Ana Sayfa İrtibat Sık Kullananlara Ekle Sitemizin Tanıtımına Katkıda Bulunun Biz Kimiz ? İlkelerimiz

Yaşama dair;

 

Zıtlıklar,anlamsızlıklar,gerçekler,gerçek gibi gözükenler...Peki biz neyiz,dünyada ki duruşumuz ne ? Ne olmaya çalışıyoruz ? Varlık doğmak mıdır ? Yoksa varlık seçmek midir ?Yaratılışın,çağdaş anlamıyla 'oluşmanın' amacı nedir ? Seks,sarhoşluk,eğlence,enginlik..

Evet eğer ki amaç görmüyorsanız siz bir 'hayvansınız'...Eğer ki saydığım seçeneklerden biri veya toplamını amaç olarak görüyorsanız siz tekrar 'hayvan' olmaktan kurtulamamışsınızdır demek....

 

Kendi adıma kesinlikle böyle bir 'var olmayı' istemiyorum.Böyle bir 'varoluş'tansa hiç olmamayı tercih ederim.Sadece ben değil,Sartre'de bunu tercih ediyor.Tanrı'nın olmadığından dolayı hayatı anlamsız,boş,gereksiz görüyor...Dikkat edin 'Tanrı'nın olmadığından dolayı'.. 'Eğer ki Tanrı olsaydı bir anlam olabilirdi' ..demek istiyor.Sartre olayın büyük kısmını çözmüş.Ama en önemli kısmını çözememiş..Allah var...Allah'ın varlığı için ispata gerek yok....Ben var isem Allah var.Geniş olarak 'VAR' olan herhangi birşey varsa...ALLAH VARDIR.Kısacası aklım almıyor böyle bir 'YOKLUĞU'...

 

İnsan 'kutsal'dır...İnanan,inanmayan herkes bu sözüme 'EVET' der...İnananları anlarım da inanmayan birisi insanın 'özel','kutsal' olduğuna neden katılır anlamam.Sonuçta bir hayvan ve bir kaç ekstrası onu kutsal yapmamalı,yapamaz...Ben bir 'hayvan''a saygı duymam...karıncaya en ufak saygım yoktur..'kendinin bir hayvan' olduğunu düşünene neden saygım olsun...daha iri yapılı olduğu için mi ? Eğer sebep buysa 'Fil' var ondan önce...'konuşabildiği' için mi ? konuşma yeteneği kazanabilmiş bir hayvana hayretle bakarım,saygım olmaz...Tek sebep vardır ve tek sebep olabilir...“Nafahtu fihi min ruhi” ‘Ben insana ruhumdan üfledim’...Saygımın sebebi sadece ondaki ruh değildir...Bendeki o 'ruhtur' da.Bu saygı bir 'tekamül' şeklinde oluşmadı.Oluşsaydı 'insan kılığında ki hayvanlar' şimdiye kadar kalmazdı.Bu saygı o üflenilen ruhtan dolayı oluştu.

 

Eğer ki o rûh olmasaydı...Bu yazdıklarım umrumda olmazdı.Böyle birşey yazmaya ihtiyacımda olmazdı.Allah'ın varlığını ve yokluğunu düşünme gereksinimim olmazdı.Düşünme yetim de olmazdı..BEN OLMAZDIM.OLMUŞ OLSAYDIM DA 'VARLIĞIMIN' FARKINDA OLMAZDIM..

 SAYGILAR SEVGİLER

K...line@hotmail.com