Ana Sayfa İrtibat Sık Kullananlara Ekle Sitemizin Tanıtımına Katkıda Bulunun Biz Kimiz ? İlkelerimiz
HER DOĞAN KENDİ RIZKI İLE Mİ DOĞAR ?

     Evet her doğan kendi rızkı ile doğar, her kulun kendi rızkı vardır ama onun o rızkını bir başkası ; sömürü,rüşvet,yolsuzluk…ile çalmazsa !
 

     Herkesin rızkını adil bir şekilde aldığı sistemin adı İslam Şeriatıdır:Zekat,sadaka,fıtre,kurban,kul hakkı,komşu hakkı,cemaatle namaz,hac…gibi ibadetler ile zengin-fakir arasındaki uçurumun ortadan kaldırılması amaçlanmıştır.Ayrıca “ Oku “  emri , “ Beşikten mezara dek ilim öğrenme “ yönlendirmeleri ,” Cuma namazı bitince rızık aramak için dağılma “ tavsiyesi , “ Öyle ise bir işi bitirince diğerine yönel “ emri ile pısırıklık ve tembelliğin hoş görülmemesi ,” iki günü eşit olan ziyandadır …” gibi hadisler , helal kazancın emredilmesi , karaborsa ,faizin yasaklanması …, hep bizleri  alnımıza yazılan rızığı bulmaya ve onu çaldırmamaya yönelik ayet ve hadis meallerinden oluşan hükümler topluluğudur.
 

     Allah rızığı vermiştir ama insanlara düşen , onu aramak,bulmak ve çoluk çocuğumuzun rızkını başkasına kaptırmamaktır.

 

      Avrupa ülkeleri domates fiyatlarını düşürmemek için tonlarcasını denize dökerken , bir zamanlar sömürdükleri  ülkeler açlığın pençesinde kıvranmaktadırlar.
 

     Geri kalmış yoksul ülkeler , hep yer altı ve yer üstü zenginlikleri, hürriyet ve idealleri günümüz ileri (!) ülkelerince sömürülmüş ülkelerdir.Afrika, Güney Amerika, İslam ülkeleri...satılmış idarecilere boyun eğen ,köle diye satılan , her türlü zenginlikleri sömürülen ülkelerdir
 

     Kısaca Allah her şeyi adil bir şekilde dağıtmıştır! Ama zalim olan ( Müstekbir ) sömürücüler kadar , mazlum durumuna düşen ( Müstazaf) sömürge milletler ayağa kalkmalı ve hakkı olanı kaptırmamalıdır. Özetle; rızık konusu ;Allah ile kulu arasındaki bir konu değil , var olan ve verilen rızığın emperyalizm ile sömürülen , hak ile batılın arasındaki savaşın doğal sonuçlarından sadece bir tanesi  olmaktadır.