadını aşan ifadeler olarak değerlendiren CHP'li Canan da "İslamiyet hiçbir zaman Kürtlerin geri kalmışlığının sebebi olamaz. Kürtler İslamiyet'le birlikte daha barışçıl ve medeni bir toplum oldu. İslamiyet bu topraklarda geliştirdiği kardeşlik ve dostluk bağı ile daha fazla kanın akmasına hep engel olmuştur." ifadelerini kullandı. Serbesti Dergisi Yazı İşleri Müdürü Ümit Fırat ise şunları kaydetti: "Genel olarak insanlar kendi durumlarından şikayet ettiklerinde başka şeylerden yakınmaya başlarlar. Kaderinden şikayetçi olma tarzı bir ruh halidir. Müslüman olmayan başka toplumlar da var bu coğrafyada. Süryaniler, Keldaniler, Araplar. Peki onları ne etkiledi o zaman? Bu coğrafyada genel olarak toplumların kaderi çok iyi gitmemiş. Buradaki mutsuzluğun pek çok nedeni var." Bu arada tartışmayı başlatan Mehdi Zana, yanlış anlaşıldığını ileri sürdü. Kürtlerin İslamiyet'i seçtikleri tarihten itibaren geri gittiklerini ifade etmeye çalıştığını savunan Zana, "Kürtlerin geri kalmışlığının sebebi İslamiyet değil. Ben dönem olarak kastettim." dedi. (20.03.2007)

  
 Kürt-der başkanı İbrahim Güçlü :"... Çok kaba ve ilkel bir yaklaşım...Kürtler İslamiyeti kabul etmekle şereflenmişlerdir..Asıl Marksizm gelişmenin önüünde engeldir..." Haşim Haşimi :" Avrupa'da yaşayan Kürtlerin unutmak istedikleri bir şey var O da Kürtlerin dindar olduğudur.Biz inançlarımıza bağlıyız ve bundan da mutluyuz." (Vakit: 20.03.2007 )
 

 

 

                                                        DİNSİZ KÜRT VE TÜRKLER, DUYUN!
    " Türkler şamanistti, Kürtler zerdüşt. Türkler Müslüman oldu, Kürtler de. Aynı kıyafeti giydiler, aynı alfabeyi kullandılar, aynı kavramlarla, hatta aynı "dille" konuştular. Aynı rızayı gözettiler, hedefe kilitlendiler. Türkler kaybettiğinde Kürtler de kaybetti, Araplar da, diğerleri de... Aynı delikten sokulduk, aynı sinsi oyuna geldik ( Dinsizlik, Irkçılık,...) ...Kürtçe Ezan  Kürtlerin "tek parti dönemi"dir. Yolu yarım asır geri gitmek yani. Bir kere sokulduğumuz delikten bir kere daha sokulmak. " (Ebubekir Sifil :13 HAZİRAN 2011)

 

 

 

 

                               

                    

 

 

  

 

                                  İslam'a düşman; ateizmden Zerdüştlüğe, Hıristiyanlığa ... ise yakın!
             

                              

 

           

 

     

 

                  

 

                   14.09.2016

 

              

 


                                              

 

                    

 

                             


                             


                                                

 

                                                                  

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

  

                                      

 

              

 

 

                

 

  

     

 

 

                                                      MEHDİ ZANA: KÜRTLERİN ASIL DİNİ ZERDÜŞTLÜK

     Eski Diyarbakır Belediye Başkanı Mehdi Zana, yine çok tartışılacak bir iddia ortaya attı. Kürtlerin 'kılıç zoruyla ve yanlışlıkla' Müslüman olduğunu savunan Zana, asıl dinlerinin ise Zerdüştlük olduğunu söyledi.

    Zana, geçtiğimiz ay Tempo Dergisi'ne verdiği mülakatta, "Kürtler İslamiyet'i kabul ettiklerinde kaybetti." ifadelerini kullanmıştı. Kürt aydınlardan gelen tepki üzerine yanlış anlaşıldığını savunarak, kökeninin Silvan şeyhlerine dayandığını belirtmiş ve "Ben de Müslüman'ım." açıklamasını yapmıştı.Mehdi Zana, Aksiyon Dergisi'ne ilginç değerlendirmeler yaptı..." Zana, Kürtlerin nasıl Müslüman olduğunu ise şöyle anlattı: "Kürtler yanlışlıkla Müslüman oldu. Kılıçla, tüfekle üstümüze geldiler, 'kelime-i şehadet getir' dediler, dedelerimiz de şehadet getirerek Müslüman oldular." Kürtlerin asıl dininin Zerdüştlük olduğunu ifade eden Mehdi Zana, sonradan Yezidi, Yahudi, Keldani ve Hıristiyanlığı kabul edenlerin olduğunu kaydetti. Zana'ya göre, İslamiyet'ten sonra zorla Müslüman yapıldıkları için şu anda en fazla Müslüman Kürt var.Zerdüştlük, İranlı Zerdüşt tarafından kurulan tek tanrılı bir inanç sistemi. Ateşe tapıyorlar. İçinde sürekli ateş yanan tapınakları var... 03 Nisan 2007
 

                          

 

  

 

                     

                                                                      Artık Avrupa'da da Zerdüştler!

      

             

 

                                                                                                      'GÜNEŞ'E !

                          

 

                                                

   

 

                                                     


                          Hem Kürt faşizmi hem Ateist ideoloji  yolunda öl, sonra " Şeriatın terimi şehit" ile anıl, hadi be !

             


            


                                        

 

                                   

 

                                                    


                                                           ABDULLAH  ÖCALAN VE KOMÜNİZM 
    '' Lenin 1900'de ne ise ben de 21. yüzyıl sosyalizmini temsil ediyorum, reel sosyalizmle savaşarak, emperyalizmle savaşarak yeni sosyalizmi inşaa ediyorum.'' (Özgür Yaşamla Diyaloglar, s. 201).   ''PKK, Marksizm-Leninizm geleneğine uygun bir gelişme yaşamıştır. Bundan sonrası açık ki etle tırnak gibi birbirinden ayrılmayan bu miras üzerine şekillenecektir.'' (Kürdistan`da Halk Kahramanlığı, s.78)  " Partimizin Merkez Komitesi üyesi ve kurucularından olan değerli komünist Mazlum Doğan yoldaş... Halkın engin değerlerini sağlam ve aydınlanmış komünist kişilikle birleştiren bu yoldaşınızın Kürdistan ulusal kurtuluş savaşçıları ve tüm devrimcilere yol gösterebilecek güçtedir." (Kürdistan’da Halk Kahramanlığı, İstanbul, Mart 2004, s.43)   " Kapitalist-emperyalist sistem ve onun en zorba yönetim biçimi olan faşizm, halklarda böylesine soylu bir isyan ve bu isyana yol gösteren marksizm-leninizm gibi soylu bir düşünce sistemine yol açmıştır." (Kürdistan’da Halk Kahramanlığı, İstanbul, Mart 2004, s.22)  " marksizm-leninizm adlı soylu bilime dayanmaktan başka az bir olanağı olan bu insanlar."  (Kürdistan’da Halk Kahramanlığı, İstanbul, Mart 2004, s. 39)  İşte proletaryanın kahramanları Marks ve Engels. İşte onun teorik, siyasal dahisi Lenin ve yine onun pratik ustaları Stalin, Ho Chi Minh ve Mao. Ve bunların önderliğinde yürüyen birçok ulusal ve enternasyonalist kahraman. İnsanlığın özgürlük bilincini ayaklandıran, örgütlendiren ve halk ordusu denilen orduları ortaya çıkaran bu büyük kahramanların insanlık tarihindeki yeri gerçekten büyüktür. (Kürdistan’da Halk Kahramanlığı, İstanbul, Mart 2004, s.87)

 

                                                             ABDULLAH  ÖCALAN VE İSLAM
   
" Lise dönemlerinde büyük felsefik bunalımı yaşadım. Tanrı ile savaşı verdim, bu savaştan başarı ile çıktıktan sonra yarı Tanrı oldum." (Özgür Yaşamla Diyaloglar, Ekim 2002, s. 257)

    " Peygamber gibi konuşmak, peygamber gibi hitap etmek, peygamberce olmak niye kötü olsun?" ( Aralık 1992, Yalçın Küçük'le röpartajından)

   " Tek tanrılı din ideolojileri, baştan sona siyaset ideolojileridir. Dini söylem, Allah, peygamber ve melek gibi kavramlar dönemin siyasi literatürüdür(Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 204)

   " Allah bir nevi ortaçağın feodal manifestosudur, temel yasası ve bildirgesidir." (Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 313) 

   " Namazın kendisi de genel anlamda bir tiyatrodur."  (Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 354)

   " Muhammed iki dini de kabul etmez. Çünkü ticari çıkarlarına aykırıdır.Kendini peygamber olarak gösteriyor. Diğer dinlerin en olgun yanlarını almış, en yoz yanlarını atmıştır. ( Serxwebun , Ağustos 1989 )

   " İsa daha önce tanrı olduğunu ilan ettiği için kendisini tanrı ilan edemez.Peygamber olduğunu ilan eder." ( Din sorununa devrimci yaklaşım, S:3)

  " Din en büyük toplumsal ve bireysel hastalıktır. İnsanlığın peygamberlere ihtiyacı olmaz. Kürtler Kürtlüğünü terk ettiği oranda İslamlaştı. İslam Kürtlüğe ihanet ediyor." ( Oligarşik cumhuriyet gerçeği )

   "  Allah bir Arabistan yarım adası tasarımıdır. Adem Havva ütopyadır. Camiler sanat merkezi, namaz drama oyunudur. Kuran Sümer mitolojisinin dönüşüm geçirmiş biçimidir. Cennet cehennem gibi ütopik hayalleri terk etmek gerekir. ( Sümer rahip devletinden halk cumhuriyetine doğru)

  " Burjuva ideolojilerinin uyuşturucu etkisinden bin kat daha uyuşturucu olan İslam bir Truva atıdır. İslam Kürtlerin direnme ruhunu öldürmüştür. " (Kürdistan devriminin yolu, manifesto )

  " Kürtlerin dini Zerdüştlüktür." ( FHA, Mart 2011) Aynı görüşü Murat karayılan Bir savaşın anatomisi adlı kitabında açıkça ifade eder.

   Abdullah Öcalan önce Allah, İslam kavramlarını reddeder, İslam'ı - haşa - Muhammed uydurdu der, sonra kendini yarı tanrı ve peygambervari ilan eder, yetmez taraftarları da kendisini "Kürtlerin peygamberi " ilan ederler ( Yukarıda belgesi var ) Zaten dini reddeden tüm sol ideolojiler kendi tanrı ve peygamberlerini yaratmışlardır.

                                                                       ÖCALAN GERÇEĞİ
    Öcalan’ın 2001 yılında avukatları aracılığı ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gönderdiği sayfalar dolusu savunması, "Sümer Rahip Devletinden Halk Cumhuriyetine Doğru özgür İnsan Savunması" adı altında 2 ciltlik bir kitap haline getirildi.Marksist-Leninist görüşteki Öcalan, kitabın 300 sayfalık bölümünde İslam’ı ve Müslümanları karalıyor da karalıyor. Evrim teorisine inanan Öcalan, "Allah’ın Arabistan tasarımı olduğu", "Allah’ın 99 isminin Sümer kavramlarından ileri geldiği", "Hz. Peygamber’in Hz. Hatice ile parası için evlendiği", "İslamiyet’in feodalizm ihracatçısı olduğu", "Namazın tiyatro olduğu", "Camilerin tiyatro salonlarına dönüştürülmesi gerektiği", "İslam’ın ‘savaşçı bir din’ olduğu", "İslam’ın Kürtleri ezdiği" gibi sapıkça ve iftira nitelikli görüşlerini aktarıyor. Aynı Öcalan, Hıristiyanlık konusunda ise ağzındaki baklayı çıkartarak, "Keşke Asya’da Hıristiyanlık egemen olsaydı" özlemi içinde olduğunu ortaya koyarak, Hıristiyan Batı’ya şu mesajı veriyor: "Hıristiyanların emrindeyim."
   Kitaptan  inciler:   "Evrim kuramının antropolojiye uygulanmasıyla, ilkel primatların –insanların ilk maymunsu ataları- 60 milyon yıl önce oluştukları, 20 milyon yıl önce de iklimsel koşullar sonucu Doğu Afrika’da ilkel araçlarla iki ayağı üstüne yürüyen türün gelişme gösterdiği kanıtlanmaktadır...İlk ütopya ve destanlar Sümer kaynaklıdır. Cennet ütopyası, Adem ile Havva’nın yaşamı, cennetten kovulması, ilk Habil- Kabil kardeş kavgası ve Gılgameş’in yarı tanrı-insan kişilikli destanı yazılı olarak günümüze kadar ulaşmışlardır...Ayet ve sünnet yorumlamalarını bu temelde geliştirmek gerekir. Bununla kuru ve düzen propagandasını yapan vaaz düzenlerini kast etmiyoruz. Köklü bir reform öngörüyoruz. Camiler ve benzeri yerler o yörenin bilim sanat merkezleri rolünü oynayabilmekte, soylu tiyatro eserleri oynatılabilmektedir. Unutmamak gerekir ki namazın kendisi de ilk drama oyunlarının daha sonraki biçimidir. Namazın kendisi de genel anlamda bir tiyatrodur. Tekrarlıyorum; orucun, namazın, kurbanın, bayramların kaynağı araştırılsın. O zaman görülecektir ki, kökenleri halkların önemli mevsimsel zamanlarda yaptıkları gösterilerdir. İbadetler bu gösterilerin, tiyatronun ilk biçimlerinin daha sonra ihtiyaçlara göre dönüşmüş biçimleridir...Hatice olmadan Muhammed’in peygamberleşmesi mümkün görünmemektedir. Yaşça Muhammed’den büyük ve ticaret kervanına sahip olacak kadar zengin ve güçlüdür. Bu durumun kadını hor gören ve kız çocuklarını diri diri ölüme terk edecek kadar erkek egemenlikli Mekke toplumunda Hatice’nin ciddi bir çelişki teşkil edeceği açıktır. Kendi başına bu azgın toplumla baş edemeyeceğine göre, Muhammed’le ilişkileri ve evliliği çok anlamlı olmaktadır. Sevginin de ötesinde Mekke resmi toplumuna karşı bir ideolojik ve politik çekirdeğin ilk nüvesi gibidir. ölünceye kadar Muhammed’in başka kadınla evlenmemesi, saygının ötesinde Hatice’nin maddi ve manevi gücüyle bağlantılıdır...Hem çok geciktirilen dindeki reformasyonu sonuçlandırmak, hem de daha önemli olan özgür bireye yol açmak için, dini dogmayı tümüyle çözen hamleyi başarmalıyız. Bunun yolu bütün kutsal kitapları bir edebi kaynak olarak değerlendirmek, sosyolojik ve ahlaki çözümlemelerle özgür bir ahlaka doğru dönüşümden geçirmektir...Amiyane tabirle İslamiyet en iyi feodalizm ihracatçısıdır...Her topluluk kendini güçlendirdiği oranda, kendi Allah’ını yeniden tasarlamaktan geri durmamıştır. Tarihsel ve toplumsal gerçeklik budur. Günümüzün Allah’ı ise bilimin özüdür...Şüphesiz tarihin doğru yorumlanmasında Marks ve Hegel’in yöntem anlayışları büyük önem taşır, bunlar geçerliliklerini de yitirmiş olmaktan hâlâ uzaktır...İslam dini ve milliyetçilik Araplar, Farslar ve Türkleri millilik ve ulus olarak güçlendirip devletleştirirken, Kürtlerin asimilasyonunda ve ezilmelerinde temel rol oynamıştır." 
29.12.2007                         


            


                        

 

               

 


                                    

 


                                     

 

                                                    
                                        
                          

                                                           DTP DEN İSLAMA KARŞI AĞIR ELEŞTİRİ !
   
TÜSİAD resepsiyonunda feci bir "İslamiyet" diyaloğu yaşandı. DTP'nin üç ağır topu İslamiyet'e yüklendi. İşte o diyaloglar. DTP'liler, önceki gün de TÜSİAD resepsiyonunda İslamiyet'le ilgili ilginç sözler sarfettiler.TÜSİAD Resepsiyonunda, Vakit Gazetesi Yazarı Serdar Arseven ile DTP'liler arasında ilginç diyaloglar geçti. Vakit Gazetesi yazarı Arseven resepsiyonun bir köşesinde DTP heyetine Güneydoğu izlenimlerini aktarırken, Abdullah Öcalan'ın avukatı Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Iğdır Milletvekili Pervin Buldan ve Van Milletvekili Özdal Üçer olmak üzere bazı DTP'lilerin “Laiklik konusunda TSK ile aynı görüşleri paylaşıyoruz. Güneydoğu'da laikliğin kalesi biziz. Cemaatlerin faaliyetlerinden rahatsızlık duyuyoruz. Biz olmasak, Güneydoğu İslam Şeriatına teslim olur.Küçükler için Kur'an kursuna geçit vermek şeriat devletine giden yolda en büyük adım olur. Türbanlı bir avukat, hakim olmaz, TSK ile bu konularda aynı şeyleri düşünüyoruz” şeklindeki açıklamalarının yankıları gündeme geldi.
Arseven, “Güneydoğu'da en çok bu mesele konuşuluyor” dedi ve TÜSİAD Resepsiyonundaki DTP'nin ağır topları Ahmet Türk, Sırrı Sakık ve Fatma Kurtulan'a bu konuya nasıl baktıklarını sordu..
HALA 1400 KÜSÜR SENE EVVELKİ
DTP'nin bir önceki Genel Başkanı Ahmet Türk, “Biz meselelere özgürlükçü yaklaşırız, ancak bazı meseleler siyaset malzemesi yapılmamalı” dedi. Arseven'in sözlerini açmasını istemesi üzerine Türk'ten son derece ilginç ifadeler geldi. “Bazıları hala 1400 küsür sene evvelki hükümlerle hareket ediyor” diyerek Hz. Muhammed dönemine atıfta bulundu. Türk, Arseven'in “Dinde reform mu diyorsunuz” şeklindeki sorusuna “Evet, reform” şeklinde yanıt verdi....14 Aralık 2007

                                                      “LAİKLİK ANLAYIŞIMIZ TAMAMEN ÖRTÜŞÜYOR!..”
   PKK'nın finansörü olduğu öne sürülen ve 1993'te öldürülen Savaş Buldan'ın eşi DTP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, “TSK ile bizi karşı karşıya getirmek istiyorlar. Büyükanıt partimizin adını bile anmak istemiyor ama ‘irtica’ ve ‘laiklikle’ ilgili konularda TSK ile fikirlerimiz tamamen örtüşüyor. Bunu gözden uzak tutmamak lazım” dedi. 
“BİZ DE AYNI ŞEYİ SAVUNUYORUZ?!..” 
DTP Van Milletvekili Özdal Üçer de “Laiklik için veryansın eden Genelkurmay değil miydi? Bizde bölgede aynı şeyleri savunuyoruz. Bizim de olmazsa olmazlarımızdan biri laikliktir. Bize cephe almasınlar zira biz de onlar gibi laikliğin savunucusuyuz” dedi. 
GÜLEN CEMAATİ ORTAK HEDEF!.. 
Üçer şöyle devam etti: “AKP bölgede gerici bir sistem kurmayı amaçlamaktadır. Bölgedeki cemaatleşmelere baktığınız zaman özellikle Gülen'in cemaatleşmesi ve diğerleri bu toplumun gençleri için büyük tehlike oluşturuyor. Laiklik sistemi için veryansın eden Genelkurmay’ın, bölgedeki çalışmalarımızın ‘laiklik açısından’ önemini kavraması lazım.” 
CEMAATLERİN ZARARLARI (!) 
DTP'li Üçer konuşmasını söyle sürdürdü: “Biz bölgelerimizin irticaya teslim olmaması için büyük çaba sarf ediyoruz. Biz bölgedeki cemaatlere karşı, cemaatlerin toplumsal zararlarına karşı açık bir şekilde mücadele ediyoruz. Bizim üzerinde en fazla hassasiyetle durduğumuz konulardan birisi laiklik....Biz bunun karşısında duran yegâne siyasi gücüz.” 
13/11/2007  
    
    Sahte rapordan içeri giren DTP Genel Baskanı Demirtas, bayram mesajinda yandaslarına, Bayramda hayvan haklarının gözetilerek kurban kesilmeksizin geçirmelerini söyledi
.
22.12.2007  

 

 

 

 

            

 
                                        

 

 

  

                                   

                            

                      

                    


 

                            

     

 

 

                                                                Sapıklar topluluğu; PKK! 

 05 Kasım 2012, PKK’ya ait mağarada bol miktarda silah yanında bol miktarda da doğum kontrol hapı olması dikkat çekti.

 15 Kasım  2012, Hatay’daki operasyonlarda ele geçirilen malzemeler içerisinde doğum kontrol hapları ve prezervatiflerin çıkması ise örgüt içindeki kirli ilişkileri gösteren en önemli delil olarak değerlendiriliyor.

 16 Kasım 2012, Cudi Dağı 'na yapılan operasyonda aralarında Kadınlar Sorumlusunun da olduğu 5 terörist öldürüldü. Kış hazırlıkları yapan teröristlerin mağara ve sığınaklarında aramalar yapıldı. Ele geçirilen malzemeler arasından çıkan doğum kontrol hapları ve benzeri malzemeler kirli ilişkilerin delili. 18 Kasım 2012, Tunceli’de 4'ü kadın 25 MKP terör örgütü mensubu canlı ele geçirilir. Mağaralardan çıkan malzemeler içinde doğum kontrol hapları da vardır. 15 Kasım 2012,  Habertürk'ün haberine göre; Teslim olan kadın terörist N.C.'nin ifadesinden dikkat çeken cümleler:  “Sarı İbrahim kod adlı Ramazan Toptaş, Azad kod adlı erkek örgüt mensubuna tecavüz etti. Azad, durumu örgüt üst düzey yöneticilerine şikâyet ederek, gereğinin yapılmasını istedi. Bir yaptırım uygulanmayınca Ramazan Toptaş’ı silahla vurarak öldürdü. Nuray Şen kod adlı kadın örgüt mensubu, Roj kod adlı örgüt mensubuyla cinsel ilişkiye girmeyi kabul etmedi. Bunun üzerine Cenge uçurumundan atılarak infaz edildi”  06 Nisan 2012, Örgütün eşcinsellerin bulunduğu önemli iki taburu bulunuyor. Sadece kadınlardan oluşan ve adına Cehennem Bölüğü denilen kamplarda ağırlıklı olarak lezbiyenler bulunuyor. Çiyareş (Karadağ) Taburu’na bağlı Cehennem Bölüğü, adını Cehennem Dağı’ndan alıyor. Buradaki mağaralarda kadınlar yaşıyor. İyi savaşçı olan kadınların bulunduğu bölüğün önemli özelliği olarak lezbiyen ilişkileri gösteriliyor. Gay’lerin bulunduğu kamplar ise tabur seviyesinde. Özellikle Şikefta Birindar (Yaralı Mağara) Taburu gay’lerin olduğu kampların bulunduğu alan olarak ön plana çıkıyor. Aynı şekilde sözde Zap eyaletine bağlı Ertuş Taburu’nda da gay’ler bulunuyor. İki taburda bin kadar militan bulunuyor. 03.07.2012, "Awesta" kod isimli F.T.: Babamın üç eşi vardı. Benden 24 yaş büyük biriyle beni evlendirdiler. Suriye'ye götürüldüm. İlk gece dayak yedim. 2 hafta sonra kaçıp örgüte katıldım. 3. günün gecesi gelen kişinin 'sus yoksa öldürürüm' tehdidiyle tecavüze uğradım."Dicle" kod isimli E.B.: 9 kardeş arasında tek kız çocuğuydum. O evin çocuğu değil kölesiydim. Çocuk bakmak, bulaşık yıkamak, sobayı yakmak, tavukları beslemek ne iş varsa benim üstümdeydi. Evimizde 8 kardeşe bakıyordum. Ama dağda 80 kişinin yemeği bulaşığı ekmeği bana yıkıldı. 28 Temmuz 2011, 18 yaşında PKK’nın dağ kadrosuna katılan, 3 yıl önce terör örgütünden kaçan ’Polin’ yaşadıklarını anlattı: Dağdatecavüze uğradım. Bu şekilde ailemin yanına dönemezdim. Dağda PKK, şehirde töre korkusu yaşadım. 19 Kasım 2012, Terör örgütü KCK'nın sahte Cuma imamı Abdullah Taş 'ın, kardeşinin eşi K.T. ile sapkın bir ilişkisi ortaya çıkmıştı.İstanbul'da BDP 'nin organize ettiği sivil cuma eylemi ile adını duyuran 5 çocuk babası Taş'ın, 4 çocuk annesi olan yengesi ile çarpık ilişkisi deşifre olmuştu. İstanbul'da 44 kişinin tutuklandığı KCK operasyonunda, Ümraniye'deki sözde siyaset akademisine de baskın yapılmıştı.Terör örgütü KCK'yı yönetenlerin kadın eğitmenlere tecavüz ettiği ortaya çıkmıştı. Kadın eğitmenin, 'KCK'lı yönetici bana tecavüz etti' diye yazdığı şikâyet mektubu, baskında polisin eline geçmişti. Genç kadın mektupta taciz ve tecavüz mağduru olduğunu anlatıyordu.

                

                                       Tecavüz, sapıklık, uyuşturucu… Liste uzun, detaylara girmiyoruz.

                           

 

 


 

                  

 

              

                      

 

                           

 

 

                        

                                        

                                    


                   

                  
                                          


               
                                                                         
                                                         

       

 

                                KÜRT DİNDAŞIM- KARDEŞİM, DİNİNE SAHİP ÇIK, DİNSİZLERDEN UZAK DUR!

     

 

 

           

 


                               

           

 

 


                             KÖYLÜYÜ KAZANMAK İÇİN ATEİSTLİĞİMİ BİR KENARA BIRAKIP MEVLİT OKUTTUM!
    
Parmaksız Zeki kod adıyla PKK’nın üst düzey yöneticiliğini yapan Şemdin Sakık'ın 12.06.2008 tarihli mektubundan:...“Din toplumu uyuşturan bir afyondur, türündeki sosyalist ilkeyi, ateistliğimi ve örgüt yöneticilerinin olası tepkilerini bir kenara bırakıp...” şeklinde ifade ettiği düşüncesinden hareketle “Köylerde mevlit okutmaya karar verdim.” diyor. Hemen işe koyulmuş ve grubundaki Cizreli bir genci yanına çağırarak ona din bilgisini sormuş. Çünkü bu terörist, dağa çıkmadan önce din eğitimi almış. Hatta terörist arkadaşları ona Mele (hoca, imam) Fikret diye hitap ediyormuş. Fikret kod adlı terörist, Kur’an-ı Kerim’i bitirdiğini, mevlit okuyabildiğini söyleyince onu hemen Kur’an-ı Kerim ve mevlit edinmesi için bir köye göndermiş. Ertesi gece planı uygulamaya koymuşlar. Bir mezraya inip ‘Birkaç gün önce Kartepe’de ölen iki arkadaş için mevlit vermeye geldik.’ diyerek köylüleri toplamışlar. “Bu açıklama onları hem şaşırttı hem de anında yumuşattı. Anında mevlit okutmamız için gerekli ortamı hazırladılar ve gerekli kolaylıkları gösterdiler.” diyor Sakık. İlk mevlitlerine az sayıda kişi katılmış olsa da ikinci gece indikleri komşu mezranın sakinlerini toparlamakta hiç zorluk çekmemişler. Derken bölgedeki bütün yerleşim alanlarında mevlit okutmuşlar. Bu kirli planının sonucunu ise şöyle anlatıyor Sakık: “ Verdiğimiz mevlitler yöre halkını öylesine olumlu etkiledi ki daha önceleri bizi gördükleri yerde saklanacak delik arayan köylüler, izimizi takip ederek barındığımız yere gelmeye, Mele Fikret arkadaşımızdan ölüleri için hutbe okumasını istemeye başladılar. Talep o kadar yoğunlaştı ki keşke iki üç mele arkadaşım daha olsaydı diyesim geldi.”

Bölücülerin dinî önderi Zerdüşt!
 
Fırat Haber Ajansı, 2006 yılında Türkiye, İran ve Irak’taki 300 PKK’lı teröristin katıldığı bir anket yapmıştı. Ülkede Özgür Gündem Gazetesi’nin sonuçlarını yayımladığı ankette öyle bir soru vardı ki sonuçları teröristlerin din oyununu belgeliyordu adeta. ‘En çok beğendiğiniz dinî önder kim?’ sorusu yöneltilen teröristlerin en beğendiği dinî önder Mecusilik olarak da bilinen dinin kurucusu Zerdüşt’tü. Anket sonuçları şöyle: 
Zerdüşt % 34 
Hz. İsa % 34 

Mani % 11 
Hz. Muhammed % 10 
Hz. Musa % 7 
Hz. İbrahim % 4 
“PKK artık etnik kökeni değil, İslam’ı öne çıkarıyor” 
İslam dininin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşayan Kürt kökenli vatandaşlarımızın hayat biçimi üzerindeki etkisi ve önemini analiz eden ‘Puşi ve Sarık, İslam Kürt Sorununu Çözer mi?’ kitabının yazarı Nevzat Çiçek, yakın dönemde yaptığı araştırmalar ışığında konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yapıyor: “Kurulduğunda etnik kökeni vurgulamasına rağmen artık İslam’ı öne çıkarması gerektiğini düşünen bir PKK ile karşı karşıyayız. PKK’nın Kürt-İslam sentezine gideceğini düşünmüyorum, ama o da dine aykırı şeyler söylememe hassasiyetini sergilemeye başladı. Eskiden din konusunda çok rahattı. Sosyalist dünya görüşünün yoğurduğu bir gençlik hareketinin psikolojisiyle davranıyordu ama şimdi dini daha çok dikkate alıyor. Dinin afyon olduğunu söyleyen terminolojiyi kullanmıyor.” 
 (17.08.08)

         
                                                                                              


   "MUHAMMED İLK ÇIKTIĞINDA TİCARET YAPTIĞINDA BUNLARLA TEMAS KURAR. YAHUDİ TÜCCARLARINI TANIR VE YAHUDİ TÜCCARLARIN NE KADAR İNSAFSIZ OLDUĞUNU GÖZLEMLER. DEMEK Kİ MUHAMMED İKİ DİNİ DE KABUL EDEMEZ. ÇÜNKÜ TİCARİ ÇIKARLARINA KARŞIDIR...MUHAMMED ''BEN YALNIZ ARAPLARIN PEYGAMBERİYİM'' DEMEZ; ÇÜNKÜ BU O ZAMANKİ KOŞULLARA DENK GELMEZ. YİNE, İSA ''BEN TANRIYIM'' DİYOR. BU NEDENLE MUHAMMED KENDİ KENDİSİNİ TANRI DA İLAN EDEMEZ. YAPMASI GEREKEN EN UYGUN ŞEY NEDİR. GELENEKLERE DE DAYANARAK, KENDİSİNİ TANRININ ELÇİSİ; BÜTÜN İNSANLIĞIN PEYGAMBERİ İLAN EDER. HEM DE EN SON PEYGAMBER! KILICA GERÇEKTEN ÇOK SIKI SARILIR.HERKES KILICIN KORKUSUYLA İMANI TANIR. ÖLÜMÜ BİR TÜRLÜ KABUL ETMEYEN İNSANIN CENNET VE ÖBÜR DÜNYA TASARIMI DA MUTLULUK İÇ GÜDÜSÜNÜN HAYAL ALEMİNDE TATMİN OLMASIDIR. " 
     DİN  HAKKINDA BUNLARI DÜŞÜNEN ÖCALAN, MİLİTANLARINA İSE DİNİ KULLANMALARINI TAVSİYE EDER: "DİNİN DEVRİME KARŞI TEHLİKELİ BİR BİÇİMDE KULLANILMASINI ENGELLEMEK VE ISLAMİYET'İ DEVRİM HİZMETİNDE İYİ BİR İŞLEVE KAVUŞTURMAK VE TÜM İŞBİRLİKÇİLERİNE KARŞI USTACA ÇIKARMAK GEREKİR. BU YAKLAŞIM HALK SAVAŞIMIZIN DAHA DA HIZ KAZANMASINA, DOLAYISIYLA BAŞARIYA GİTMESİNE YOL AÇABİLECEKTİR."  (Din Sorununa Devrimci Yaklaşım-  Abdullah Öcalan, SF. 55)
    1992 YILININ KASIM AYINDA MEHMET ALİ BİRAND İLE GERÇEKLEŞEN RÖPORTAJDA BİRAND'IN "PKK'DA DİN UNSURU VAR MI?" SORUSUNA APO AYNEN ŞU CEVABI VERİYOR: "YURT DIŞINA ÇIKIŞIMIZIN ANLAMINI BEN ZAMAN ZAMAN PEYGAMBER'İN MEKKE'DEKİ SIKIŞMIŞ DURUMUNA BENZETİRİM."  ABDULLAH ÖCALAN'IN YALÇIN KÜÇÜK İLE 1992 ARALIK'INDA YAPTIĞI RÖPORTAJDAN: "BEN BAZEN PKK'NIN ÇIKIŞIYLA İSLAMİYET'İ KARŞILAŞTIRIYORUM...ÇOĞU HZ. MUHAMMED'İ "BU KADAR EŞİ, BU KADAR CARİYESİ VAR" DİYE ELEŞTİRİR; AMA BEN BUNU DA FARKLI GÖRDÜM. BENCE O'NU DA KÖTÜ DEĞERLENDİRDİLER. HZ. MUHAMMED'İN TARİHSEL KOŞULLAR İÇERİSİNDEKİ BÜYÜK DEVRİMSEL DEĞERİNİ ANLAMAMAK DA DOĞRU DEĞİLDİR. ÇÖLÜN GÜÇSÜZLÜĞÜNDEN O GÜCÜ ORTAYA ÇIKARTMASINI İNCELEYİN, PKK İLE EPEY BENZER YANLARI OLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ. PEYGAMBER GİBİ KONUŞMAK, PEYGAMBER GİBİ HİTAP ETMEK, NAZARIMDA ÇOK DEĞERLİDİR. KALDI Kİ PEYGAMBER'CE OLMAK NİYE KÖTÜ OLSUN?" 
    ALEVİLERİ İSE KENDİLERİNDEN OLAN VE OLMAYAN DİYE İKİYE AYIRIR VE KENDİNDEN OLANLARI KÜRT ALEVİLİĞİ-KIZILBAŞLIK OLARAK ADLANDAN PKK'NIN AYNI ZAMANDA BİR DE İMAMLAR ORDUSU BULUNMAKTADIR. RESMİ ADI KÜRDİSTAN DİNDARLAR BİRLİĞİ OLAN ÖRGÜTÜN BAŞKANLIĞINI ABDURRAHMAN DÜRRE BULUNUYOR...
     KISACA ATEİST OLAN YÖNETİM KADEMESİ, HALK NAZARINDA İSLAM'A KARŞI OLMAKLA HEDEFE VARAMAYACAKLARINI ANLAYINCA, KENDİ İNANÇSIZLIKLARINI PERDELEYEREK, İSLAMÎ İÇERİĞİ OLAN MESAJLAR VERMEYE BAŞLARLAR.

 

 


 

 

                                                                  Saygı değer mümin kardeşlerim

 "İngiliz İmparatorluğu İslam ümmetini parçalamak için ulus devletçiliği, onun başat ideolojisi milliyetçiliği çok bilinçli olarak İslam ümmetinin bağrına, beynine ve rahmine yerleştirmiştir. Son 200 yıllık tarih bir nevi İslam'ın mekanlarında ve halklarında İslam'ın bütün değerlerini neredeyse onulmaz bir biçimde tahrip etmiştir. İslam gerçekten din adına söylenebilecek en son evrenselliği temsil etmektedir. Hem dili hem de felsefesi sayesinde önemli bir evrensellik kazanmıştır.İslam'ın kendisini dini laik bağlamına sıkıştırmakta bence yanlıştır. İslam’daki yaşam bütünlüğünü bozmaktır.Eğer illa genel bir güncel İslami tanımlama da bulunma gereği varsa bunu kültürel İslam olarak belirlemek kanımca herkesi içermesi nedeniyle doğruya daha yakındır. Kültürel İslam'la kast edilen hem gerçekleşmiş hem de anlamını sürdüren İslam toplumu olmaktadır. Unutmamalıyız ki İslam doğduğunda şekli şartlar ibadet biçimleri bugün yüklenmeye çalışılan katı anlamlardan bir hayli uzaktır. İlk söz “OKU” idi. Yani anlamla ilgiliydi. Esas olanda budur. Bu husus rahatlıkla günümüz içinde geçerlidir. Günümüz için İslam'ın anlamı dolayısıyla tanımı tarihi toplumsal bir gerçeklik olan İslam toplumlarında adil demokratik özgür kriterleri geçerli kılma ve bunun için cihadi ekber ve cihadı şurayı yani sürekli eleştirel ve özeleştirel yaşamaktır. Diğer bir deyişle nefis ile mücadeleyi dıştan gelen şer güçlerine karşı daimi kılmaktır.
Çağdaş bir Hüseyni, çağdaş bir Selahadini hareketin sentezi olmak, en önemli mutluluk, dolayısıyla iman kaynağımdır. Hepinizi paylaşmaya, iradeleşmeye, eyleme çağırıyorum. Toplumsal esinin adil, özgür adı olan Allah’ın birliğine davetle birlikte güven olmanızı diliyor ve kongrenizi tekrardan selamlıyorum."   İmralı F Tipi Cezaevi / Abdullah Öcalan

 

 

 

                                                              

 

 

                              
     Dindar kürtler, ateist kürtlere artık ‘dur’ demeli!

 

Ateist kürtlerin, Müslüman kürtler üzerinden oynadıkları oyunları bir süredir üzüntü ile izliyorum. Konuya eğilmek istiyorum.. Ama dindar kürt vatandaşlarımızı kırmak da istemiyorum.
İstemiyorum da, olay artık dayanılmaz noktaya geldi.
Resmen bir aldatmaca sergileniyor.
Dindar kürtler, resmen istismar ediliyorlar.

“Sivil itaatsizlik” adı altında, cami yerine, sokaklarda Cuma Namazı kılıyorlar.
Dün de birçok ilimizde, Cuma namazlarını, kürt kardeşlerimiz cami yerine, sokaklarda kılmışlar..
Farklı bir cemaat kurmuşlar.. Diğer Müslümanlardan ayrı olarak, aynı saatlerde ama, ayrı yerlerde namaza durmuşlar..
Böyle bir tabloda, “Ey Müslümanlar, sokakta kılınan namaz, caiz değildir” diyecek değilim.
“Ey inananlar; camideki imamın arkasında namaz kılmamak, fitne çıkartmaktır. Bunu yapanlar dinden çıkar” diyecek değilim.
“Ey mü’minler; Diyanet’in atadığı imama isyan etmek, dine isyan etmektir” de demeyeceğim.
Ama lütfen..
Üç tane ateist adamın talebiyle, sokakta namaz kılmanın da anlamını, dindar kürtler izah etmeliler artık..
Dindar kürtler bu kararı verdiyseler, başımın üstünde yerleri var.
“Şöyle olsaydı, daha iyi olmaz mıydı?” diyebilirim.
“Şu şu hususlara dikkat etseydiniz, dini açıdan da sakıncaları gidermiş olmaz mıydınız” diyebilirdim..
Ama terörist Apo ve onun uşağı üç tane ateistin talimatı ile bu uygulama yapılıyor ise, benim dindar kürt kardeşlerimin onlara demeleri gerekmez miydi: “Önce siz namaza başlamalısınız. Sizler kendiniz evde/sokakta/camide; nerede isterseniz orada, namaz kılmaya başlayın bakalım.. Başlayın da; sonra bize namazı nerede kılacağımızı söyleyin!”
Kendileri namaz kılmıyorlar. Nasıl namaz kılınacağını bile bilmiyorlar.. Hatta namaz kılanlara, kemalist zorbaların baktıkları gözle küçümseyerek bakıyorlar..
Ama kürtleri istismar etmek sözkonusu olunca, “dindar kürtlerin ibadeti”ni bile kullanıyorlar..
Söyleyin kürt kardeşler, sizden “ayrı yerlerde namaz kılmanızı isteyen, Cuma namazı için camiye gitmeyip, sokakta Cuma namazını ayrı olarak kılmanızı isteyen”, o üst yönetimden kaç kişi sizlerle birlikte saf tuttu?
Bir tane var mı sizinle yanyana durup, yaradana el açan?
Bir tane var mı, sizinle aynı toprağa secde eden?
Bir tane var mı, sizinle birlikte tekbir getiren?
Sizin inandığınız gibi inanan, sizin yaşadığınız gibi yaşayan yoksa, niye onların talimatlarına uyuyorsunuz?
Aynı ekibin, kürtlerden oy almak üzere gösterdikleri milletvekili adaylarına bakın..

Aynen, solomon taktiği..
Hani Adalet Partisi yapıyormuş ya..
Adayların % 90’ı laikçi, kemalist.. İçlerine üç-dört tane de, namaz kılan aday koyuyor..
Aynı taktik, BDP’nin destekleyeceği milletvekili adaylarında da uygulanmış.
Kürt vatandaşlarımızın çok büyük çoğunluğu dindar insanlar.
Ama onlardan oy almak üzere milletvekili adayı gösterilenler, ikisi dışında, laikçi zorbalarla aynı kafadan..
İki tane dindar aday gösterilerek, sus payı verilmiş..

Gerisi yine kendi kafalarından..
Sürekli itiraz edilen, laikçi kemalistlerden, Türkçü ırkçılardan ne farkı var ki, BDP’li laikçilerin..
Al birini, vur ötekine..
Biri buradan çekiyor, MHP’ye oy devşiriyor..
MHP kim?
Başörtülüleri (Türk veya Kürt ayrımı yapmadan) fişleyen Emekli General Engin Alan’ı aday gösteren bir parti!
Diğeri o taraftan çekiyor, terörist Apo’ya biat etmiş adamlara oy devşiriyor..
Apo kim?
Ateist marksistin teki..

Sanki ateist marksistlere kalmış, kürt kardeşlerimizin haklarını takip etmek..
Kürt kardeşlerimiz yıllardır istismar ediliyorlardı ama.. Son günlerdeki ibadet üzerinden yapılan istismarda, gerçek tüm netliği ile ortaya çıktı..
Kürt kardeşlerimiz, kendilerinden istenilenleri yapmadan önce, o talimatları verenlerin, namazda nerede durduklarına bir baksınlar. Kenarda seyir mi ediyorlar, kendileri ile saf mı tutuyorlar?
(
Ali Karahasanoğlu - Yeni Akit, 2011-04-23)

 

 
                                                           MESİH SİYASETİ PKK'YI NASIL ETKİLİYOR
  
  Bölücü terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın Manksizm'i bırakıp, Mesihçi ve Zerdüştçü çizgiye kayma siyasetinin PKK teröristleri üzerindeki etkisi hangi seviyede...Abdullah Öcalan yakalandıktan sonra klasik Marksist söylemden giderek uzaklaşmakta ve teorilerini dinsel motiflerle süslemektedir. Bu yazıda bunun bazı göstergelerini ele alacağız.Öcalan’ın İmralı’da olması medyatik faaliyetlerini engellemediği gibi yeni teoriler geliştirmesine de engel olmamaktadır. “Öyküm Hz. İsa’nın öyküsüdür” diyor İmralı sakini kendisini Çağdaş İsa Mesih olarak tanımlıyor:

“Davamın aydınlatılmasında Avrupa uygarlığının temel etkenlerinden biri olan Hz. İsa’nın çarmıha gerilme öyküsünün doğru çözümlenmesi önemli rol oynayacaktır. Burada öykünün biçimsel gelişiminden çok özü bizi ilgilendirir. Başta İncil olmak üzere konuyla ilgili metinler derinliğine sosyolojik olarak incelendiğinde, Hz. İsa’da simgeleştirilen kült ve kültürün dönemin hızla gelişen sosyal ayrışmasına dayandığı genel kabul gören bir görüştür. Bir yanda bölgede hızla gelişen Roma İmparatorluğu etrafında birleşen geleneksel aristokratik ve bürokratik güçler, diğer yanda tüm halklardan ve kültürlerden sayıları aynı hızla çoğalan yoksullar dünyası. (…) Hz. İsa’nın öyküsünden tam iki bin yıl geçtikten sonra, onun mekânına ve kültürüne yakın bir yerden, benzer bir sürecin içine düşenlerden biri de benim. Bu sefer Roma yerine ABD, Batı uygarlığının imparatorluk gücüdür. Roma Batı uygarlığının doğurucu gücü iken, ABD bitirici gücü olmaya daha yakındır. Ortadoğu’da o da tıpkı Roma gibi hızla yayılmak durumundadır. İşbirlikçilere sıkı ihtiyacı vardır. Ortadoğu toplumu zenginler ve yoksullar olarak hızlı bir ayrışmayı daha yaşamaktadır. Zenginlerin işbirlikçi partileri yanında yoksulların da birçok partisi türemiştir. Bu sefer bölgenin en yoksul halkı Kürtlerdir. Katmerli bir baskıya uğramaktadır. Öykünmeden hoşlandığım için belirtmiyorum. Ama doğuş, oluşum tarzım, sistemin içine giriş, muhaliflik ve yakalanış tarzım Hz. İsa öyküsüne öz ve biçim olarak yakın durmaktadır. Ortadoğu’nun en yoksullarını taban olarak aldığım bilinmektedir. Yeni ideolojik, zihniyet arayışı belirgindir.”[2]

    Öcalan neyi ne zaman yayınlayacağı konusunda ayrıntılara bile dikkat ediyor. Kendisini çağdaş bir mesih olarak ilan ettiği “Öyküm Hz. İsa’nın öyküsüdür” başlıklı yazısını 10 ya da 12 Eylül değil de 11 Eylül’de yayımlanmış. Bunu Amerika başta olmak üzereye Batı’ya verilmiş bir 11 Eylül mesajı olduğu muhakkak.Konuyla ilgili kimi ayrıntılar da Öcalan’ın yine İmralı’da geliştirdiği “Ulusal Dirilişten Demokratik Kurtuluş Sürecine Apocu Hareketin Dönüşüm Bildirgesi”nde buluyoruz. Şöyle yazıyor İmralı sakini:

“Her taşın altında bir yılan ve akrep vardır. Buna rağmen, adeta çağdaş bir Mesih İsa hareketine girişilmekten çekinilmiyecekti. Benzerlik gerçekten çarpıcıdır. İsa döneminin Esseniler Hareketiyle Emekçiler Hareketi yakın özellikler taşımaktadır. Vaftizci Yahya ile sosyalist propagandacılar da çok benzerdir. İşin daha da ilginç yanı, PKK’nin oluşumunun da başlangıç grubu on iki kişi civarındadır. Muhtemelen saflarında bir ya da iki muhbiri de vardır.”

      Peki, İmralı sakinin aklına Mesih olma fikrini kim koydu? Bu sorunun cevabının ipuçlarını Özgür Politika Gazetesi’nde buluyoruz:

“Hollanda’nın Alkmar kentinde bulunan Protestan Kilisesi’nde düzenlenen ayinde, Rahip Drs. D. T. Jans, Öcalan’ın çıkışının, İsa’nın çıkışıyla benzer özellikler taşıdığını ve İsa’nın temel özelliklerinin adalet, barış olduğunu ve Öcalan şahsında da çağımızda bu kavramların somut bir ifadesini bulduğunu belirtti.”[3] 
Misyonerlerimiz yine yapacağını yapıyor ve bir teröristbaşından Mesih çıkarabiliyor. Karl Marks, “din, afyondur” diye söylenedursun, Reel-sosyalist Apo artık Mesih rolünde, yeni bir senaryonun peşinde. Bu durumu Hasan Mezarcı’nın kendisini Mesih ilan etmesiyle karşılaştırmak yanlış olur.[4] Öcalan’ın bu tutumunu Kürtlere yönelik Hıristiyanlaştırma operasyonunun bir parçası olarak görmek gerekir.Peki, Öcalan’ın kendisini Mesih ilan edişini sadece politik bir mesaj olarak okumak mümkün değil mi? Öcalan’ın Mesihlik iddiası Ayrılıkçı Kürtçü çevreler üzerinde yankı buluyor muydu? Öcalan’ın Mesih olduğu söylemi PKK sempatizanı yayın organlarında da işlenmektedir. Örneğin İnci Jann RojÖcalan’ın Mesihliğini işleyen isimlerden.[5] İnci Roj sıradan bir isim değil; Öcalan’ın en beğendiği köşe yazarı. İnci Roj, Alman yurttaşı ve tam adı, İnci Zeynep Graf. Öcalan’ın bir yandan Hıristiyanlığa yakın olduğuna dair mesajlar verirken öbür yandan İslâm’ı “Arap Tüccarların İdeolojisi” olarak tanımlaması dikkate değer. Şöyle yazıyor Öcalan:

“İslamiyet’in en doğru bilimsel tanımlanmasını bu çerçevede yapmak Büyük önem taşımaktadır. Kendi başına dini dogmalar halinde İslam’ı izah etmeye çalışmak, gerçeği daha çok perdelemek ve karanlığa gömmek anlamına gelecektir. Feodal egemenlik, ezici üstünlüğü sayesinde İslamiyet’in bu dini dogmatik izahını tanrının değişmez kelamıymış gibi sunup, tüm Ortadoğu halkları üzerinde yüzyıllarca süren mutlak bir zihni ve ahlaki egemenlik kurar. İslamiyet, Arap yarımadasındaki geleneksel tüccar sınıfın üçüncü büyük çıkışıdır. Mısır, Mezopotamya, Yemen ve Habeşistan arasındaki ticaretle büyüyen Arap kabilelerinin birlik ve siyasi güç olma ihtiyacını karşılar. Semitik kökenli son uygarlık hamlesidir. Daha çok geriye kalan uygarlığa bağlanmamış tüm çöl Araplarını, İslamiyet adı altında bir araya toplayıp feodal uygarlık gücü haline getirir. Objektif olarak kavmiyeti güçlendirir. Kabile anlayışını aşan birlik fikri İslamiyet’te çok güçlüdür. Bu nedenle ortaçağda dağınık ve birlik ruhundan uzak yaşayan kabile ve aşiretler daha yakın kavimsel bağlar içine girerler. Kavim, ortaçağa özgü bir feodal kategoridir; etnisite ile ulus arasında bir konumu işgal eder. Toprağa ve ticarete daha çok bağlanma, kavimsel birliğin maddi zeminini güçlendirir. Feodal toprak soylularıyla kentlerin tüccarları, bu kavimsel ortamda daha güçlü iktidar sahipleri haline gelirler. Emevilerin Arap kavmiyetçiliğini geliştirmeleri bu maddi nedenden ötürüdür.” (Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, AİHM Savunmaları, 2001, Mezopotamya Yayınları, Cilt: II, s. 75)

   İslâm karşıtlığının bir yansıması olarak ÖcalanKürt Aleviliğini, Kürtlerin İslâm’a direnişi olarak görüyor ve özde İslâm olmadığını ileri sürüyor. [6] Şöyle yazıyor Öcalan:

“Buna karşılık, aşiretlerin yoksul alt kesimi ve dağlık alanlarda yaşayanları direnişçiliklerini korumuşlar; bazı alanlarda lafta İslamiyet’i kabul edip kendi öz inanç ve yaşamlarını korumakta kararlı davranmışlardır. Bu temelde davranan kesim, daha çok Kürt Aleviliği biçiminde tamamen yerelleşmiş; kendi yaşam koşullarına uyarlanmış bir İslamlığı sınırlı olarak kabul etmiştir. Bunu da zorla değil, Ehlibeyt’e yapılan büyük haksızlıklar sonucu bir vefa borcu olarak yapmışlardır. Kürt Aleviliği İslamiyet’le ilgisi en az olan bir yaklaşımdır. Öyle ki, mezhep bile sayılamaz. Kürt Aleviliği İslam’ın kendi yaşamlarını zenginleştiren bazı öğeleri alıp kültürel zenginlik olarak işlemiş; katı dini dogmalara ilgi göstermemiştir. Bu yönüyle denilebilir ki, Sünni İslam’ın gerici etnik ve kavimsel özellikleriyle çelişen yönlerini reddetmede ve olumlu bazı özelliklerini özümsemede en olumlu tavrı sergilemiştir. Aleviliğin bu yaklaşımını çağdaşlaştırıp bilimsel bir yoruma kavuşturmakla, aydınlanmada önemli bir rol oynayabilir.”  (Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, II/79)

   PKK bu çerçevede Almanya’da, merkezi Köln’de bulunan “Kürt Alevileri Federasyonu” bu sürecin bir ürünüdür.[7] Söz konusu örgüt, PKK’nın bir yan kuruluşu olduğunu açıkça ifade etmektedir.Bu durum Öcalan’ın Maksist/Sosyalist bir temele dayanmasıyla değil aynı zamanda İslâmi duyarlıklı Kürtlerin PKK’ya karşı durmasıyla yakından ilişkilidir. PKK ekseninde başat çizgi ateizm olmakla birlikte Zerdüştlük de önemli bir hale getirilmiştir. Bazı Kürtçü yazarlar Zerdüştlüğü Kürtlerin eski dini olarak göstermeye çalışmaktadır. Öcalan bu çerçevede Kürtlerle İslâm arasındaki bağları baltalamak için Zerdüşt kartını da kullanmaktadır. Şöyle yazıyor Öcalan:

“Zerdüştlük, İslam’a karşı Kürtlerin en kararlı direnişçi kesimini temsil etmektedir. Bu direniş sanıldığından daha fazla çözümlenmeyi gerektirmektedir. İslam ideolojisinin yoğun saldırısı, politik ve ekonomik baskısı ve ambargosu nedeniyle, gerçekliğini doğru bir biçimde ifade etme gücüne kavuşamamıştır. Bu yönüyle Aleviliğe benzemektedir. Fakat günümüze kadar varlığını sürdürebilmeleri, çok zorlu bir yaşamdan geçtiklerini göstermekte ve direnişlerini anlamlı kılmaktadır. Kürtlerde İslamiyet karşısında yaşanan bu üç tür deneyim, ulusal birliğin gelişmemesinde önemli bir etken teşkil etmiştir.”(   Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, II/80)

   Peki, Öcalan’ın mesihçi ve zerdüştçü çizgisinin PKK’ya herhangi bir yansıması var mıdır? PKK militanları arasında yapılan bir ankette en çok sevilen dinsel önder olarak Zerdüşt’ün % 34, Hz. İsa’nın % 34, Hz. Muhammed’in ise % 10 çıkması,[8] Öcalan’ın belirlediği yeni konseptin tabana yayılmakta olduğunu göstermektedir. Buradaki İsa’nın Orijinal İsa değil de Mevcut Hıristiyanlık’taki İsa olduğunu da not etmek gerek.[9] Bu anketin sonuçlarını din olarak Hıristiyanlığa duyulan özel yakınlığın bir göstergesi olarak okumak mümkündür.
 

  [1] Bu makale, aşağıdaki çalışmalarımız referans alınarak hazırlanmıştır: Ali Rıza Bayzan, Misyoner Örgütlerin Kürt ve Alevi Operasyonu, İstanbul-2008, IQ Kültür Sanat Yayıncılık; Ali Rıza Bayzan, Türkiye’de Amerikan Misyonerleri, Ankara-2006, Bilgi Yayınevi [2] Bkz., Öyküm Hz İsa’nın Öyküsüdür, 11 Eylül 2004 Özgür Politika  [3] 27 Aralık 2002 Özgür Politika  [4] Hasan Mezarcı, Almanya’da Hürriyet’e özel bir röportaj verdi. Allah bana en şerefli unvanı vererek bana ‘‘Mesih’’ dedi. Şu anda tarih yazılıyor. Gördüğünüz gibi Türkiye gündemine gökten düşer gibi düştüm. Hıristiyanlık Kudüs’te çıktı, İstanbul’da güç oluşturdu ve yeryüzüne hákim oldu. Müslümanlık Mekke’de çıktı ve o da İstanbul’da güç oldu. Mesih’in de İstanbul’da çıkması çok tabiidir, çünkü İstanbul, Müslüman ve Hıristiyanın tarihi başşehridir. Hürriyet 25 Kasım 2000 [5] Bkz., İnci Jann Roj, Öcalan’ın Mesih Gerçekliği başlıklı yazı dizisi, 27 Nisan 2003 Özgür Politika  [6]Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, AİHM Savunmaları, Köln-2001, Cilt II, s. 74-79 [7] Bir misyoner örgüt bu durumu şöyle ifade ediyor: “Ayrılıkçı Kürt PKK örgütüne yakınlık duyan Aleviler, Türkiye’de örgütlenmekten zorunlu olarak feragat etmiş, Almanya’da, merkezi Köln’de bulunan "Kürt Alevileri Federasyonu" adı altında örgütlenmişlerdir.” Uluslararası Katolik Misyonu İnsan Hakları Uzmanlık Birimi, Dr. Otmar Oehring (Derleyen), Türkiye’de insan haklarının durumu - laiklik = din özgürlüğü mü? Çeviri: Recai Hallaç, 2004, s. 40  [8] Anketin ilk kaynağı PKK sempatizanı olan Özgür Gündem gazetesindir. Anketi aktaran 31.01.2006 [9] İki İsa arasındaki fark için bkz., Kutluhan Bilgeşah, Murat Hakan Yıldırım, İsa Tanrı Değildir/Hıristiyanlığın Serüveni, IQ Kültür Sanat Yayıncılık     (Haber 7: 20 Mayıs 2008 -  Ali Rıza Bayzan)


                                                                                              
                            

 

      

 

                           

 

                    

 

 

           

                                   
                                                     

 

 


                        
                                                           
             ATEİST , AYRILIKÇI , PIYON PKK VE BATI !

 

                                                   
 


                                                                     PKK, KUCAKTAN KUCAĞA ...!
                                                                   Yunan istihbaratının has adamı Apo!
Savaş Kalenderidis, Yunan istihbaratının önde gelen ajanlarından biriydi. Rütbesi binbaşıydı. Öcalan ve PKK’yla iç içe geçen süreyi “Öcalan’ın Teslimi: Hakikatın  Zamanı” adlı kitabında ayrıntılarıyla anlattı. Öcalan’ı ilk kez 9 Ekim 1998’de Atina Havaalanı’nda karşıladı: “Suriye PKK reisine emretmiş; hemen Suriye’yi terk etmesini istemişti. PKK’nın Avrupa’daki temsilcileri harıl harıl reislerine yer arıyordu.” Yunanlı bir milletvekili apar topar Almanya’ya gitti. PKK temsilcileriyle (!) görüştü. “PKK’nın kayıtsız şartsız Yunanistan’ın Türkiye politikalarını desteklemesi ve Türkiye aleyhine yapacağı eylemlerde Yunan istihbaratının emirleri doğrultusunda hareket etmesi karşılığında” Atina Apo’ya kucak açmayı kabul etti. Milletvekili daha sonra Şam’a gitti. Esad’ın adamlarıyla konuştu ve Apo Atina’nın yolunu tuttu. Söylentiye göre ABD devreye girmiş Yunanistan ve Güney Afrika’dan Apo’nun Kenya’ya götürülmesini istemiş. Kenya’da CIA cirit atıyor; yüzlerce ajanı var.

Kalenderidis, “ABD, Apo’yu orada Türk ajanlara teslim edecekmiş. Bunu açıkça Atina’ya söylemişler”...  Kitapta PKK'yı kucağa oturtan başka ülke adları da geçiyor:  Suriyeli, Rusya, İtalya, Hollanda, Kenya... (Aziz ÜSTEL; Star;23.04.2016)

 

                   


        

 

 ACABA NEDEN ... !?

AB  Maşası PKK
 

    

 

ABD Ortadoğu temsilcisi Brett McGurk ve ona plaket veren PKK'lı ve PDY'li Polat Can! - 3 Şubat 2016 -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   


 

 

PYD - YUNAN ASILLI İNGİLİZ- Şehid  (!) Namirin-  ŞEHİTLER (!) ÖLMEZ


 
Bİ iRAN KALMIŞTI (!) OTURULMADIK KUCAK....!

 

 

 

                             

   


  

 
 

 

 

 

 

 

           


 

  

 


 

 

 

 

 

                                                                        Bismillah!

                               

 

                                                                      Şimdi neler olabilir? 1

 "Kürt sorununun iç dinamikleri ve uluslararası ilişkilerde nasıl kullanıldığı doğru dürüst incelenmelidir. Amaç Türkiye'nin belli bir kıvamda tutulmasıdır. Avrupa Ortadoğu’ya girmek için Kürtleri araç olarak kullanmak istemiş ve bu nedenle içlerinde örgütlenmiştir. Bunlar sadece Türkiye’deki Kürtler değil bölgedeki tüm Kürtler’dir. Başlangıçta Kürtler Irak’ta toplanmak istenmiş ve Avrupa’nın bu ülkeyi kontrol etmesi istenmiştir. Ancak bölgeye iki defa ABD müdahalesi bu projeyi geçersiz kılmıştır.

 Şimdi başta Çin, ikinci planda Avrupa olmak üzere yeni bir proje uygulanmaktadır. Buna göre Kuzey Irak’taki Kürtler, Suriye’deki Kürtler’le birleşecek ve kontrolü İran yapacaktır. Türkiye’deki Kürtler de onlara katılmaya teşvik edilecektir. Ancak Öcalan’ın Kürtler için Türkiye’den daha iyi bir devlet düşünmediği, zaten başından beri bunları Türkiye etrafında toparlamayı düşündüğü son mektuptan anlaşılmaktadır. Çin'i Rusya'da desteklemektedir. " ( Mahir Kaynak: Star, 23.03.2013)

                    Sürece destek                             

 "Barış adına, huzur adına, istikrar içinde kalkınma adına, Türkiye’nin küresel bir güç olması hatırına, çözüm sürecine destek verenlerden biriyim. Fakat siyasi Kürt hareketinin yöneticilerinin net olması gerekiyor. Terörle elde edemediklerini- belki de kendilerine teminat veren uluslararası aktörlerin lafına bakıp- yeni bir dönemde başka bir yoldan elde etme hesabı yapıyorlarsa, girdikleri yol, tıpkı terör yolu gibi başka bir çıkmaz sokaktır. irbirinin konumuna saygılı, birbirine güvenen insanların yaşadığı bir ülkeyi ancak birlikte inşa edebiliriz. Birbirimize yaslanırsak olur bu. Başkalarına yaslananlar, ancak başkalarının hesabı adına bir şey ifade eder" ( H. Gülerce:  26 Nisan 2013)

Şimdi neler olabilir? 2

İsrail  Obama ilk dönem İsrail'e gitmedi. Ama ikinci dönem gitti! Türk basını "Gördünüz mü, Amerika İsrail'den vazgeçmez" naraları attı! Oysa Obama "Türkiye olmadan yol alamam. Ya özür dileyin ya da kaderinize razı olun" dedi. Uyardı! Eğer ABD Başkanı İsrail'e "özür" baskısı yapıyorsa bu İsrail'in önemini değil Türkiye'nin vazgeçilmezliğini ifade eder! 
Türkiye ile İsrail dost mu olacak? Elbette hayır! İngilizler "Devletlerin dostu olmaz, çıkarı olur" der. Bunu uygulayan büyük devlet olur! İki ülke şirketleri yakınlaşacak, devlet düzeyindeki ilişkiler sıfıra yakın bir konuma gelecek. 
 Ankara için bölgede hiç mi tehlike yok? Olmaz mı! Avrupa artık Irak'ı tek parçada tutamayacağını gördü. Kerkük ve Bağdat'ta bombalar patlamaya başladı! Orada çıkacak kıvılcım bölgeyi MEZHEP savaşına götürür! 
 Eee? Şimdi Avrupalı istihbarat güçleri bölgeyi kaşıyor ama en büyük fitili de İstanbul'da hazırlıyor! 
 Nasıl? Irak'ta Sünni-Şii çatışmasını öngördükleri için Türkiye içindeki Aleviler'i hedef haline getirip içeriyi karıştıracaklar! Yani PKK olmazsa Aleviler var! Adamları izliyoruz!  PKK'ın üst düzey isimlerinden bazıları "nasıl provokasyon yaparız" diye kıvranıyor! Asker tedbirli olduğu için işleri şimdilik zor! Ama deneyecekler. Bazılarının çocukları Avrupa'da devlet bursuyla okuyor! Çocukları rehin yani! Duramazlar! Ama sonuç alırlar mı?  Zor...
 Ekonomik operasyona kalkışan var mı hala? Var elbette! (Boğaz'daki bir yalıyı işaretle gösterip "sahibi hiç rahat durmuyor" diyor) Takip edildiklerini bilmiyorlar mı? Bilseler de bağlı oldukları merkez Ankara değil ki! Görevleri o! Hatta geçtiğimiz günlerde bir yabancı istihbaratçı "Sizden nefret ediyoruz ama diş geçiremiyoruz artık" dedi. Ben de "Yakında biz size diş geçireceğiz, bekleyin!" cevabı verdim.. IMF geldiğinde ülke kaybedip onlar kazanıyordu! Yani içerideki zenginler vasıtasıyla para yine onlara gidiyordu! "İT'le yatan BİT'le kalkar!" sözü bizim için tarih oldu! Şimdi para da, ordu da, güç de bizde... Sıkıntıları bu! Peki MİT? Geçtiğimiz hafta bir Amerikalı gelip "MİT'in bölgede her yere bu kadar hızlı indiğini rüyamda görsem inanmazdım" dedi! Durumumuz bu! Her yerdeyiz! Şimdi yaptığımız işleri sıralamaya kalksam DİZİ yapmak zorunda kalırsın! Seni düşündüğüm için şunu söylemek istiyorum: İçeride 324 önemli kişi gözlem altında! İçinde yok yok! Dışarıda ise çok! Rota bölge, hedef her yer! Parola bu!   ( Ergün Diler , Takvim 08 Mayıs 2013 )

 

 

 

                                                      YENİ PİYONLAR: ASALA, DHKP-C, MLKP...
 

       NOT: terörle yaşamaya alış ey halkım! Gavur boş durmaz,... Müslüman da üzerine düşeni yapmalı, 'Bir olmalı!'

 

                         

 

                                      

 

                                 20.3.2013

 

                    

                           

 

                                                   

 

 

 

                                                                     BİR MAİL :(
  "Pis ve irkci türk p..leri! Kürdistan size mezar olacak. Kahr olsun fehtulahcilar ve pis türkler.Kürdistanda katliamin sözcülerisiniz. Diyanet isleri türkirkciligini savunuyor. Sizlerde Kurdîstanda pis pan türkcülügü savunuyorsunuz. Sizin islamla alakaniz ne pis saman türleri Yasasin islam kahrolsun irkcilik ve pantürkizim."    
   EY OKUMADAN İFTİRA ATAN- PİS DİLİ İLE SALDIRAN , OKUDUĞUNU  İSE ANLAMAKTAN ACİZ GERİ ZEKALI!
   BİZ IRKÇI DEĞİL, BİZZAT IRKÇILARCA HAKARETE UĞRAYAN ÜMMETÇİLERİZ! - MESELA TIKLAYINIZ!- ASLA PİS DEĞİLİZ- MANEVİ OLARAK AHLAKA ÖNEM VERİR, ABDEST- GUSÜL- HADES-NECASETTEN TAHARET... İLE MADDİ TEMİZLİĞİMİZE DE ÖNEM VERİRİZ!
  P.C  KONUSUNA GELİNCE, -  ANAN EMİNİM Kİ TEMİZ BİRİDİR -  AMA SONRADAN SENDE BİR PİSLİK OLUŞMUŞ...O  KONUYU   GECİYORUZ!
  KÜRDİSTANI MEZARLIĞA ÇEVİREN SENİN GİBİ GERİ ZEKALILARDIR!
  KAHROLACAK OLANLARDA  NE  TEMIZ TÜRK VE KÜRT KARDEŞLİĞİ NE DE DOLAYISI İLE DE FETULLAHÇILAR OLACAKTIR! KURDİSTANI KAN GÖLÜNE ÇEVİREN ZİHNİYET PKK GİBİ ATEİST- DARWİNİST ALLAH'SIZLARDIR! - Ek: SON APO'NUN FETULLAH HOCA'YA YALAKALIKLARINDAN SONRA BANA BI MAIL DAHA ATMANI ISTERDIM 
(Ocak 2011) -
  NE OLDU, DİYANET LEŞLERİNİZE CENAZE OLMAZ DEYİNCE IRKÇI MI OLDULAR !
  BİZ TÜM DÜNYADA ÜMMETÇİLİĞİ SAVUNURUZ ASLA IRKÇI DEĞİLİZ. ' TÜRK KÜRK KARDEŞTİR ' BİZİM ASLİ SLOGANIMIZDIR! BİZDE İNANANLAR KARDEŞTİR - SİTE BUNLARLA DOLU, AMA OKUMADIN Kİ...! -
  BİZ ŞAMAN TÜRKLERİ İLE FİKRİ  SAHADA BİZZAT MÜCADELE EDERKEN BİZE SAMANİST  DİYEN ZAVALLI YARATIK! YAŞASIN İSLAM DERKEN ATEİST-KOMÜNİST PKK'YI SAVUNUP, KAHROLSUN IRKÇILIK DERKEN IRKÇI FAŞİST - VE DİNSİZ-  KÜRTÇÜLÜĞÜ SAVUNAN PANKÜRTİSTLERDEN Mİ AKIL ALACAĞIZ BEHEY AKILSIZ...! VAR GİT KİNİN İLE GEBER !
 NOT: BU TÜR YAZILARA ASLA CEVAP VERMEYİZ AMA  SAFTİRİK CAHİLİKTE  (...!) BİR YERE KADAR!


                                               GÜNEYDOĞU'NUN RUH HALİNİ ANLATAN BİR MAİL
   Ben bir kürt olarak yazdıklarını taktir ettim Allah sizden razı olsun. PKK kürtler ve tüm dünya için büyük bir tehlike . elimden geldikçe tüm akrabalarımı bdp ve pkk cehennem odunlarında uzak tutmaya çalıştım . Pkk çıkış zamanlarında bize zülm etti , Biz i....'ın ... beldesinde (bu belde ...  arasında sadece a... daginin uzana tepeleri var) yaşayan bir aşiretiz söyleyeceklerimi aîle buyuklerimiz soyluyor , hepside doğrudur emin olabilirsin .o zamanlar I.... tarafı asker bakımından zayıftı PKK kol geziyordu a.... dağında ermenistanda pkklılar geliyorlardı , PKK ' bazı grublar her gün köyü silah zoruyla topluyorlar meydana onları devlet aleyhine kışkırtıyordu , köy halkını korkutuyorlardı bu nedenle kimse birşey diyemiyordu sadece dediklerini yapıyorlardı . Bu zorla köyü toplamalar yaşlısıyla küçüğüyle herkese yapmalar her gün oluyordu aşiretimizin İleri gelenleri Mele(hoca) Orhan bu gidişata dayanamayıp pkk 'llı komutana tokat atıyor ve onlara günah değilmi bu yaşlı insanları bu güneşte toplamışsın kaç saattir bırakmıyorsunuz diye kızdı . Pkk komutan herkesin önünde yaşlı Melle orhan'dan tokatı yemesi kendinde öfke oldu o an saldırmaya çalıştı diğer pkklılar engel oldu araya girdiler olay oyle bitti sonra aradan bir hafta geçti , (köyden bazı kişilerde pkklı grublarla beraber) sonra üç kişi köye geliyor melle orhanı aradılar ve ona Pkk komutanın seninle konuşmak için ağrı dağının yüksek yerlerine çağırıyor dediler .(üç pkk lı arasında biride köyden biri) Melle orhan olayı anladı bunlar kendisini öldüreceğini iyi biliyor ama yinede mele orhan gitti . gidiş o gidiş . üç pkk arasındaki köye mensup olan kişi olayı askerler i...'da operasyonlar yaparken pkk a... dağında ermenistana çekilirken köye ait olan kişi onlarla beraber gitmiyor köyde saklanıyor , karmaşalar bittikten sonra bir zamanlar pkk beraber olan ve mele orhanın ölümüne şahit olan kişi mele orhanın ailesinin evine geliyor ve onlara mele orhanı dağda öldürdüklerini söyledi olaydaki konuşma aynen böyle  :
  Pkk komutan : Tû kîyî te min nav gunde rezîl kir he ,,( sen kim oluyonda beni koy ahaline rezil ediyon )
Mele Orhan : Tû bêheqî , tû millet ber davê kom kirîye , bin davê çima millet diheli ( sen haksizsin , sen milleti kavurucu guneşte neden bekletiryorsun topluyor)
PKK komutan : ji tera maye ez  çidikim , ezê te bikojîm min sond xarîye( sana mi kalmiş benim ne yaptigim , seni oldurecegim yemin ettim)
Mele orhan : dibe tû min bikojî ji wiyaj bîr neke mirana min set orhana ê bîne pêşîya we ( belki beni oldureceksin ama bunuda unutma mirina yuzlerce orhan onune çikacaktir) 
 Derken mele orhani orda keleşle olduruyorlar .Anlayacagin pkk bunu bize yapti daha çok şeylerde var k...'in  k...  koyundede boyle olaylar oldu . ve yine o pkk anlarinda anlatiyor diyordu biz pkklilarla sofradaydik yemek yiyorduk kayalarin altinda ben karnimi doyurduktan sonra kalkakerken çok şûkûr dedîm tûm sofradakilar bana guldu kahkahalar attilar bana tebessûm ederek ellerini guneşe gostererek (zerdûştûn sapma saçmaliklari etksi) guneşe şûkretmelîsîn dedîler.anlayacagin kardeşim bunlar dönüyor pkk içlerinde ki sen daha ıyı bılıyorsun da ben yınede anlatma geregı duydum, ben i...'a 15 yaşımda geldim bilgiler biraz az küsra bakma .ama bunlar doğru inanki . Elhamdullah muslumanız hepımız kardeşiz . bır bomba olmak ve pkk patlamak ıstıyorum askerlıgım az allahımdan dılegım guneydogu çıkması orhanımızın kanını yerde bırakmıyacagım . mason turkler yuzunden muslumanlar bırbırne girdi bunu gören bazı üst tekiler hem türklere hemde kürtlere planlar ettiler pkk bdp chp mhp' dede var bu oyunlar inkar etmemek lazım . hep aynı yolun yolcusuyken farklı taraflar yaratarak müslümanları birbirene kırdırıyorlar . elimizden bir şey gelmiyor . bir hastalık olup yayılıyorlar . bunu beni hergün kedere sokuyor . Allah daima mazlumların müslümanların yanındadır .teselli ya mümmin teselli . Kürtler hakkında bilmek istediğim birşey olursa sorabilirsin elimden geldikçe yardımcı olucam sana . Allah yardımcımız olsun , hayırlı günler .mümin kardeşim .