Ana Sayfa İrtibat Sık Kullananlara Ekle Sitemizin Tanıtımına Katkıda Bulunun Biz Kimiz ? İlkelerimiz
DİN DÜŞMANLIĞI ATEİSTLERİN GÖZLERİNİ  KÖR  ETTİ

  DİNSİZLİĞİN KENDİNİ YAKAN ATEŞİ İÇİNDE ATEİSTLER TARİHİN EN KAN DÖKÜCÜ İSİMLERİNDEN BİRİ OLAN  HÜLAGU'YU  KENDİLERİNE REHBER EDİNİP, ONU ÖVEBİLMEKTEDİRLER. YETER Kİ DİN DÜŞMANLIĞI OLSUN , BAĞDAT'I, ORADAKİ ÜNLÜ KÜTÜPHANEYİ, HALKI YAKIP, YIKIP, KILIÇTAN GEÇİREN BİR VAHŞİ DE  OLSAN TARİHTE ARAP MÜSLÜMANLARINI YENMİŞ  İLK TÜRK OLMASI - BELKİ DE GİZLİ FAŞİSTLİKLERİNİ DE ORTAYA ÇIKARAN BU TERCİHLERİ İLE - ATEİSTLERİN  HÜLAGU'YU  BAŞ TACI ETMELERİ İÇİN YETERLİ KABUL EDİLEBİLMEKTEDİR...!

   E. AYDIN'IN GÖZÜ O KADAR DİN DÜŞMANLIĞI İLE KÖR OLMUŞ Kİ  "YERYÜZÜNÜ SİZE DÖŞEK KILDIK..." (  YANİ SİZİN EMRİNİZE AMADE KILDIK) AYETİNİ " BAKIN DÖŞEK DÜZ YERE KURULUR, KUR'AN 'DA YERİN DÜZ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR (!)" DİYE YORUMLAYABİLMEKTEDİR. BU NE ÖNYARGI NE EDEBİ CÜMLELERDEN ANLAMAMA, ...!

    ATEİSTLER MÜSLÜMAN ALİMLERİN YAZDIĞI KİTAPLARDAN ALINTILAR YAPARAK İSLAM'A SALDIRMAYA  ÇALIŞIRKEN ,  OBJEKTİF OLDUKLARINI İDDİA EDEN BU İNSANLAR , AYNI KİTAPLARDA VAR OLAN, BAŞKA YERLERDEKİ İDDİALARINA CEVAPLARI İSE GÖRMEMEZLİKTEN GELİP NE HİKMETSE  KİTAPLARINDA AKTARMAMAKTADIRLAR...!

       BEYLER ATEİST YA, HER SEFERİNDE ALLAH (CC) ADI GEÇİNCE " Allah'ın-varsa eğer- ve onun peygamberi olduğunu iddia eden Muhammed'in..." DİYE YAZARAK SEVİYESİZ VE EDEPSİZLİKLERİNİ İFŞA EDEBİLMEKTEDİRLER - HADİ BİR KERE YAZDIN ,...AMA AYNI SAYFADA DEFALARCA DURMADAN BU TÜR TEKRARLAMALAR , İÇLERİNDE İSLAM'A KARŞI VAR OLAN  NEFRET VE HOŞGÖRÜSÜZLÜĞÜN DIŞA YANSIMASINDAN BAŞKA BİR  ŞEY  İFADE ETMEMEKTEDİR! BOZK VE DÜŞMANCA, TEPKİCİ İÇ DÜNYAYA SAHİP İNSANLAR NE KADAR MUTLU VE MANTIKI OLABİLİR Kİ...!?

     YA ŞU CÜMLENİN MANTIKLI VE SAYGIDAN VAZGEÇTİK, SEVİYELİ BİR TARAFI VAR MI ?: " Muhammed'in okur-yazar olması ihtimali de var..  Muhammed, okur-yazar olmasa bile, kör ya da sağır da değildi ,..."

       YA HER AN YENİ YENİ İLMİ HAKİKATLERİ  ORTAYA ÇIKAN  KİTABI - HAŞA- HZ. MUHAMMED'İN YAZDIĞI İFTİRASINA NE DEMELİ ...?! HELE - HAŞA -PEYGAMBERİMİZİN "KÖLELERDEN "  ÖĞRENDİKLERİ İLE KUR'AN'I YAZDIĞI İDDİASI NE KADAR MANTIKLI..? KUR'AN'IN YAZILMASI,NUH TUFANI- GILGAMIŞ DESTANI BENZETMELERİNİN , KUR'AN'IN TEVRAT - İNCİL'DEN ALINTI İLE YAZILDIĞI GİBİ GİBİ TÜM İFTİRALARIN CEVAPLARI SİTEMİZDE MEVCUTTUR!

      YA YAZARIN MERAK ETTİĞİ SORULARA BAKAR MISINIZ ?:" .. hangi tarihte,...Aralarında ne kadar yaş farkı ,...kıyafetleri nasıldı?,...meyvenin adı neydi?,...ne kadar yaşadılar? Kaç yılında öldüler? Eger siz Allah-varsa eğer- olsa idiniz:....ya... yoksa ... :İNSANLIĞA GÖNDERİLEN EVRENSEL IKI CIHAN MUTLULUK ANASAYASI SAYILACAK KITAPTA RENK, TARİH, MODEL ARAYAN BIR KAFA... REALİTE VE MANTIK SINIRLARI ICINDE SAYILABILECEK SORULARIN ISE CEVAPLARI KUR'AN'DA OLDUĞU HALDE O'NU TARAFSIZ OKUMADIĞI İÇİN KOMİK DURUMLARA DÜŞMEKTE, KENDİ OLUŞTURDUĞU MANTIK HATASI SORULARININ GİRDABI İÇİNDE BOĞULUP GİTMEKTEDİR  SAYIN YAZAR.

      İSLAM'A DÜŞMANLIĞI  BAKIN YAZARI NE HALLERE DÜŞÜRÜYOR , İSLAM DOMUZ ETİNİ YASAKLADI YA ! : "Kaldi ki, domuz besiciligi karlı bir istir. Domuz, bir yılda 15-20 yavru dogurur bir senede. Bir domuz, kesilme zamanına bir seneden kısa surede gelir.Kesilme zamanında 150 kilo tartar....Bugun, et fiyatlarının yukseklıgı karsısında yeterince et alamayan kisiler, domuzun pazara girmesi ile, daha ucuza daha cok et alabilirler...

       ŞİMDİ DİKKAT ! BAKIN ŞU DOMUZUN YAPTIKLARINA " ABD ve Avrupa'nın onde gelen gelismis ulkelerinde, domuz eti bol miktarda, salam, sucuk, sosis, lop et olarak tuketilir. Ve, bu ulkelerin insanları, daha gelismis daha yapılı vucuda sahiptirler, daha uzun boyludurlar. Sporun her sahasında daha basarili olurlar, cunku daha saglam bir vucuda sahiptirler. Beyinleri de daha iyi calısır, bilim-teknik, ekonomi alanında daha ileridedirler. Ulkeleri daha gelismis, daha temizdir. Yollar, evler, arabalar, evlerindeki esyalar, hersey.. Daha gelismis ve daha moderndir. (Bunlar, akıllı olduklarını gosteriyor). Cunku, bu insanlar, cocukluklarından beri "yeterli hayvansal protein ve et" tuketiyorlar. Bu da et verimi yuksek domuz sayesinde oluyor...." DEMEKKİ BİZİM KALKINAMAMAMIZIN SEBEBİ İLİM, OKUMA, DÜŞÜNME ARAŞTIRMAMA EKSİKLİĞİ ... DEĞİL DOMUZ ETİ YEMEMEMİZMİŞ!? BU ARADA EN SON IRAK, AFGANİSTAN, VİETNAM, GERİYE GİDERSEK KIZILDERİLİ, ÇİN, ASYA, HİNDİSTAN, AFRİKA'DAKİ SÖMÜRGECİ GEÇMİŞLERİNE BAKMADAN ONLARI DA ÖVMEK ANCAK ESKİ BİR DEVRİMCİ DOMUZ AŞIĞINA AİT BİR ÖZELLİK OLMALI!

     ÇOK YAŞAMANIN SIRRI DA ÇÖZÜLDÜ!: SPOR, YÜKSEK YAŞAM STANDARTLARI,BİLGİ.. FALAN DEĞİL : " Domuz eti yemeyen Islam ulkelerindeki insanlara gore cok daha fazla yasıyorlar. Demek ki, daha saglıklılar. Demek ki, yedikleri domuz etinin bir zararı yok.. Bilakis, faydası bile olabiliyor..Din yasaklamıs" diyerek, bilimsel gecerligi olmayan kısıtlamaların esiri olmamak lazımdır" BİLİMSEL GEÇERLİLİĞE BAKAR MISINIZ LÜTFEN?! BU ARADA BILIMSEL ISPATLANAN DOMUZUN SAĞLIGA ZARARLARINA GIRMEYECEĞİZ BILE !
-KANSOREJEN ICERIGI, TRİŞ, AŞIRI YAĞ...VS - AMA GÜNCEL OLAN Bİ ÖRNEK VERELİM Dİ Mİ, DOMUZ GRİBİ :

            
             
 

BİR YAZISINI ŞÖYLE BİTİRİYOR ATEİSTİMİZ: "Degismeyen tek sey, degisimdir."

     SOLCU OLUP,  ( BİR DAMLA KAN, BİR DAMLA PETROL ŞEKLİNDE ÖZETLENEN  GELİŞMİŞLİKLERİNİN KAYNAĞINI GÖRMEYİP,) EMPERYALİS BATININ SÖMÜRGECİ GEÇMİŞİNE GÖZLERİNİ TIKAMAK ANCAK "DEĞİŞİM"LE AÇIKLANIR.DAHA FAZLA DEĞİŞMEMENİZ UMUDU İLE...! BİZDE A. EINSTEİN'DAN ALINTILADIĞIMIZ BİR SÖZ İLE  CEVAP VERELİM : " ÇAĞIMIZDA BİR ÖNYARGIYI PARÇALAMAK ,ATOMU PARÇALAMAKTAN DAHA ZORDUR." İSLAM'A OLAN BU ÖNYARGINIZ SİZİ EMPERYALİST HIRİSTİYANLARI ÖVMEYE, PİSLİK YİYEN DOMUZU  ÖVMEYE KADAR GÖTÜRMÜŞ... NE DİYELİM, MUTLULUKLAR DİLERİZ SİZE DOMUZ VE KAN DOLU BATI MEDENİYETİNİZLE...!

ALLAH ( C C )  TAASUPTAN KÖR ZİNDANINDAN BİZLERİ MUHAFAZA EYLESİN - AMİN !-
 

     GERÇEĞİ TERS YÜZ ETMENİN EN BASİT ÖRNEĞİ :BİZİM İDDİAMIZ HAK DİNLERİN BOZULMASI PUTPERESTLİK VE ÇOK TANRILI DİNLERE YOL AÇMIŞTIR OLURKEN YAZARIMIZIN OLAYA BAKIŞ AÇISI İSE - HER SEFERİNDE OLDUĞU GİBİ 180 DERECE TERSTİR! :" Tüm dinler bir masaldır. Günümüzdeki tek tanrılı dinler, çok tanrılı dinlerin değişimi sonucu meydana gelmişlerdir." E OLAYLAR ANACAK BU KADAR TERS YUZ EDİLEBİLİRDİ ZATEN !

           YAZAR BİR YERDE "Demek ki hadislere yalan karışmış" DERKEN DAHA SONRA O UYDURMA, YALAN HADİSLERİ DELİL GÖSTERİP İSLAM'A SALDIRABİLMEKTEDİR : "Özellikle "Türkler" için "hadis"ler vardır. Türkler için hiç de iyi şeyler söylemeyen bu hadisler,... YİNE YAZARDAN İTİRAF: "Hadis uydurmacılarıyla savasıyor gorunenler, uydurma diye nitelediklerini toplamıslardır da. Bugun elimizde uydurma hadislerin toplandıgı kitaplar vardır. ICLERİNDE TÜRKLERLE İLGİLİ UYDURMA HADİSLERDE GECİYOR O KITAPLARIN AMA YAZAR ONLARI GORMEMIS- OKUMAMIS!-

    ŞU HADİSİN NERESİNDE IRKÇILIK VARDIR? : "Şu da kıyamet alametlerinden: Kıldan(keçe) ayakkabı giyen bir toplumla vuruşup öldüreşeceksiniz " HAZRETİ RESUL GELECEKLE İLGİLİ BİR HABER VERİYOR VE BU AYNEN OLUYOR , ARAPLAR MÜSLÜMAN OLMADAN ÖNCE TÜRKLERLE SAVAŞIYOR, BURADA IRKÇILIK YOK AKSİNE KIYAMET ALAMETİ VAR..! AMA YAZAR BURADAN HAREKETLE HZ. RESUL'U "TÜRK" DÜŞMANI İLAN EDEBİLİYOR! AKSİNE IRKÇILAR DA HZ.RESUL'UN AĞZINDAN HADİS UYDURUP "TÜRKLERİ ÖVEN" HADİSLER UYDURMAKTADIRLAR. NE İLGİNÇ Dİ Mİ SOLCU KAFA İLE FAŞİST KAFA UYDURMALARA SARILMADA BİRLEŞTİLER!

ŞU MANTIĞA BAKAR MISINIZ ?;

    -"Biz her peygamberi, kendi toplumunun diliyle gönderdik. İlle de böyle yaptık ki, o toplumdan olanlara anlatabilsin." (İbrahim suresi, ayet: 4.) Demek ki, Kur'an'a göre, "Tanrı'nın elçisi"nin bir "toplum"u var.

     ŞİMDİ SORALIM, NE İLGİSİ VAR? YAZARA KALSA ALLAH ( C C ) HZ. RESUL'U  İLK MUHATABI OLAN ARAP TOPLUMUNA ÇİNCE KONUŞURKEN Mİ GÖNDERECEKTİ...? İLK MUHATAP ÇEVRESİ OLAN KABİLESİ İDİ VE ONLAR ANLAYIP DEĞERLENDİREBİLSİN DİYE ALLAH ARAPÇA OLARAK KUR'AN'I İNDİRMİŞTİR! KUR'AN HZ. RESUL'E HİTABEN " SENİ ALEMLER - YANİ HEM TÜM İNSANLARA HEM CİNLERE - RAHMET OLARAK GÖNDERDİK" BUYURMAKTADIR. AYRICA : Sebe:28:" Biz seni tüm insanlara ancak müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik." AYETİ DE BU KONUYU TE'KID EDER.

     KUR'AN'DA ÖNCE " AİLENİ UYAR DİYE SONRADA  " Mekke" (Ümmü'l-Kura) ve "çevresi" NE UYARICI OLARAK HZ.RESUL'UN GÖNDERİLDİĞİNE DAİR AYETLER VARDIR; NEDEN , ÇÜNKÜ İLK MUHATAPLAR O BÖLGEDİR... DAHA SONRA İSLAM YAYILDIKÇA TEDRİCİ OLARAK , KADEME KADEME HEDEF KİTLE GENİŞLETİLİR.MEKKE'DEN ... ALEMLERE  RAHMET MESAJLARI YAYILIR. SENİ ALEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERDİK, DER AYET... AMA YAZAR BU TEDRİCİ  TEBLİĞ METODUNU KAVRAYAMAMAKTA VE BAKIN NE DEMEKTEDİR :"Muhammed'in "tüm insanların peygamberi", Kur'an'ın da "tüm insanlara yönelik" olduğunun anlatıldığı ayetler de var. Kur'an'daki nice çelişkilerden biridir bu"

     YAZAR BAZEN DOĞRU ŞEYLERİ DE DİLE GETİRİYOR AMA NE YAZIK Kİ SONUÇ OLARAK YANLIŞ YERLERE VARIYOR :"

     Bu sorular elbette kendiliğinden oluşmuyor. Belli ki bazı yobazlar, bazı kitaplar, bazı hocalar, bazı imamlar, bazıları bu soruları soran kişilerin kafasına bunları sokmuşlar ve insanlar kuşkuya kapılmış. . .

    BİLMİYOR , BİLMEDİĞİNİ DE BİLMİYOR;

    "... Ben de diyorum ki: Müslüman erkek, müslüman olmayan kadınla evlenebiliyor ama, müslüman kadın müslüman olmayan erkekle evlenemiyor. Bu da islamın kadın-erkek eşitliğine bakış açısını gösteren bir diger örnek!.. Insan haklarından söz eden "türban"lılar.. Ne dersiniz? "

    İSLAM BAŞKA DİNDEN GÖRÜŞTEN OLANLARIN "ZORLA " İSLAM'A SOKULMASINI YASAKLAR( "LA İKRAHE FİDDİN": DİNDE ZORLAMA YOKTUR).O NEDENLE MÜSLÜMAN BİR ERKEK MÜSLÜMAN OLMAYAN BİR KADINLA EVLENEBİLİR ÇÜNKÜ ONU MÜSLÜMAN OLMASI İÇİN ZORLAMA DİYE BİR ŞEY İSLAM'DA YOKTUR, İSLAM'A AYKIRIDIR. AMA DİĞER DİN,FİKİR AKIMLARINDA BU HOŞGÖRÜ-İNSAN HAKKI YOKTUR. KADIN KENDİNİ ZORLAYAN KOCASI KARŞISINDA ZOR DURUMDA KALABİLECEĞİ İHTİMALİNE KARŞI  İSLAM - ÇÜNKÜ MÜSLÜMAN OLMAYAN KOCAYI SINIRLAYACAK ALLAH AYETİ GİBİ KESİN BİR KISITLAYICI HÜKÜM YOKTUR BAŞKA DİN VE FİKİR AKIMLARINDA - ALLAH  MÜSLÜMAN KADINLARIN , MÜSLÜMAN OLMAYANLARLA EVLENMESİNE İZİN VERMEMİŞTİR. ZATEN ARADA FİKRİ UYUŞMAZLIK OLMASI DA - İSLAM'DA OLAN MÜSAMAHANIN BAŞKA DİNLERDE OLMAMASI NEDENİ ILE - BOŞANMALARA NEDEN OLMAKTADIR KI YABANCILARLA EVLENEN KADINLARDAKİ BOŞANMA ORANI DA BUNUN KANITIDIR. BU KADIN ERKEK EŞİTSİZLİĞİ DEĞİL , TAM AKSİNE KADINLARIN -GELECEK VE HUZURUNUN - KORUNMASINA YÖNELİK BİR HÜKÜMDÜR

KIYAS YETENEĞİNDEN YOKSUN  BİR YAZAR;

SORU( DİYANETE SORMUŞ BİR VATANDAŞ):Mahkeme kararı ile boşanmış eşler, dini açıdan da boşanmış sayılır mı?

CEVAP( DİYANETTEN):Mahkeme kararı ile boşanmış eşler, dini açıdan da boşanmış sayılır.

YAZAR;" Tam bir çelişki daha..  Muhammed zamanında medeni kanun ve mahkeme mi vardı?.." YA MEDENİ KANUNLAR İSLAM'IN KURALLARI İLE ÖRTÜŞMÜŞ İSE ...? AAH  YAZAR  AH !

YAZARIN DÜŞÜN SAHİBİ BİRİ OLMAMASINA BİR ÖRNEK DAHA : " Islamiyet dinini benimseyenlerin arasında bu denli cogunlukta "kör cahil" insan olması neden? Eger, Islamiyet insanlara fayda saglayan bir din olsa idi, kendisini benimseyenlerin bu denli cahil kalmalarını onlerdi. "

    GÜNÜMÜZ MÜSLÜMANLARININ İÖLER ACISI HALİ ACABA KİMİN SUÇU ?...  İLK EMRİ "OKU " OLAN,DÜŞÜNMÜYOR MUSUNUZ, AKLINIZI NE DE AZ KULLANIYORSUNUZ!...TÜRÜ YÜZLERCE AYETİ BÜNYESİNDE BULUNDURAN BİR KİTABA İNANDIĞINI SÖYLEYENLER,O KİTABIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRMİYORLAR, DÜŞÜNÜP,ARAŞTIRMIYORLARSA SUÇ KİMİNDİR? BİR İNSAN DOKTORDAN REÇETEYİ ALIP OKUSA AMA UYGULAMASA , ÖLSE ,SUÇ KİMİNDİR. YAZARA GÖRE DOKTORUN VE REÇETENİN ! BİNLERCE YILDIR SABUN VAR AMA HALA PİS İNSANLAR VAR, SUÇ SABUN DA MI SABUNCUDA MI ALIP KULLANMAYAN,VEYA ALIP SABUNU KENARA KOYAN İNSANLARDA MI? İLACA SAHİP OLMAK YETMEZ İLACI İÇMEKTE LAZIMDIR! YOKSA OSMANLI, ORTAÇAĞ...DÖNEMİNDE DURUM BÖYLE Mİ İDİ. GERÇEK ARAŞTIRMACI Bİ - BAŞKA - YABANCI  GAVURA KULAK VERELİM BAKALIM;

       “Batı Medeniyeti’nin Doğu Kökenleri / The Eastern Origins of Western Civilisation” adlı eserinde Prof. Dr. John M. Hobson, İslam Medeniyeti’nin insanlığa katkısını da şöyle anlatır: “900’lü yıllarda Ortadoğu ile Kuzey Afrika, o dönemde medeniyetin beşiğiydi. Buralar sadece dünyanın en ileri bölgeleri olmakla kalmamış, aynı zamanda müthiş bir ekonomik büyüme de göstermişlerdi. Müslüman ekonomisinin bu gelişiminin sebeplerini araştıracak olursak, şu cevaplara ulaşırız: Öncelikle buralar, şehirleri büyüyen ve iş adamlarının uzun mesafeli dünya ticaretine giriştikleri bir barış bölgesiydi. Dahası, Müslüman sermayedarlar sadece tüccar değil, aynı zamanda azamî kâr maksadıyla o çağın dünyası içinde ticaret, yatırım ve bir tür borsacılık yapan rasyonel yatırımcılardı. Üçüncü olarak, bir ölçüde güvene bağlı olsa da bankacılık, kredicilik gibi esasları da içine alan rasyonel bir kurumlar sistemi de doğmuştu. Dördüncü olarak, İslam âleminde 800 yılından itibaren bilimsel düşünce hızlı bir şekilde gelişiyordu. Beşinci olarak da İslam, dünya çapında ekonomik faaliyeti harekete geçirmek için son derece önemli bir rol oynuyordu. Onun için de Protestan Ahlâkı ve Kapitalizmin Ruhu yerine, aslında Müslüman Ahlâkı ve Kapitalizmin Ruhu’nun yazılması gerekirdi. Böylece de neden sadece İslam’ın önemli iktisadî gelişmelere refakat edebilecek bir nitelik taşıdığı ve neden Avrupa’nın savaşçı durgunluğunun esiri olarak kalacağı kesin bir şekilde ispatlanmış olurdu... "
     UTANDIN MI HİÇ YERLİ ARAŞTIRMACISIZ- ÖNYARGILI GAVUR...? HİÇ ZANNETMEM...! HATADAN DÖNMEKTE ERDEMDİR. ERDEM MI..AMA BU İSLAMİ Bİ KAVRAM DİİL Mİ...?!

 

     YAZARIN HALA EVRİM TEORİSİNİ SAVUNMASI, ÜSTADI  T. DURSUN'UN BİR SÜPÜRGE VE BİR KOVA SU İLE TANRI TANIMAZ OLMA ÖYKÜSÜ, BRANŞI HUKUK  BİR İNSAN İ.ARSEL'İN , BRANŞI DIŞINDA   HADİS ÜZERİNE  BİR ESER YAZIP KOMİK HATALARA DÜŞMESİ ,OSMANLICADAN YAPTIĞI ÇEVİRİLERDE DÜNYAYA REZİL OLMASI, HZ. RESÜL'Ü KARALAMAK İÇİN BİLEREK YAPILAN SAPTIRMALAR ( MESELA " İSTERSEN ÖZGÜRSÜN,MALINI AL VE GİT VEYA  SANA EVLENME TEKLİF EDİYORUM  MÜSLÜMAN OL VE BENİMLE KAL " CÜMLESİNDEKİ İKİ  TEKLİFİ TEK CÜMLEDE TOPLAYIP " BENİMLE EVLENİRSEN SERBESTSİN (...!) ŞEKLİNDE TEK CÜMLEDE TOPLAMALARI...VS) YAZARLARIN ATEİZM İLE AGNOSTİZM ARASINDA GİDİP GELMELERİ,  YAZAR VE BU TÜR TAİFENİN ÖN YARGI, TAASUP VE BİLGİSİZLİKLERİNİN İZ DÜŞÜMLERİNİN DOĞAL SONUCU OLMAKTADIR.

                        BİLMEYEN İNSAN BİLMEDİĞİNİ DE BİLMELİ EN AZINDAN TARAFSIZ OLMALIDIR !