Ana Sayfa İrtibat Sık Kullananlara Ekle Sitemizin Tanıtımına Katkıda Bulunun Biz Kimiz ? İlkelerimiz
BU ATEISTLERI SEWIYOM YAW.. COK KOMIKLER J
KURANDAKI EN DIKKAT ÇEKICI AYETLER ve ÇELISKILER

  ASAGIDAKI TUM  YORUMLAR AYNI KONUDAKI TUM  AYETLERI YANYANA GETIRIP OYLE BIR SONUCA ULASMAMANIN  BIR SOGAL SONUCUDUR..PARCACI , EKSIK, ONYARGILI YAKLASIMLAR :..! BAZI YERLERDE AYETLER UZUN OLDUGU  ICIN BURAYA ALINMADI ...!!!

1... İslam, inananlarını "öteki dünya" için şartlandırdığından sürekli olarak dünyasal yaşamı aşağılama eğilimindedir.

      ATEISTLER BIR TARAFTAN  TICARETE  IZIN VERDIGI ICIN ISLAM'I  KAPITALIST OLMAKLA SUCLAR BIR TARAFTAN DA DUNYEVI OLMAMAKLA...ONYARGISIZ OKUSALAR, MUSLUMANIN DUNYAYA NIZAM VERMEKLE GOREVLI OLAN KISI OLDUGUNU ANLARLARDI...HAAA, TABII  SADECE DUNYA ICIN CALISMAK , ISTE O  VAHSI  KAPITALIST MANTIKTIR ISLAM BUNU TABII KI YASAKLAR.KISACA DUNYA AHIRETIN TARLASIDIR, İSLAM'DA

2... İslam'da en büyük suç inanmamaktır. Eğer inanmıyorsanız öldürülürsünüz.
ISLAM BARIS DINIDIR...SITEMIZDE BU DOSYA VAR ! MUSLUMAN OLMASI ICIN KIMSE ZORLANAMAZ...AMA SAVAS  DURUMU ICIN INDIRILEN AYETLERI BARIS ANINDA  YORUMLAMAYA KALKARSANIZ BOYLE IKILEME DUSERSINIZ...! MESELA; HAPIS  CEZASI  NORMAL VATANDAS ICIN  ANORMALDIR , AMA SUCLU ICIN GEREKLI ...SAVAS AYETLERI DE YERI GELINCE UYGULANIR....ONYARGILILAR ISE ISI KARISTIRMAYA CALISIR! BU ARADA: ISLAM ZORLAYARAK MUSLUMAN YAPMAYI YASAKLAR. BALKANLAR HALA HIRISTIYAN ISE, SEBEBI BU YASAKTIR!
3 ... Ayetlerin Tartışılmasının Cehenneme gidilmesi için yeterli.
Hac 22. Ayet -51. Ayetlerimizi işe yaramaz kılmak için gayret gösterenlere gelince, onlar cehennemin dostlarıdır.   DIKKAT TARTISMAK DEGIL...SITEMIZ BU TARTISMALARLA DOLU ...ISE YARAMAZ KILMA GAYRETININ ALTINI CIZIYOR AYET...YANI AMAC ONCEDEN BELIRLENMIS..ONYARGI VAR...AMAC, ISLAM DUSMANLIGI...TABII ONLAR ICIN CEHENNEM HAKTIR !
4 ... Yahudileri dost edinmek bile yasaktır. Maide 5. Ayet -51. Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları gönül dostları edinmeyin. Onlar birbirlerinin gönül dostlarıdır. Sizden kim onları gönül dostu edinirse o, onlardandır. Allah, zalimler toplumunu doğruya ve güzele kılavuzlamaz. Dinin bu yönü, insanları birleştirici değil bölücü bir fonksiyona sahiptir

  ARKADAS OLUNUR, IS YAPILIR...AMA  DINI BAZDA BIR GONULDASLIK OLAMAZ...IMANI  NOKTADA KAYMAYI ISLAM KABUL ETMEZ ! BILINDIGI GIBI YAHUDI VE ISEVILER GONULDASTIR, ISEVILER TEVRATI DA KABUL EDERLER... - BIZLER HEPSINI AMA BOZULMAMISLARINI TABII , O  AYRI KONU  !-  KISACA IMAN, INANÇ NOKTASINDA DOSTLUKTAN BAHSEDER AYET, YOKSA TİCARET YAP, ARKADAŞ OL, YE, İÇ...!

5 ... İçki Çelişkisi.
AYET KADEME KADEME ICKIYI YASAKLAR.ADAMLAR DA BI ORADA BI  BURADA YASAK NOLUYO  DIYE ANLAMAZ TABII.DETAY İÇİN TIKLA
6 ... Bunun dışında, Kuran'ın tamamı hazır olduğuna göre; kitabın aza azar, yıllar süren bir süreç içinde indirilmesinin de bir anlamı yoktur.Furkan 25. Ayet -32. İnkâr edenler dediler ki: "Kur'an ona toptan, bir kerede indirilsedi ya!" Biz böyle yaptık ki, onunla senin kalbini dayanıklı kılalım. Biz onu parça parça/ayet ayet okuduk.Tabii ki, her şeye gücü yeten Tanrının böyle bir savunma yapması son derece mantıksızdır.

  ALLAH KAFIR  ANLASIN DIYE ACIKLIYOR AMA ONU BILE - HASA - BEGENMIYOR ADAMLAR. TÜM ADET, YAŞAM KURALLARI SIFIRDAN YENİDEN DEĞİŞTİRİLİYOR. İÇKİ, FUHUŞ, FAİZ,... VAR, NAMAZ, ORUÇ,...YOK! Bİ ANDA TÜM KURAN İNSE KAFALARINA TAŞ GİBİ DÜŞMEZMİ İDİ.23 SENEDE BİLE O KADAR, SALDIRI, SAVAŞ OLDU... ALLAH'IM SEN KULLARINI NE KADAR DA ÇOK DÜŞÜNÜRSÜN, SANA HAMDOLSUN, AKILSIZ ATE'LERE DE YUH OLSUN!

7 ... Müşrikleri Sövmek. En'am 6 Ayet -108. Onların Allah dışında dua ettiklerine/çağrıda bulunduklarına sövmeyin. Yoksa onlar da düşmanlıkla ve bilgisizce Allah'a söverler.Biz her ümmete yaptığı işi bu şekilde süslü gösterdik. Sonra hepsinin dönüşü Rablerinedir. O, onlara, yapmakta olduklarını haber verecektir.Ancak bir başka ayet de söven kendisidir.. Tevbe 19 Ayet 28. Ey iman edenler! Müşrikler ancak bir pisliktir..

  BIRINCI AYETTE ONLARIN ILAHINA SÖVME DENIYOR. IKINCI AYETTE ISE  MANEVI KİRDEN BAHSEDILIYOR. ÜNLÜ ARAP SÖZLÜĞÜ DE BU KELİMEYE BU ANLAMI YUKLER: Menâr X,322 vd. ABDESTSIZLER MANASINDA BIR BAKIMA. AYETIN DEVAMI  KONUYU ACIKLIYOR! MESCİDİ AKSAYA YAKLAŞMASINLAR DİYOR DEVAMINDA AYET. " E BİZ YENİ YIKANDIK, ARTIK PİS DEĞİLİZ" DESELER SİZCE İÇERİ SOKULURLAR MI? DEMEK KASTEDİLEN, MANEVİ PİSLİK. E MANENDE KİRLİ KİŞİLER ONLAR. YOKSA ÇÖP GİBİ KOKUYONUZ, BİDON KAFALILAR SİZİ, ...FALAN DİYEN YO ONLARA. KISACA SÖVME YOK, MANEVİ OLARAK TAHLİL VAR!

8 ... Cinler , İnsan. Araf 7 Ayet -179.Yemin olsun ki biz, insanlardan ve cinlerden birçoğunu cehennem için yarattık. Kalpleri var bunların, onlarla anlamazlar; gözleri var bunların, onlarla görmezler; kulakları var bunların, onlarla işitmezler. Davarlar gibidir bunlar. Belki daha da şaşkın. Gafillerin ta kendileridir bunlar. Zarriyat 51 Ayet -56. Ben, cinleri ve insanları bana ibadet etmeleri/benim için iş yapıp değer üretmeleri dışında bir şey için yaratmadım.

   BUYUR INAN, CENNETE GIT...HEM COGU CEHENNEMLIK AYETINI ELESTIRIR HEM INANMAZ...!  BÖYLE BUNLAR İŞTE....! BURADA YARATMAK KELİMESİ ÜZERİNDE BİRAZ DURALIM: NORMALDE YARATMAK ARAPÇADA "HLK" KÖKÜNDEN TÜREMİŞTİR VE DEĞİŞTİRİLMESİ İMKANSIZ, DOĞA KANUNU ANLAMLARINA GELİR.BU AYETTE ALLAH  "HLK" KELİMESİ İLE BU AYETİ GÖNDERSE İDİ O ZAMAN NE YAPARSA YAPSIN COĞU KUL CEHENNEMLIK ANLAMINA GELİRDİ, AMA;
   AYETTE KULLANILAN YARATMAK ANLAMINDAKİ KELİMENİN ARAPÇASI " ZERA'A " DIR.BU KELİMENİN ÖZELLİĞİ, YARATMA ANLAMINI, KULUN İRADESİNE PARALEL OLARAK, KULUN İRADESİNE GÖRE YARATMAK , ANLAMINA GELMESİDİR- TIPKI KADER GİBİ, TIKLAYINIZ- YANİ CEHENNEME GİTME İŞİ ZORUNLULUK DEĞİL, İRADE MESELESİDİR Kİ AYETİN DEVAMI DA BUNA DELALET EDER: GÖZLERİNİ KULLANMAZLAR, KULAKLARI İŞİTMEZ... YANİ VAR OLAN YETENEKLERİNİ KULLANMAZ, DOLAYISI İLE KENDİ İRADELERİ İLE CEHENNEMİ BOYLARLAR. İŞTE DÜNYA! HRISTIYANLAR, HİNDULAR, ATEİSTLER... DAHA NE OLSUN !


                                                                   HAC KABUL OLUYOR MU
                                                                   22 - Hac Suresi - Ayet 27

Elmalılı Hamdi Yazır
 Yaşar Nuri Öztürk
      Diyanet
     Pickthall
     Yusufali
       Shakir
Bütün insanlar içinde haccı ilan et ki, gerek yaya olarak ve gerek uzak yoldan gelen incelmiş develer üzerinde sana gelsinler. 
İnsanlar içinde haccı ilan et ki, gerek yaya olarak gerekse derin vadilerden gelerek, yorgunluktan incelmiş binitler üzerinde 
sana ulaşsınlar. 
İnsanlari hacca cagir; yuruyerek veya binekler ustunde uzak yollardan sana gelsinler. 
And proclaim unto mankind the pilgrimage. They will come unto thee on foot and on every lean camel; they will come
from every deep ravine,
And proclaim the Pilgrimage among men: they will come to thee on foot and (mounted) on every kind of camel, lean on 
account of journeys through deep and distant mountain highways;
And proclaim among men the Pilgrimage: they will come to you on foot and on every lean camel, coming from every remote
path,
İngilizce tercümelerde, "camel" kelimesinin anlamını merak edenler sözlüğe baktıklarında "deve" olduğunu göreceklerdir. Devenin de "incelmişi" isteniyor.. Türkçe tercümelerde, Elmalı'lı Hamdi yazır, "incelmiş deve" kelimesini açıkça kullanmıştır. Y.Nuri Öztürk de "incelmiş binit" diyerek "deve"yi kastetmiştir. (İncelmiş uçak ya da incelmiş araba olamayacağına göre..). Diyanet ise tercümesinde "ince" ya da kalın olduğuna bakmadan "binek" demeyi tercih etmiş.. Uçak ya da araba için "binek" öneki kullanılmadığına göre, burada da hayvan, yani "deve" belirtilmiş oluyor. Bu durumda Hac'ca uçak araba ya da otobüsler gitmiş olanlar, bu yaptıkları seyahatin Kuran'a ters olduğunu görmüş oluyorlar.. Dolarlar ve onca zahmet boşa gitmiş demek ki.. Neyse, bir kez de "yürüyerek" veya "deve" ile Hac farizasını yerine getirirler de, Allah'ın-varsa eğer- takdirine mazhar olurlar.. 

    ZEKA OLMAYINCA FRANSIZCA TERCUME KOYSAN YANINA NE FARKEDER YAW...!O  DONEMDE DEVE SIMDI UCAK...VS...ADAMLAR DIN DOGMA DERKEN SAHIDEN DE DINI DOGMALASTIRIYORLAR KAFALARINDA...ONLARIN ANLADIGI DIN DEGIL  DINIMIZ ISLAM!  ISLAM HUKUKU ADLI DOSYAMIZA BI BAKILI VERILE Bİ ZAHMET  : http://www.islamustundur.com/islamhukuku.html

                    Aşağıdaki listede ünlü ateist, panteist, deist veya agnostik, din muhaliflerini bulacaksınız.

    BASKA FELFESI AKIM KALDI MI ;) panteıst ve deıst : tanrı'ya ınanır, agnostost : tanrı'yı ınkar etmez, sadece var oldugu ıspat edılemez der..Yani listedekiler dine  o da isevilik- karsılar. bende olsam isevi olurdum karsı :)
 LUTFEN HER MESLEK  ADINDAN SONRA, YA DIGERLERI ...SORUSUNU ZIHNINIZDEN SORUNUZ. YA DIGER  YAZAR, FOTOGRAFCILAR... DİYE !  
   
DünyAda bu kadar mı meşhur (!)var. HEMİ  NİYE BU MEŞHUR TAKINTISI... aslında bu liste dine inananların cokluguna delil...! Aradaki aktör,yazar... falan var ama biz aradan ilginç olan bazılarını seçtik
· John Adams - Amerikan baskani, diplomat (1735-1826)  ATEISTIMIZ DAYANAGINI ABD - EMPERYALIZMIN - LIDERINDEN  ALIYOR ...
· Alfred Adler - Avusturyali psikiyatr (1870-1937)  BASKA  ATEIST BULAMADI MI DA TAAA AVUSUTRYA'DAKI BIR PSIKIYATRISTI BULDU !
· Shulamit Aloni - Eski Israil kültür bakani.   TEVRAT SERIATI ILE YONETILEN DEVLETIN  BAKANI ...INCELENMELI TABII ...
· Thomas J. Altizer - Amerikan ilahiyatçi.    BENDE ISEVI  OLSAM...
· Piers Anthony - Bilim-kurgu ve fantazi yazari.   FANTAZI  RUHUNDA VARMIS
· Mustafa Kemal Atatürk - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu (1881-1938)  ATEIST  SITELER DE DAIMA ATATURK'U  KULLANMAYA CALISIRLAR. INANMIYORUZ
· Richard Avedon - Fotografçi. E ADAMIN MESLEĞİ GEREĞİ. GÖRDÜĞÜNÜN FOTOSUNU CEKİYO, CEKEMEDİĞİNİ SALLAMIYO  :)
· Robert T. Bakker - Paleontolojist.   DARWINIST  OLMASA EKMEK PARASI ICIN YENI KAPI ARAMALI  :)
· Mikhail Bakunin - Rus anarsist lider/Yazar (1814-1876).  ANARŞİST RUS...
· Richard Bartle - Oyun tasarimcisi.                    ... :)
· Nick Becker - Ögrenci.                              .... !
· Burton C. Bell - Fear Factory'nin solisti.      YA  DIGERLERI ....  :)
· Harold Blackham - Hümanist örgütleyici.      HUMANIZM ... ATEISTLERIN  KLASIK  KALKANI !
· Jim Bohanan - National Radio Talk Show Sunucusu.      RADYODA İMİŞ HEMİDE ... ÜNLÜ CANIM!
· Sir Herman Bondi - Astronom.           DIGERLERI ... !?  DAHA BU SORUYU SORMUCAZ :)
· Susie Bright - Cinsellik uzmani/Yazar.           CİNSELLİK ...?
· Fenner Brockway-Barisçi örgütleyici (1888-1988) BARIS DERNEGI AKLIMA GELDI. HUMANIZM GIBI TEKELLERINE ALMAYA CALISTIKLARI DIGER BIR KELIME :))
· Warren Buffett - Yatirimci.    PIS  BURJUVA  DIIL MI BU YAWWW  :)
· Luther Burbank - Amerikali bitki yatistirme uzmani (1849-1926).   COK  MESHUR CANIM ...BITKILERIN TOPRAKTA KOKLENMESINI SAGLADI   :p
· Lord Ritchie Calder - Hayirsever (1906-1982).    KENDİNE HAYRI YOK :))
· Joseph Campbell - Amerikali mitoloji uzmani (1904-1987).      MİTLE BOZMUŞ DEMEK :)
· Captain Sensible - Kayit sanatçisi.    AMAN KAYDET. COK MESHURSUNDUR EMİNİM ...
· Fidel Castro - Kübali lider.               PAPA İLE FOTOLARI DA YAKIŞIYO HANİ ... :)
 John Chancellor - Amerikali NBC muhabiri, habercisi (1927-1996).     ÖLENLERDEN DAHA NE KADAR EKLICENIZ ...
· Sir Charles Spencer "Charlie" Chaplin - Ingiliz aktör, yönetmen, yapimci (1889-1977)      ŞU MEŞHUR SÜPYANCI...
· Brock Chisholm - Hümanist örgütleyici (1896-1971).       HUMANIST...
· Noam Chomsky - Dilbilimci.                                      SEVERIM ADAMI, Bİ DE YAHUDİ KÖKENLİ OLMASA...
· Voltairine de Cleyre - Amerikali feminist (1866-1912)              ÖLDÜ GİTTİ...
· Adam Corolla - MTV ve KROQ-FM'de "Loveline"'in sunucusu                SUNUCU... HEMI DE LOVELINE'NIN.. :)
· Dalai Lama - Tibetli dini lider.                                              TANRISIZ DİNİ LİDER ...!
· Clarence Seward Darrow - Amerikan avukat (1857-1938)              ÖLDÜÜÜ
· Charles Robert Darwin - Ingiliz dogaci (1809-1882)                     DOĞADA ARTIK O DA!
· Wade Davis - Ethnobotanist.                                   NE DEMEK O YAWW :(
· Deicide - Deathmetal Rock Grubu                                     TUMU MU ...  :)
· Turan Dursun - Türk arastirmaci/Yazar (1934-1990)   YUKARIDA SAYILANLARDA BU YAZARIN KALITESINDE (!) ISELER ... TAMAM :)
· David Feherty - Profesyonel golfçu.                                 PROFESYONEL OLMASA IDI KABUL ETMEZDIM :))
· Joseph Fletcher - Amerikan ahlakbilimci (1905-1991).               AMERIKAN AHLAKI ILE BU KADAR...
· Frederick the Great - Prusya krali (1712-1786).                                        KRAL...  ?
· Giuseppe Garibaldi - Italyan general ve milliyetçi lider (1807-1882).   MILLIYETCILERDEN MEDET UMMAK ...!
· Candace Gingrich - Escinsel haklari savunucusu.                                    OOOYK :((
· Mikhail Gorbachev - Eski Sovyet Baskani.                   KOMUNIZMI YIKAN ADAM BU BE ;   GLASTNOST MU IDI,  NE IDI ... ;)
· Greg Graffin - Bad Religion müzik gurubunun vokalisti.                           DIĞer......
· Jeff Hanneman - Slayer'in gitaristi.                                                             ........
· Kawaljeet Kaur - Ateist aktivist.                                                     AKTIVIST...KIM DIIL KI ?
· Neil Kinnock - European commissioner/Eski Ingiliz Isçi Partisi lideri.             COK ESKI... HIC DUYULMAMIS !
· Corliss Lamont - Hümanist filozof ve özgürlükçü (1902-1995).                     NE ÖZGÜRLÜĞÜ İSTİYODU PEKİ...?
· Mr. Lavanam - Vijayawada Hindistan Ateist Merkezi'nin yöneticisi.            HEM ÜNLÜ HEM ATEİSTLİĞİ İLE ÜNLÜ...BU NE YAWW
· Vladimir Ilich Lenin - Rus devrim lideri (1870-1924).                                       HOMO  OLAN  LENIN
· Joseph McCabe - Ingiliz din karsiti örgütçü (1867-1955).      MESHURLUĞU DİNSİZLİK Mİ YANİ... KUYRUĞUNU ISIRAN YILAN YANİ!
· Aziz Nesin - Türk yazar/Aktivist (1915-1995).                               BİZİM   GAYRİ- AZİZ
· Madalyn Murray O'Hair - Ateist aktivist.                                YİNE...
· Jean-Pierre Rampal - Flütçü.                                                   KAVALCI OLSA TUTARDIM BAK :)
· Arthur Rubenstein - Plonyali-Amerikan piyanist (1886-1982).           ÖLDÜ GİTTİ...YAŞAYAN KAÇ PİYANİST VAR PEKİ İNANAN...?
· Oskar Schindler - Çek dogumlu sanayici (1908-1974).                              WAY  BURJİVAZİ WAYYY
· Charles Schulz - Yer fistigi uzmani.                                                COK  UNLU  CANIM  
· Josef Vissaryonoviç Çugasvili Stalin - Sovyet politikaci (1879-1953).             ŞU ÜNLÜ  CANİ!
· Al Stewart - Kayit sanatçisi.                                                         KAYIT DA SANATMI İMİŞ...AMA MEŞHUR CANIM :))
· Leon Trotsky - Rus devrimci devlet adami (1879-1940).                            ŞU STALİNİN ÖLDÜRTTÜĞÜ BI DI MI ?
· Mao Tse-tung - Çinli komünist lider ve teorist (1893-1976).                              SUPYANCI MAO  
. George Washington - Amerika baskani ve devrimci (1732-1799).                ATEİSTLER ABD İLE EL ELE... KOZMOZ BOZMASIN!
· Dar Williams - Yöresel kayit sanatçisi.                                            HEM YORESEL, HEM MEŞHUR...!

. · Monica Lewinsky - "Metres".                                                     BURAYA KADAR MI DUSTUNUZ... YORUM YOK!


 

 

                                                                    SANA KURAN'I

                                                          
Radikal:16.08.2000

    "1972'de Sana'daki Ulu Cami'nin onarımı sırasında Yemen Eski Eserler Müdürlüğü Reisi Kadı İsmail el-Akva'nın bulduğu 7.-8. yüzyıllara ait olduğu tahmin edilen elyazması bir Kur'an metni, 1979'da Yemen'e giden Puin'in dikkatini çekmiş ve incelemeleri neticesinde, Kur'an'ın evrim geçirdiği sonucuna varmış... Kur'an saf Arapça sözcüklerden oluşmuyormuş, hattında değişiklikler vuku bulmuş, hareke işaretleri eklenmiş... Tezlerinin büyük gürültü koparacağı iddialarına da aldırmıyormuş... vs. "

     KURAN IN CEMI MESELESI SITEMIZDE BIR KAC YERDE ANLATILIYOR... KURAN I -HASA - HZ MUHAMMED YAZDI IDDIASININ CEVABI DA YINE SITEMIZDE VAR  : konular/ilim.html  - kuranincemi.html

   RADIKAL  GAZETESINDEKI   YAZI ASLINDA  HZ OSMAN'IN  ASIL KURAN DISINDA DIGER  KURAN YAZMALARINI YAKTIRMASININ ONEMINI ORTAYA CIKARIYOR...HZ RESULDEN DUYULAN AYETLER YAZILIR  VE - DAHA SONRA KURANI CEM ETME KOMISYONU LIDERININ DEDIGI GIBI - BAZI TEFSIR, ACIKLAYICI CUMLELERDE YANLARINA YAZILIRDI...! ZAMANLA BU  ACIKLAYICI , YORUM CUMLELERI KURAN AYETLERI ILE KARISMA IHTIMALI ORTAYA CIKTI VE HAFIZLAR KOMISYONUNCA BU  FAZLALIKLAR ARINDIRILARAK KURAN CEM EDILDI...DIGER KURANLAR YAKILDI ...ISTE SAKLAYAN BIR MUSLUMANIN KURAN AYETLERI CEVRESINE EKLEDIGI ACIKLAYICI CUMLELERI BU ADAM " AYET  "OLARAK ALGILAYIP , SIMDIKI KURAN ILE ARALARINDA FARKLILIK OLDUGUNU IDDIA EDIYOR....YORUMLARI KURANDAN  KABUL EDIYOR...ALLAH OSMAN'DAN BIR KERE DAHA RAZI OLSUN!

    "  Puin önce surelerin dizilişinde bazı ufak farklar görmüş.":  SURELERDEKI SIRALANIS FARKLILIKLARI NORMAL ...KIMI  INIS  SIRASINA GORE KURAN AYETLERINI SIRALAR , KIMI DE HZ RESUL'UN  -SU AN KULLANDIGIMIZ - SIRALAMASINA GORE SURELERI  SIRALAR...BU  SAKLI BIR SEY DEGIL. HER KURAN AÇIKLAMASINDA YAZAR BU ZATEN! SIRALAMA BOZULMA ALAMETI HIC  DEGIL..BU  TERCIH  MESELESI...GUNUMUZDE BAZI KURAN MEALLERI INIS  SIRASINA GORE SIRALANMISTIR AMA COGU HZ RESUL UN BILDIRDIGI SIRAYA GORE SIRALANMISTIR !

     "Sonra da parşömenlerin üzerinde önceden yazılar olduğunu, sonra bunların silindiğini ve tekrar yazıldığını, yani elindekilerin 'palimpsestus' olduğunu. Özellikle 7. ve 12. yüzyıllarda kullanılan 'palimpsestus' yöntemiyle, papirüs veya parşömenin üzerindeki yazılar silinir, sonra tekrar yazılırdı. Rönesans döneminde ilk yazının okunması için kimyasal yöntemlerin kullanıldığı 'palimpsestus' incelemeleri başladı, böylece birçok antik çağ metni ortaya çıkarıldı. Bu bulgulara dayanan Puin de Kuran'ın evrim geçirdiği sonucuna varmış." SANA 'DA BULUNAN BU KURAN  YAZMASININ  ESKI OLMASI DA BIZI DESTEKLER...YANI  ELLE , SIRADAN VAHYI DUYAN INSANLARIN AYETLERIN ETRAFINA O  AN HZ RESUL UN ANLATTIKLARI ACIKLAMALARI YAZMALARI AMA DAHA SONRA BUNLARIN ORJINAL AYETLERLE KARISMA IHTIMALINE KARSI SILINMESI OLAYI DI OLAN...BUNLAR TARIHTE ZATEN BILINEN   SEYLER VE BULUNAN EL YAMASI DA BU BILINENIN ISPATI NITELIGINDE SADECE...! ATEISTLERI  SEVINDIRECEK BIR SEY YOK ORTADA WESSELAM. HACCAC IN SOZU  ISE CARPITILIYOR: ESKIDEN   ARAPCA METINLER UZERINDE USTUN ESRE OTRE ...YOKTU, OKUMAK ZOR IDI...DAHA KOLAY OGRENILSIN DIYE - ANLAMI ASLA DEGISTIRMEYEN - AMA OKUMAYI KOLAYLASTIRAN HAREKELEME  YONTEMI  ORTAYA CIKARILMISTIR...ARAPCA OGRENMEYE CALISANLAR DA - GUNUMUZDE HALA -  ONCE HAREKELI ARAPCA OGRENIRLER DAHA SONRA ASIL HAREKESIZ ARAPCAYA GECILIR... E  BUNLARI ZATEN  ISLAM TARIHI  KITAPLARI YAZIYOR...VE  OKUZ ALTINDA BUZAGI ARAMA FAALIYETLERI ASLINDA SADECE HUSRANLA SONUCLANAN  GAYRETLER BUTUNU OLMAKTAN BASKA BIR SONUCA VARMIYOR ! AYRICA BU HABER , KURAN'IN ORJINALLERI NEREDE DIYENLERE DE CEVAP ICERIYOR...ILK  KURANLARDAN HALA EN AZ   UC   TANESI GUNUMUZE GELMIS HABERE GORE! HABER ONLARI YALANLIYOR...ZATEN  PUIN ADLI BU ORYANTALIST BASTAN ISE ONYARGILI YAKLASMIS :   " Puin ise, Hz. Muhammed'in ölümünden 29 yıl sonra Halife Osman zamanında ilk kez kitaplaştırılan Kuran'ın birçok yorum katmanının eklendiği bir iskelet olduğunu, birçok kelime ve telaffuzun 9. yüzyılda oturduğunu savunuyor."  : KLASIK MUSTESRIK  KAFASI ILE KUR'AN'A  YAKLASMA TARZI...CAMUR AT IZI KALSIN MISALI ...TABII BUNLARA CEVAP SITEMIZDE VERILDI ...! ZATEN - ALLAH RAZI OLSUN - NAMUSLU BIR BILIM ADAMI DA OLAYI ACIKLAMIS : " Cambridge Üniversitesi öğretim üyelerinden Tarif Halidi ise, Kuran'ın gelişimi üzerine İslam dünyasında yaygın kabul gören teze bağlı. Halidi, Sana Kuran'ının Hz. Osman'ın kaleme aldırttığı Kuran'ın henüz ulaşmadığı kesimlerce kullanılan kötü bir kopya olduğunu söylüyor. "

   VE PUIN SIRALIYOR SONRA: " Puin'in diğer ses getirecek teorisi ise, Kuran'ın İslam öncesi kaynaklardan beslendiği", " . Puin, Kuran'ın saf Arapçayla yazıldığı inancını da sorguluyor.İncelediği metinde birçok yabancı kökenli kelime bulmuş. "  YAW  HANGI DILDE  BASKA DILLERDEN  ETKILENME OLMAMIS...! KURAN   SAF ARAP  GRAMERI  ILE YAZILDIM  IDDASINDA BULUNMUYOR KI. AKSINE " ANLAYASINIZ DIYE INDIRDIM " BUYURUYOR...YANI  O ZAMANKI ARAPLARIN  DILLERINDEKI KELILMELER ILE INDIRILMIS... E  DILLERDE  DE KARSILIKLI ETKILENME DOGAL...KURAN'IN  ORJINALLIGI ILE NE ILGISI VAR BUNUN! ESKI  KAYNAKLARDAN BESLENMIYOR Kİ KURAN ...AMA   TUM  KITAPLARIN KAYNAKLARI AYNI. ALLAH'U  TEALA. BU  KONUDA SITEMIZDE ACIKLANDI:  konular/ilkdin.html
    ÖZETLE  ADAM ZATEN  EKSIK ARAYAN BIRI ... ONYARGILI ...AT GOZLUKLU... BULDUGU VE ISLAM ALIMLERININDE HIC GOCUNMADAN KITAPLARINDA AKTARDIGI SEYI - ORJINAL KURAN'IN  YANINA EKLENEN ACIKLAMALARI KI SONRA SILINMISLER... AMA O  BILE ADAMI GAZA GELMEKTEN KURTARMAMIS- KULLANMAYA CALISIYOR...ISIN GARIBI ONLAR  HIRISTIYAN VE ONYARGILILAR TAMAM DA TURKIYE'DEKI  YERLI  GAVUR  ASIKLARINA NE DEMELI ...!?
   
                                                                     VE  YENİ  GELİŞME
                                                     
BİZZAT PUIN OLAYI BİZZAT  YALANLIYOR
   Puin'e ve  Von Bothmer, Yemen Eski Eserler Müdürlüğü'nün Reisi Kadı İsmail el-Ekva'ya 14 ve 15 Şubat 1999 tarihli birer mektup göndererek gelişmelerden ötürü duydukları üzüntüyü dile getirip özür diliyorlar; ortada siyasî bir komplo olduğunu, kendilerinin bu tür sözler söylemediklerini; aksine, yaptıkları incelemelerden sonra Yemen nüshalarıyla Müslümanların bugün ellerinde bulunan standart Kur'an nüshaları arasında ciddi hiçbir farklılığın bulunmadığı sonucuna vardıklarını ve Leiden'de düzenlenen bilimsel bir konferansta da bu sonuçları ilim dünyasına açıkladıklarını belirtiyorlar.
    (www.yenisafak.com.tr/arsiv/2000/agustos/29/dcundioglu.html )  - Nedense radikal bu haberi es geçer!-

                                                         Dr. Puin'in el-Ekva'ya yazdığı mektup
   Sayın Kadı İsmail el-Ekva hazretleri, Zât-ı âlinize en muhlisâne hürmet ve selâmlarımı sunarım. Yemenli dostlarımdan bana ulaşan haberlere göre, Alman araştırmacıların Yemen'deki eski eserler arasında bir elyazması Kur'an nüshası bulduklarından ve bu elyazması nüshayla müslümanların bugün ellerinde bulunan Kur'an nüshaları arasında ciddi farklılıklar tesbit ettiklerinden söz eden ['The Atlantic Monthly' adlı] Amerikan dergisinin yaptığı neşriyât, Yemen Eski Eserler Müdürlüğü'nde görev yapan yetkililere karşı halkın büyük bir tepki göstermesine sebebiyet vermiş... 312 sayılı el-Belağ dergisinin iddia ettiği üzere, güyâ Yemen'li yetkililer İslâm dünyasında büyük bir fitnenin ortaya çıkmasını önlemek amacıyla uzun bir süredir bu gerçeği (!) saklamaya çalışıyorlarmış...Sizi temin ederim ki el-Belâğ'ın hem Amerikan dergisinin neşriyâtından, hem Yemen yazmalarına dâir söylenenlerden hareketle yaptığı suçlama ve karalamalar tamamen asılsızdır ve hiçbir esasa dayanmamaktadır; benim ve meslektaşım Dr. Graf von Bothmer'in Saarbrücken Üniversitesinde sürdürdüğümüz Kur'an araştırmalarına ilişkin mâhud iddialar da aynı şekilde gerçek dışıdır.Yemen ile Almanya'nın bilimsel işbirliği çabalarını baltalamayı hedef alan bu müessif saldırılardan dolayı fevkâlede üzgün olduğumu belirtmeliyim. Bu saldırıyı tertib eden odakların hedeflerine ulaşmak için zamanlama itibariyle Almanya Dışişleri Bakanı'nın Yemen'i ziyaret ettiği haftayı seçmeleri size de ilginç gelmiyor mu? (...)Amerikalı yazarı [Toby Lester] şahsen tanımam, kendisiyle sadece birkaç kez telefonla görüştüm, o kadar... Benim samimi kanaatime göre, söz konusu Yemen nüshalarıyla eldeki Kur'an nüshaları arasında ciddiye alınabilecek hiçbir farklılık mevcut değildir; bu yeni nüshalarda tesadüf edilen yegâne ihtilaf, -Allah'a şükür- sadece sözcüklerin imlâsıyla ilgili Kur'an'ın kendisine aslâ zarar vermeyecek olan küçük birtakım yazım farklılıklarından ibarettir. Zaten "İbrahîm-İbrahim"; "Kur'ân-Kur'an"; "simâhum-simahum", vb. farklılıklara da Kahire'de basılan mushaflarda işaret edildiği herkesçe bilinmektedir.(...) Geçen senenin Ekim ayında ben ve meslektaşım Dr. Von Bothmer, Hollanda'nın Leiden şehrinde yapılan, Kur'an araştırmalarıyla ilgili bir konferansa davet edilmiş ve orada Yemen mushaflarından alınan mikrofilm örneklerine istinaden iki tebliğ sunmuştuk. Her iki tebliğ de -tahmin olunacağı üzere- hem Batılı akademisyenler, hem de Müslüman ilim adamları nezdinde çok büyük bir rağbet ve iltifata mazhar oldu. Maamafih bu tedkikler henüz neşredilmiş değildir.Bu vesileyle belirtmek isterim ki araştırmalarımla ilgili her hangi bir husûsu bilim adamlarının nazarlarından gizlemem için hiçbir neden bulunmamaktadır. Gözlerini kin bürümüş birtakım cahillere gelince, onları ciddiye almayıp kendi hallerine bırakmak en doğrusu olacaktır; tâ ki ülkesinin tarihi üzerine titreyen, dinî mirasından güç alan, bu mirasın korunmasında ve bugünlere ulaşmasında hizmeti geçen öncülerini şükran hisleriyle yâd eden, -Çin'de bile olsa- onların tecrübelerinden ve yardımlarından yararlanan ilim ve kültür sahibi yeni nesiller gelinceye kadar...Son olarak, hem sizin adınıza, hem kendi adıma, Yemen yazmaları etrafında kabaran bu kin ve nefret dalgalarının dinmesini temenni ediyorum. Vesselâm! Not: Arapça ifadelerimin bozukluğundan dolayı özür dilerim. Dostunuz Dr. Gerd R. Joseph Puin , Saarbrücken, 14/2/1999

  OLAYIN ULUSLARARASI SİYASİ BOYUTUNA BAKACAK OLURSAK, ABD ILE  AB ( AB'NIN BABA'SI ALMANYA) ARASINDAKİ SİYASİ ÇEKİŞMEDE, ALMANYA ILE YEMEN'İN BİRBİRİNE "BİLİMSEL " BAZDA YAKLAŞMASINI İSTEMEYEN ABD'NIN DOLAYLI YOLLARDAN BÖYLE BİR FALSO YAPMIŞ OLMASI VE BU BİRLİKTELİĞİ BALTALAMAYA ÇALIŞMIŞ OLMASINI ANLARIZ DA, EMPERYALİST DÜŞMANI (!) SOSYALİST- ATEİSTLERİN VEYA YERLİ "RADİKAL" UZANTILARININ OLAYA BÖYLE, KİME HİZMET ETTİKLERİNE BAKMAKSIZIN BALIKLAMA DALMALARINI HEM ANLAMAYIZ (...!) HEM DE AYRICA BUNUN BİR İNCELEME KONUSU OLDUĞU KANAATİNDEYİZ !
 

         İŞTE BİR MORT OLMA DURUMU DAHA..ATEİSTİMİZ İYİ Kİ CEHENNEMDE YOKSA HAYATTA OLSA İDİ REZİL OLMUŞTU J
    Ateist filozoflardan Georges Politzer'in -Ateizme giriş elkitabı sayılan- “Felsefenin Başlangıç İlkeleri” kitabından:“ Evren yaratılmış bir şey değildir. Eğer yaratılmış olsaydı, o takdirde Evren’in Tanrı tarafından belli bir anda yaratılmış olması ve Evren’in yoktan var edilmiş olması gerekirdi. Yaratılışı kabul edebilmek için her şeyden önce Evren’in var olmadığı bir anın varlığını, sonra da hiçlikten (yokluktan) bir şeyin çıkmış olduğunu kabul etmek gerekir

    Bilim bize tüm evrenin büyük bir patlama ile yoktan yaratıldığını ortaya koymaktadır. Big Bang adı verilen bu teoriye göre evren günümüzden yaklaşık 15 milyar yıl önce tekil bir noktanın patlamasıyla hiçlikten yaratılmıştır. İlk patlamadan Planck zamanı denen ve saniyenin 10-43‘ü kadar geçen süre fizik kanunlarının geçerli olmadığı fizik ötesi bir durumdur. Bu süreden sonra madde ve fizik kanunları oluşmuştur. Planck zamanından önce ve büyük patlamadan önce madde ve mekanın olmadığı, hatta zamanın da olmadığı, hiçlik ortamından mekan, zaman ve madde yaratılmıştır.
                                  
O (Allah) Evren’i (Gökleri) ve yeryüzünü yoktan yaratandır ( Bakara Suresi, 117)
    Kendisi de bir agnostik olan gök bilimci Robert Jastrow, God ve Astronomers isimli kitabında şöyle söylemektedir: “Aklın gücüne inancıyla yaşamış olan bilim adamı için hikaye kötü bir rüya ile biter. O cahillik dağlarına tırmanır; zirveyi ele geçirmek üzeredir; son kayaya tutunarak kendini yukarı çektiğinde orada yüzyıllardır oturmakta olan bir grup din adamı tarafından selamlanır.”  
(Robert Jastrow, God and the astromers, s. 250)


 

                                                                         BU SAYFA HAKKINDA GELEN BIR MAIL VE CEVABIMIZ
                                                        - Tırnak içindeki yazılar w.m. adlı ziyaretçiye ait -
"gerçekten mi? muhammed hakkındaki okuma yazma biliyor olabilir şeklinde bi cümleye seviyesiz dedikten sonra bunu mu yazdınız.aferin size.bi kaç şey hakkında yorumlarım olucak bi de."

WALLA SAYFAYI TARADIK KASTETTIGINIZ KONUDA BI SI BULAMADIK...AMA HZ MUHAMMED'IN UMMILIGI KONUSU SITEMIZDE ISLENDI:http://www.islamustundur.com/ummuresul.html

------2... İslam'da en büyük suç inanmamaktır. Eğer inanmıyorsanız öldürülürsünüz. ISLAM BARIS DINIDIR...SITEMIZDE BU DOSYA VAR ! MUSLUMAN OLMASI ICIN KIMSE ZORLANAMAZ...AMA SAVAS  DURUMU ICIN INDIRILEN AYETLERI BARIS ANINDA  YORUMLAMAYA KALKARSANIZ BOYLE IKILEME DUSERSINIZ...! MESELA; HAPIS  CEZASI  NORMAL VATANDAS ICIN  ANORMALDIR , AMA SUCLU ICIN GEREKLI ...SAVAS AYETLERI DE YERI GELINCE UYGULANIR....ONYARGILILAR ISE ISI KARISTIRMAYA CALISIR! BU ARADA: ISLAM ZORLAYARAK MUSLUMAN  YAPMAYI YASAKLAR. BALKANLAR HALA HIRISTIYAN ISE, SEBEBI BU YASAKTIR .  " birincisi, bu kadar imla hatası midemi bulandırdı. ayrıca bu ne biçim üslup be?? "

SENIN YAZILARIN COK EDEBI DE BIZE SALLIYON...NEYSE: SİTEMİZDE İMLA YANLISLARI OLDUGUNU BIZZAT BIZ KABUL EDIYOR VE SITEDE ILAN EDIYORUZ.  http://www.islamustundur.com/stkcagri.html  BAK NE KADAR ACIK VE DEMOKRATIZ :D  AMA DOGRU IMLA ILE YAZILAN YALAN VE İFTİRALARDAN ÇOK DAHA IYIDIR - HIZLI VE ACELECI YAZILMA SONUCU OLUSAN- YANLIS , IMLASIZ YAZILARDAN OLUSAN CEVAPLAR. HAA BU ARADA USLUP DEDINIZDE ATEISTLERIN YAZDIGI YAIAN-IFTIRA-HAKARET-KUFUR DOLU KITAPLARDAKI USLUBU GÖR, OYLE KARSINDAKINI ELESTIR. UNUTMA : ONCE CAMUR ATAN ONLAR! HEM DE YALAN TERBIYESIZLIGIN BINI BIR PARA. BIZ DE DE LAZ DAMARI VAR. CEVAP VERIRKEN İFTİRAYA DAYANAMIYORUZ. CAMUR ATMAYA ALISANLARIN BU HUYU ANLAMASINI BEKLEMEM ZATEN !

" ikincisi, burda cevap verilecek iki şey var. temelde cevap vermeniz gereken inanmamanın suç olması. mantıksız olarak görülen şey bu.inanmıyorsanız öldürülürsünüz kısmı sadece bunu güçlendirmek için verilmiş bi argüman."

ONCE IMLAN BERBAT BELIRTELIM. USLUPTA GIRLA GIDIYOR ZATEN...NEYSE.GELELIM CEVABA: ISLAM'DA INANMAMAK SUC DEGILDIR. ALLAH KURANDA NE DIYOR:  Yunus :99: "Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzünde bulunanların hepsi elbette topyekûn iman ederlerdi."  TABII HEMEN BALIKLAMA ATLAMA: BAK ALLAH DILEMEYINCE İMAN EDİLMİYOR DİYE: CEVABI:  http://www.islamustundur.com/isteolur.html  HADI ANLIYACAGIN USLUP VE KELIMELERLE DIYELIM: ISLAM EM DEMOKRAT DIN. INANMAYANIN CEHENNEME GITME HURRIYETI VAR AMA INSANLARA , BAŞKALARINA ZARAR VERMEMEK ŞARTI ILE!

------· Thomas J. Altizer - Amerikan ilahiyatçi.    BENDE ISEVI  OLSAM...  " de ayrı ve ilahiyat hangi ülkede olursa olsun sadece o ülkenin dinini işlemez." 
 YAHU NEREDEN BILIYORSUN BUNU. ILAHIYATCI MISIN? BEN DE OKUDUM ILAHIYETTE. KENDI ARASTIRMALARIMIZ DISINDAKILER SADECE YUZEYSEL BILGI.. ONLARIN ISLAM DINI HAKKINDAKI BILGILERI ISE YUZEYSELLIGI BIRAK TAMAMEN SALDIRGAN VE ONYAGI UZERINE KURULMUS- YILLARIMIZI VERDIK BU KONULARA.HATTA ONLAR DA KABUL EDIYOR BU CALISMALARIMIZI : http://www.islamustundur.com/hiristiyanlarikizdirdik.html

------ · Richard Avedon - Fotografçi. E ADAMIN MESLEĞİ GEREĞİ. GÖRDÜĞÜNÜN FOTOSUNU CEKİYO, CEKEMEDİĞİNİ SALLAMIYO  :)  "bravo harika espri. yazarınız 12 yaşında mı?  "

YAWW BANA NE FOTOCUDAN. DEKI 50 KITAP YAZMIS PROF SU ATEIST OLMUS. TAMAM DERIM .AMA BANA FOTOCU ILE HAVA BASMA KARDESIM.HAYRET BI SI ... :(  ESPRIDEN ANLAMIYOSUN. KIZMA...WALLA OYLE ! SAHI SENIN ZEKA YASIN KAC ...!

------ Mikhail Bakunin - Rus anarsist lider/Yazar (1814-1876).  ANARŞİST RUS...   "dar görüşlü ırkçı."
  ASLA DAR GORUSLU DIILIM. BUYUR SOL VE ISEVILIK TARTISALIM.IRKÇI ASLA DIILIM. ADAMIN RUS VE ANARSIZT OLDUGUNU BIZZAT SENIN TARAF YAZDI. FANATIK KAFATASCI, CAHIL ZIRZOP - DESEM SANA KIZARSIN DI MI , AMA DEMICEM..AMA BENI ANLA ISTE:BAK INSANA ATILAN CAMURLAR NE KADAR MIDE BULANDIRICI...!- NOT:ASLA IRKCI DIILIZ : http://www.islamustundur.com/ummetcilik.html http://www.islamustundur.com/konular/irk.html

------· Susie Bright - Cinsellik uzmani/Yazar.           CİNSELLİK ...?  "hii günah!"
BREH  BREH ...AMANINNN ESPRIDE YAPARSIN.SEVSINLER... YAHU FOTOCU ILE AYNI MANTIK..HAVA BASICAKSANIZ AZICIK DERINLIGI OLANLARLA BASIN. HEM GÜNAH DEMEDEN SALLAMAYALIM LÜTFEN. BU ARADA SENDE BI ANARMOLLAK YOK DI MI    :D

------· Joseph Campbell - Amerikali mitoloji uzmani (1904-1987).  MİTLE BOZMUŞ DEMEK :)   "al işte. bu nasıl bi üslup ya?"
  ESPRILI USLUP.  COK STRESLISIN BE KURBAN :p

-----· Noam Chomsky - Dilbilimci.  SEVERIM ADAMI, Bİ DE YAHUDİ KÖKENLİ OLMASA...  "ırkçııııııı!!!!"
  TAKTI  ILLA IRKÇI YAPICAK BIZI. GELELIM KONUYA: NEDEN YAHUDILIGINI ONPLANA CIKARDIM. BU ZAT ACIK SOZLU VE ARASTIRMACI BIR KAFAYA SAHIP. AMA DAHA AZ ABD VEYA ISRAIL ELESTIRISI YAPAN BIR COK YAZAR YA TAHTALI KOYU BOYLAMIS VEYA ISTEN ATILMISKEN " KOKENI" NEDENI ILE BU ZATA AYNI SEYLER OLMUYOR! BEN BU ALTYAPIDAN ONUN YAHUDI KOKENINIE ATIF YAPTIM!

------Wade Davis - Ethnobotanist.                NE  DEMEK O YAWW :(     "etnobotanist demek. cık cık. bilgisizler sizi."
 KABUL ET..OKUDUKCA USLUBUMUZDAN ETKILENDIN. SENDE KOMIKLIGE BASLAMISSIN :D ... NEYSE BIZ BILMIYOZ  E  SEN YAZSA IDIN DE OGRENSE IDIK. E  ILK YAZANDA SALLAMIS, O DA BILMIYOR.  HADI YINE BEN DIYIM BARI: BITKI VE HAYVANLAR ARASINDAKI FARKI INCELEYENLERE DENIR. AMA DIKKAT ET. ARADA FARK VARmış ... :D

-----· Vladimir Ilich Lenin - Rus devrim lideri (1870-1924).     HOMO  OLAN  LENIN   "bu da ayrı güzel, önünüze gelene homo sübyancı falan deyin, aferin. homofobikler."
 BİZİM EŞCINSELLERE BAKIŞIMIZ BELLI : SALLAMA OKU: http://www.islamustundur.com/islamin_escinsellige_bakisi.html  HAA BU ARADA LENIN'IN  HOMO OLDUGUNU BILMIYOSAN BEN NE EDIIM. HOMO DEGIL MI DIYOSUN EN AZINDAN AL SANA OLUM NEDENI: FRENGİ:http://www.freerepublic.com/focus/f-news/2382290/posts http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=122646   HAA HOMO MUDUR O TARTIŞILIR AMA EVLILIGININ 4. YILINDA EŞİNİ ALDATIR, BU KESINDIR. EŞİNE SADIK OLMAYAN BIR DE HOMO VEYA DEGIL, COK TA TINE...! AMA HOMO'LUGU HALA TARTISILIYOR, OLUM DENENI BILE 80 YIL SONRA ORTAYA CIKTIGINA GORE..BI KAÇ YIL DAHA BEKLE.ONUN DA AÇIKLANMASINA SIRA GELECEK!
 

                               Lenin'in son fotosu !
 

 "siz böyle devam edin. mutlu ölürsünüz. "
  WALLA  SONUMUZU SADECE ALLAH BILIR .BIZ NASIL YASARSAK OYLE OLECEGIMIZE INANIRIZ.INSALLAH MUTLU OLURUZ.ASIL MESELE SEN NASIL OLUCEN...! BYYY
  NOT: SENDE BU ONYARGI VE STRES VARKEN COK YASAMAZSIN - AHA SENI OLUMLE TEHDIT ETTIK. AMA YAKISIR DI MI BIZ DINCIYIZ YA.KITIR KITIR KESICEZ, KIYMA MAKINASINA ATICAZ...FALAN... -

 

                                                                         Devam :))

ben size mail atıyorum, siz ciddi olduğunu düşündüğünüz bir konuda internette yazı yazıyorsunuz. kimin üslubuna dikkat etmesi gerektiği sorusu o kadar da zor değil.
MESAJ BOLUMUMUZU OKURSANIZ ORADA: MAILLERE CEVAP VERMEDIGIMIZI, " ISTISNAI OLARAK"
 YA SORUNUZ İLE ALAKALI  SAYFAMIZDA YA DA AŞAĞIDAKİ ADRESLERDE (...)  CEVAPLARI YAYINLAMAKTAYIZ" MESAJINI OKURDUNUZ.
HAA BU ARADA USLUP DEDINIZDE ATEISTLERIN YAZDIGI YAIAN-IFTIRA-HAKARET-KUFUR DOLU KITAPLARDAKI USLUBU GÖR, OYLE KARSINDAKINI ELESTIR. UNUTMA : ONCE CAMUR ATAN ONLAR
öyle bir şey yok ki. okuyucularınız (eğer öyle bir kitle varsa) zaten o bahsettiğiniz kitapları okumayacağı için istediğiniz kadar yalan söyleyebilirsiniz tabi.
SADECE ATEISTFORUM'DA BIR DOLAS...ÜSLUBU GOR. (SITEMIZDEN BIR ELESTIRI CUMLESI MESELA :NOT:  " USLUP SEVIYENIN GOSTERGESIDIR "  : " gozune sokmalıyım , Sokturmayın seviyenize! , " dokunmadan aglamak ,kelleni asagı alıp gondermek..., ulen beyinsiz taş kafalı beynı posmus okuz ,İslam; devrimi engelleyen bir parazittir , gelelim senin aptal yayınlarına.... " GIBI KAVRAMLAR SIZIN SEVIYESINI DE BELLI ETMEKTE  VE SIZINLE IRTIBATA GIRMEK ISTEYEN ISLAMI KESIMLERI BU GIBI IFADELERINIZ GERI ADIM ATMAYA NEDEN OLMAKTADIR, YOKSA SIZIN ILERI SURDUGUNUZ TUM ONYARGI IFADELERININ CEVAPLARI İLMİ ANLAMDA ZATEN VARDIR, VERİLMİŞTİR AMA ÖNCE HALİS TEMİZ NİYET ARARIZ BİZ.... O KADAR !  -http://www.islamustundur.com/aforum.html- )
ISLAM'DA INANMAMAK SUC DEGILDIR. ...INANMAYANIN CEHENNEME GITME HURRIYETI VAR AMA INSANLARA , BAŞKALARINA ZARAR VERMEMEK ŞARTI ILE!
tamam. inanmamak suç değil ama inanmıyorsan allahın cezaevi olan cehenneme gidip sonsuzluk boyunca yanıyorsun. ???
E INANIYORSAN NIYE CEHENNEME GIDECEK ISLER YAPIYORSUN, INANMIYORSAN ZATEN OYLE BI YER YOK DI MI :) HEM INAN HEM SIKAYET ET, O ZAMAN : AKIL+KITAP+NEBI...GONDEREN, UYARAN ALLAH'TAN SEN OZELLIKLE CEZA ISTIYORSUN DEMEKTIR: http://www.islamustundur.com/konular/human.html   ADRESINE DE Bİ BAKIVER.HAA BU ARADA CEHENNEM CEZAEVI DEGIL ISLAH VE ADALET EVIDIR - ADAMINA GORE!-
YAWW BANA NE FOTOCUDAN. DEKI 50 KITAP YAZMIS PROF SU ATEIST OLMUS.TAMAM DERIM .AMA BANA FOTOCU ILE HAVA BASMA KARDESIM.HAYRET BI SI
ne bu şimdi bu cümleyle benim cahil biri olduğumu mu düşündürmeye çalışıyorsunuz? size 'fotocu' nun ortaya koyduğu değerli yapıtlardan mı bahsettim? yani gerçekten, siz ne saçmalıyorsunuz?(istediğiniz kadar 'aha hakaret' demekte özgürsünüz. sonuçta bana başka bir şeyle saldıramazsınız, hakkınız.)
BAK ARKADASIM.ORADA  ATEIST OLMALARI ILE OVUNULEN INSANALAR SIRALANIYOR. SIMDI BIRINI ATEISTLIGI ILE OVECEKSEN  "UNLU SERAMIKCI, ZENGIN MANAV ZINCIRI SAHIBI...VS"  DIYE ONUNLA ONUNMEMELISIN. BAK PROF FALAN, ARASTIRMACI FILAN...İLE  BASKASINA HAVA ATACAKSAN ATARSIN DI MI  ( SERAMIK, FOTOCU, MANAVCILARA LAFIMIZ YOK, KONU BAŞKA...!) HATTA BEN DERIM KI "O FOTOCU UNLU OLMASINI YARATANA BORCLU , O'NUN YARATTIKLARINI KOPYALAYARAK  "YAPITLARINI" MEYDANA GETIRIYOR... BU ARADA SANA HAKARET ETMEK KASTIMIZ YOKTU,  KORKTUGUMUZDAN BUNU SOYLEMIYOZ, BILIYON BIZ LAZ'IZ , KOLAY KOLAY KORKMAYIZ ;)
ANARŞİST RUS...   "dar görüşlü ırkçı."  ASLA DAR GORUSLU DIILIM. BUYUR SOL VE ISEVILIK TARTISALIM.IRKÇI ASLA DIILIM. ADAMIN RUS VE ANARSIZT OLDUGUNU BIZZAT SENIN TARAF YAZDI.
şimdi. bakunin'in adını yazıyorsun. sonra da listedeki diğer herkese yaptığın gibi ona da bi güvenilmezlik işareti bulmaya çalışıyorsun. ve bulduğun şey bakunin'in anarşist ve rus olması. anarşist, bizim görüşlerimizi paylaşmıyor, demek ki güvenilmez. rus, .... demek ki güvenilmez. umarım yeterince açıklayıcıdır. sizin için değil, sizden daha iyi durumda olduğunu umduğum okuyucular için.
VE BIZ DE BUNU AYNEN YAYINLIYORUZ, OBJEKTIFLIK GEREGI. BIZIMLE ILGILI YORUMLARINIZ SUBJEKTIF OLDUGU ICIN ELESTIRI YAPMICAZ! GELELIM ANARSIST BAKUNUN'E! ANARSIZM= BIZIMLE AYNI GORUSU PAYLASMAYAN DEMEK DEGIL. ANARSISTLERIN FIKIR  BABALARINDAN BAKUNIN'IN  GORUS VE HAYATINI AZICIK INCELEYEN ONUNLA FAZLA OVUNULEMEYECEGINI GORUR.DETAYLAR BURADA YER KAPLAR.RUS , YUNAN, HINTLI...OLMAK BENIM ICIN ASLA ONEMLI DEGIL, ORADAKI RUS KELIMESI KOKENINI BELIRTMEK ICIN KULLANILMISTIR. BELKI ANARSIST KELIMESINDEN SONRA O DA NEGATIF ANLAM KAZANABILIR AMA AMACIMIZ RUSLARA HAKARET VEYA ONLARI KOTU GORMEK DIIL!
BREH  BREH ...AMANINNN ESPRIDE YAPARSIN.SEVSINLER... YAHU FOTOCU ILE AYNI MANTIK..HAVA BASICAKSANIZ AZICIK DERINLIGI OLANLARLA BASIN. HEM GÜNAH DEMEDEN SALLAMAYALIM LÜTFEN
(bu ne demek?).
BIR : ONCELIKLE AYNI CIZGIDE GITTIGIMIN DELILI BU CEVAPLAR. CINSELLIK UZMANI, KAPITALISTLERIN SAHLARI ILE BANA ATEIZM PROBAGANDASI YAPMAYN DIYOM, IYI DE EDIYOM- BENCE!-  BU NE DEMEK DEMISSIN: CINSELLIK ISLAMDA GUNAH DIIL, ISEVILIKTE GUNAH, O DEMEK! KARISTIRMA DINLERI VE ICERIKLERINI DEMEK! LUTFEN SALLAMAYALIM DEMEK :D
 BU ARADA SENDE BI ANARMOLLAK YOK DI MI    :D
öeğğ.
HAYIRDIR NOLDU, FİKRİ HAZIMSIZLIK MI ÇEKTİN :D :D :D ...
BİZİM EŞCINSELLERE BAKIŞIMIZ BELLI : SALLAMA OKU: http://www.islamustundur.com/islamin_escinsellige_bakisi.html  HAA BU ARADA LENIN'IN  HOMO OLDUGUNU BILMIYOSAN BEN NE EDIIM. HOMO DEGIL MI DIYOSUN EN AZINDAN AL SANA OLUM NEDENI:FRENGİ: http://www.freerepublic.com/focus/f-news/2382290/posts -http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=122646   HAA HOMO MUDUR O TARTIŞILIR AMA EVLILIGININ 4. YILINDA EŞİNİ ALDATIR, BU KESINDIR. EŞİNE SADIK OLMAYAN BIR DE HOMO VEYA DEGIL, COK TA TINE...!
evet eşcinsellere bakışınızdan haberim var. lut kavmi falan.
HABERIM VAR DIYOSUN AMA " LUT KAVMI FALAN" DEMEN DETAYI ATLADIGININ DELILI!
o da apayrı bi manyaklık zaten.
"KORLER ULKESINDE GORMEK IDAMLIK SUCTUR" DEMIS C. SEHABETTIN.  SENCE NORMALLIK OLMUS MANYALIK, DAHA NE DIYELIM, ...!
 insanlar cinsel tercihlerinde özgürdürler.
MESELA ADAMIN BIRI CIKSA DESEKI: "  BENIM CINSEL TERCIHIM COCUKLARA YONELIKTIR - PEDOFIL- SEN ONA " OO , NE  DEMEK GEC!" MI DIICEN. VEYA EVINDE  INEK BESLEYEN ADAMA GELSE BI IKI AYAKLI HAYVAN  VE DESE : BENIM CINSEL TERCIHIM SENIN INEKTEN YANA" ADAM: " CINSEL TERCIHE SAYGILIYIM, GEC!" MI  DIIICEK! VEYA TEK FARK ADAM GIBI GOZUKEN HAYVANLARA: BASKA COCUGA VEYA INEGE GIT DEMEK MI OLACAK SADECE...!!!
bunu kabul etmeyeceğinizi biliyorum.
WALLA  ETMIYOZ.  HAA VURALIM KESELIM MI. HAYIR! TEDAVI EDELIM!
Freud'un Cinsiyet Üzerine adlı kitabını okumanızı öneriyorum ama ona da amaan kafayı cinsellikle bozmuş diyeceksiniz.
WALLA BOZMUS, EN BASARILI OGRENCISI JUNG BILE AYNI KANAATTE.HAA YOKMU PSIKANALIZE KATKISI TABII KI VAR, GECMISTE YASANANLARIN BILINALTININ GELECEKTEKI YANSIMALARI, ONEMI..VS...! FREUD'UN OZEL HAYATI BABASI KIM, AKRABALARI ILE CINSEL HAYATI NASIL, ESI ILE CINSELLIK HAYATI, AILE GECMISI...VS  BIR ARASTIR ISTERSEN, BU DA BIZIM SANA MINIK BIR ARASTIRMA KONUMUZ OLSUN!
 her neyse bu konumuz dışında. zaten lenin'in kiminle yatıp kalktığı da zerre umurumda değil. anlatmaya çalıştığım şey, bir insanın cinsel tercihinin düşüncelerinin sağlamlığını etkilediğini öne sürmemeniz gerektiği.
OLUR MU !?  IC DUNYASINDA NORMAL OLMAYANLARIN ORTAYA KOYDUGU  URUNLERE - EN AZINDAN %100, SORGULAMADAN, ELEKTEN GECIRMEDEN - INANMAMIZI NASIL BEKLEYEBILIRSINIZ!? AMA DEYIN KI AZ VEYA COK HEPSINDE DOGRU VAR, TABII KI , AMA KISILIK, SAHSIYYET, KARAKTER, ERDEM, FAZILET, KIMLIK... ONEMLI' CUNKU FIKIR, YAPIT, URUN BIZZAT O BENLIKTEN, BIREYDEN ORTAYA CIKAKTADIR. SAPIK BIRI DOGRU BIR SEYI BILE SOYLERKEN ICINE MANYAKLIK KATABILIR.DOGASI O TARAFA YONELIKTIR CUNKU! BILIYORUM, " NE DEMEK TABII KI DEMOKRATIZ, ELHAMDULILLAH MUSLUMANIZ, OZGURLUKCUYUZ..." KLISELERINI SOYLETTIREN BIR BASIN, EGITIM BOMBARDIMINA TABI TUTULUYORUZ DA ICERIĞE, TARIHE, DETAYA, İNCELEMEYE, OKUMAYA , ARAŞTIRMAYA - KISACA ILKELI OLMAYA - http://www.islamustundur.com/ilkelerimiz.html - KIM HAZIR, TENEZZUL EDER, KLISE CUMLELER ILE HAYATI " RAHAT" GECIRMEK VARKEN NIYE KENDINI ZORLASIN ISANLAR...DI MI - BUNLARI USTUNE ALINMA, MESAJ OKUYUCUYA :) -
her şeyi hecelemek zorunda olmak çok sıkıcı, daha yüksek iq'lu bir yazar bulun
ILK CUMLELERINDE USLUP DERKEN YAZINI BITIRME USLUBUNA BAKAR MISIN. CIK CIK...OLMADI..
2 YABANCI DILIM IYIDIR - BIR AY SIKI CALISSAM, PRATIK YAPSAM YABANCI ULKEDE RAHATCA YASARIM, AMA TERCUME ISI AYRI KONU: ONU INGILIZCE OGRETMENLERI BILE YAPAMIYOR!-, 3. DILI OKULDA IKEN EN IYI OLAN BENDIM, UNUTTUM!. DUNYA GORUSUM DISINDA ISEVILIK-MATERYALIST FELSEFE, IDEOLOJI ILE ILGILENIP, BI ZATIHI AYAKLARINA GITTIM: KATOLIK, PROTESTAN KILISELER, KENDI KITAPLARI, INTERNET SITELERI ! +  DHKP,PKK,SOL ASIRI PARTILER DAHIL ICLERINDE KAVGA DAHIL IDEOLOJIK TARTISMA, OKUMA, MUCADELELER...LISTE UZAR, KIBIR SINIRINA DAYANMAYALIM, SEN ZEKA SEVIYEMI BEGENMEDIN... DESEN KI "USLUP" SORUNLU, DERIM " HEEE!"  , AMA AKLIMA, ZEKAMA, BILGIME KISACA " EMEGE SAYGI!" .SELAMLAR
    NOT:  MAILINIZ SPAM BOLUMUNE GELDI, SON ANDA FARKETTIM!
 

                                                         Spam'a gelen yeni mesaj  :)

 ben size mail atıyorum, siz ciddi olduğunu düşündüğünüz bir konuda internette yazı yazıyorsunuz. kimin üslubuna dikkat etmesi gerektiği sorusu o kadar da zor değil. MESAJ BOLUMUMUZU OKURSANIZ ORADA: MAILLERE CEVAP VERMEDIGIMIZI, " ISTISNAI OLARAK"  YA SORUNUZ İLE ALAKALI  SAYFAMIZDA YA DA AŞAĞIDAKİ ADRESLERDE (...)  CEVAPLARI YAYINLAMAKTAYIZ" MESAJINI OKURDUNUZ.
-yukarıdaki iki cümle arasındaki ilişkiyi bulunuz-
BİZ MAİL İLE İLETİŞİMİ KULLANMIYORUZ... !BUNU SİTEMİZDE İFADE ETTİK. BU BİR KURAL, YOKSA "USLUP, CİDDİYETSİZLİK" İLE ALAKASI YOK.
INANIYORSAN NIYE CEHENNEME GIDECEK ISLER YAPIYORSUN, INANMIYORSAN ZATEN OYLE BI YER YOK DI MI :) güzel yani cehennem diye bir yer olmadığı, bunun sadece bir kuruntu olduğu konusunda hemfikiriz.
"SİZİN BAKIŞ AÇISI İLE " CEVAP VERDIM. BEN AYNI GÖRÜŞTEYİM DEMEDİM. KISACA SİZİN MANTALİTENİZ İKİ AÇIDAN DA YANLIŞ :)
BU ARADA CEHENNEM CEZAEVI DEGIL ISLAH VE ADALET EVIDIR . sonsuza kadar yanmak... ıslah... hmm... gerçekten çok mantıklı.
DÜNYADA BİLE Bİ KAÇ SANİYELİK HATALARIN CEZASI - CİNAYET, SALDIRI, GASP...- YILLARCA HAPİS İKEN, GÜNAHKAR MÜSLÜMANLARIN GÜNAHLARININ KEFARETİ OLACAK KADAR YANMALARI ISLAH, DÜNYADA KOTULUK, ZULÜM YAPANLARA KARŞI ISE AHİRET ADALET YERİDİR. COK MU KORKTUN CEHENNEMDEN " GİTME" O ZAMAN!
BAK ARKADASIM.ORADA  ATEIST OLMALARI ILE OVUNULEN INSANALAR SIRALANIYOR. SIMDI BIRINI ATEISTLIGI ILE OVECEKSEN  "UNLU SERAMIKCI,ZENGIN MANAV ZINCIRI SAHIBI...VS"  DIYE ONUNLA ONUNMEMELISIN. BAK PROF FALAN, ARASTIRMACI FILAN...İLE  BASKASINA HAVA ATACAKSAN ATARSIN DI MI
ya evet bakın o listeyi nerden bulduğunuzu da çok merak ediyorum zaten. bi 'ali aslan- lise öğrencisi' eksik yani. kalkıp ünlü
ateistler diye liste yapmaları da tamamen saçmalık, insanların cool görünmek için ateist olduklarını söyleyip, biraz yaşlanınca da temelsiz düşüncelerini terkedip başka bir temelsiz düşünceye geri dönmelerine neden olur bu sadece. ayrıca benim anlatmaya çalıştığım şu ki: FOTOĞRAFÇIYLA HAVA BASMIYORUM YA DA BASANLARI SAVUNMUYORUM!. iki mail geri dönüp bakın, söylediğim tek şey üslubunuzun ne kadar iğrenç olduğu.
BENDE LAZ DAMARI VAR. BANA BI ADIM ATANA KOŞARAK YAKLAŞIRIM, ÇAMUR ATANA BALIKLAMA DALARIM, NE EDIIM , DAMAR ! KISACA "USLUP " SORUNU MEVCUT, HAKLISIN. GELELIM LISTEYE: ATEIST SITELERINDEN BIRINDEN ALDIM. KAYNAK KANKALARIN YANI :D
HABERIM VAR DIYOSUN AMA " LUT KAVMI FALAN" DEMEN DETAYI ATLADIGININ DELILI . lut kavmi falan demem entelektüelitemi kanıtlamak için kalkıp da sizin de benim de bildiğimiz bir şeyi tekrardan açıklamaya kalkmadığımın bir kanıtı olabilir sadece.
OYLE DIYOSAN...!
o da apayrı bi manyaklık zaten."KORLER ULKESINDE GORMEK IDAMLIK SUCTUR" DEMIS C. SEHABETTIN.  SENCE NORMALLIK OLMUS MANYALIK, DAHA NE DIYELIM, ...!
e yuh yani. NORMALLİK HOMOSEKSÜEL OLDUKLARI İÇİN İNSANLARI KIZGIN LAVLAR ALTINDA BIRAKMAK MI???
TEKRAR EDELİM. ESCİNSELLİK İLE İLGİLİ SİTEMİZ SİTEMİZDE. SAĞLIK VE AHLAKİ BİR SORUN OLAN HOMOLUK İSE TEDAVİ GEREKİRİR. EĞİTİM, PSIKOLOJIK DESTEK, PSIKOTERAPİ...VS. DERSEN KI VEZÜV  YANARDAĞI İLE HELAK OLANLAR HAK ETTİLER Mİ LAVLAR İLE ÖLÜMÜ: POMPEİ  HALKININ SEÇKİN ZALİM YÖNETİCİLER OLDUKLARI, O DÖNEMİN HAK DİNİ OLAN GERÇEK HIRİSTİYANLARA ZÜLÜM YAPAN DÖNEMİN FRAVUNLARI OLDUĞUNU AYRICA SAPIK CİNSELLİĞE MEYYAL İNSAN OLMALARININ SADECE BİR FAZLADAN EKSILERI OLDUGUNU BILMEDIGINI GOSTERIR. ALLAH UYARMADAN, INSAN ZORLA DIRETMEDEN KIMSEYE CEZA VERMEZ.MESELA  HZ RESULUN AMCALARINDAN BIRI OLAN LEHEB'IN 15 YIL RESULÜMÜZE İŞKENCE ETTİĞİNİ, HİCRET ETTİKTEN SONRA BİLE HALA ARKASINDAN SALDIRILARINI SÜRDÜRDÜĞÜNÜ ANCAK BEDİR'DEN SONRA LEHEB'IN İLAHİ CEZA İLE CEZALANDIRILDIGINI BILMEM BILIYOR MUSUN?...ÖRNEKLER TARİH SAHNESİNDE BOL!
MESELA ADAMIN BIRI CIKSA DESEKI: "  BENIM CINSEL TERCIHIM COCUKLARA YONELIKTIR - PEDOFIL- SEN ONA " OO , NE  DEMEK GEC!" MI DIICEN.
hah hemen laf ebeliği. peki düzeltiyorum, insanlar -başkalarına zarar vermedikçe- cinsel tercihlerinde özgürdürler.

İŞTE İSLAM DİYOR Kİ " İNSAN KeNDİNE DE ZARAR VERMESİN!" FARK BURADA : İSLAM EGOIST, PRAGMATİST, NEMELAZIMCI...BİR DİN DEĞİL. İNSAN EKSİK, NEFSİNE UYABİLECEK ACIZ BIR VARLIK. ALLAH KULUNUN ENDİNE BİLE ZARAR VERMEMESİ İÇİN "KÖTÜLÜĞÜ" HER YÖNÜ İLE ENGELLİYOR. HELAL SAHASI O KADAR GENİŞ Kİ, HARAMA DALMAYA GEREK BİLE YOK!
IC DUNYASINDA NORMAL OLMAYANLARIN ORTAYA KOYDUGU  URUNLERE - EN AZINDAN %100, SORGULAMADAN, ELEKTEN GECIRMEDEN - INANMAMIZI NASIL
BEKLEYEBILIRSINIZ!? kime-neye göre normal. siz mi normalsiniz. öff o zaman yani.
E İDARE ET İŞTE. İDDİAMIZ O, AZICIK NORMALIZ- DAMARIMIZA BASILMADIKÇA - İSLAM İSE İNSAN TABİATINA EN UYGUN DİNDİR, NE KADAR UYARSAK BİZDE O KADAR NORMAL OLURUZ!
2 YABANCI DILIM IYIDIR - BIR AY SIKI CALISSAM, PRATIK YAPSAM YABANCI ULKEDE RAHATCA YASARIM, AMA TERCUME ISI AYRI KONU: ONU INGILIZCE OGRETMENLERI BILE YAPAMIYOR!-, 3. DILI OKULDA IKEN EN IYI OLAN BENDIM, UNUTTUM!. DUNYA GORUSUM DISINDA ISEVILIK-MATERYALIST FELSEFE, IDEOLOJI ILE ILGILENIP, BI ZATIHI AYAKLARINA GITTIM: KATOLIK, PROTESTAN KILISELER, KENDI KITAPLARI, INTERNET SITELERI ! +  DHKP,PKK,SOL ASIRI PARTILER DAHIL ICLERINDE KAVGA DAHIL IDEOLOJIK TARTISMA, OKUMA, MUCADELELER...LISTE UZAR, KIBIR SINIRINA DAYANMAYALIM, SEN ZEKA SEVIYEMI BEGENMEDIN...
sanırım içkin kumarın da yok? evlen benimle. (ayrıca özenle çekip çıkardığın bu 'başarıların' biri bile etkileyici değil.)

PARAM  YOK, MEVKİM YOK, EVİM ARABAM YOK, .. ZATEN BUNLARLA "ETKİLECİYİ" OLACAK OLANLAR  BENİM GÖZÜMDE BAŞARILI DEĞİLDİR - ALIN TERİ İLE KAZANANA HELAL OLSUN! - HAAA BU ARADA SENDE VARSA BU SAYDIKLARIM SANA BI TANE BULURUZ BISILER...  :))) - CINSIYETIN VE IDEOLOJINE UYGUN OLANI TABII :P -

NOT: MESAJIN  YINE  SPAM'A GELMIS! NASI BASARIYOSUN YAWW !